Wypadek na A2. Trzy osoby ranne. Autostrada w kierunku Poznania zablokowana

Między węzłem Wartkowice a Dąbie na autostradzie A2 zderzyły się ciężarówka i samochód osobowy. Droga jest zablokowana. Wyznaczone zostały objazdy.

Do wypadku na A2 doszło w piątek około godziny 11:30 w okolicach Łodzi

Zablokowana A2 przez wypadek

Między węzłem Wartkowice a Dąbie na autostradzie A2 zderzyły się dwa pojazdy - ciężarówka i samochód osobowy. Poszkodowane są trzy osoby. 

Na miejscu pojawiło się aż siedem jednostek straży pożarnej. W akcji ratunkowej brał udział także śmigłowiec LPR.

Utrudnienia na A2

W związku z piątkowym wypadkiem kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na drodze. Jak informuje Onet.pl, policja wyznaczyła już objazd - od węzła Wartkowice drogą wojewódzką 703 do Poddębic, drogą krajową 72 do Uniejowa i drogą krajową 473 do węzła Dąbie, przez który można powrócić na A2.

Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin. 

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Znasz reguły ortografii? To ten quiz jest jedynie formalnością
1/19Mam ochotę zagrać w __, wiesz, gdzie jest lotka?
Zobacz także
 • Wybory samorządowe 2018. PKW podała frekwencję na godz. 17. Rekordowy wynik w Warszawie
 • Niż znad Skandynawii sprowadzi silny wiatr nad północną Polskę Pogoda na cztery dni: słoneczny poniedziałek, później uwaga na porywisty wiatr i deszcz
 • Wybory samorządowe 2018 frekwencja. Państwowa Komisja Wyborcza podała frekwencję na godzinę 17:00 Wybory samorządowe 2018 frekwencja. Państwowa Komisja Wyborcza podała frekwencję na godzinę 17:00
Komentarze (15)
Wypadek na A2. Autostrada w kierunku Poznania zablokowana
Zaloguj się
 • cozano

  Oceniono 7 razy 3

  Jadąc czasami autostradami, obserwując styl jazdy kierowców, mam wrażenie, że i tak relatywnie mało jest wypadków.
  Podziwiam tych, co siedzą prawie na zderzaku samochodu przed nim, że wydaje im się, że przez to będą szybciej. Kiedy w końcu będzie to, jak w innych cywilizowanych krajach, ostro karane?

 • techno-logik

  Oceniono 2 razy 2

  Może już wreszcie przyszedł czas, żeby policja w sposób ciągły prowadziła obserwację Jaśnie Panów Tirowców, którzy na autostradzie tną minimum 100 km/h (dozwolona 80), a na normalnej drodze 90 km/h (dozwolona 70). Ponadto mamy chyba największy procent ciężarówek w stosunku do wszystkich pojazdów w Europie. Sama ich obecność w tej ilości stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa. Trzeba przerwać ten chocholi taniec Tiry i towary na drogi.

 • pryszcze.duszy

  Oceniono 4 razy 2

  Często jeżdżę A2 i to co się dzieje na lewym pasie to Polska w pigułce. Z reguły wybieram prawy, a walkę o przetrwanie na lewym tylko sobie obserwuję :)

 • callistob

  Oceniono 1 raz 1

  Jazda tą autostradą bardzo często, poza dniami weekendowymi to jest koszmar. Tam jest ruch jak w zatłoczonym mieście tyle, że jest znacznie więcej ciężarówek jadących jedna za drugą, wyprzedzających się namiętnie, co skutecznie blokuje obydwa pasy. Dodajmy do tego nawet zupełnie przeciętne natężenie świrów i mamy, to co mamy. Tam zresztą rzeczywiście człowieka może trafić szlag, bo albo się wlecze za dziesięcioma tirami na prawym pasie z poczuciem, że już lepiej jest na osiedlowej ulicy, albo walczy o przetrwanie na lewym i w sumie tylko po to, żeby po wyprzedzeniu nastej ciężarówki wjechać za kolejne. Masakra. Pewnie w tym wypadku ktoś się nie wyrobił i nie dał rady wyhamować przed tirem, który sobie na luzaku wjechał na lewy pas. Dwa pasy akurat na tej autostradzie to niestety pomyłka.

 • lactum

  Oceniono 5 razy 1

  Chamstwo, agresja i brak kultury jazdy. Jadac w kierunku Wroclawia A4 po stronie RFN jadace za mna ciezarowki polskie jechaly spokojnie. Po przejechaniu granicy pomimo ograniczenia szybkosci zaczely jedna po drugiej wyprzedzac mnie, przekraczajac przy tym dozwolona predkosc.

 • ligand17

  Oceniono 3 razy 1

  Czyżby jak zwykle ciężarówka wyprzedzała inną ciężarówkę i kierowca "przypadkiem" zapomniał upewnić się, że ma wystarczająco dużo miejsca i swoim manewrem nie stwarza zagrożenia?

 • lubiedobrze

  Oceniono 21 razy 1

  Słyszano jak kierowcy przed zderzeniem krzyczeli: "Jezus Maria".
  Tylko w tym roku polscy terrorysci zabili na drogach więcej ludzi niż muzułmańscy od 2001r.

 • burek_polny

  Oceniono 2 razy 0

  Pewnie bylo, jak zwykle - szybko, ale bezpiecznie.

 • remo29

  Oceniono 12 razy 0

  Było gęsiego, na zderzaczku, szybko, ale bezpiecznie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje