Wiceprezydent Częstochowy został odwołany. Miał potrącić 10-latka i uciec

Mirosław Soborak został odwołany ze stanowiska wiceprezydenta Częstochowy. Jest podejrzewany o potrącenie 10-letniego rowerzysty i ucieczkę z miejsca wypadku.

Mirosław Soborak został zatrzymany w czwartek w związku podejrzeniem, że to on potrącił 10-latka jadącego rowerem w miejscowości Nierada pod Częstochową. Do wypadku doszło koło godz. 18, a został on zarejestrowany kamerą w innym samochodzie.

Kierowca, który spowodował wypadek, zbiegł z miejsca zdarzenia. Podejrzanym jest właśnie Mirosław Soborak. Policjanci pojawili się w mieszkaniu Soboraka wieczorem w środę 12 września, jednak go w nim nie było. Policjanci zastali go dopiero dzień później rano. Podczas zatrzymania miał promil alkoholu w organizmie

Dzień po zatrzymaniu na stronie Urzędu Miasta Częstochowy pojawił się taki komunikat:

W związku z informacjami, jakie dotarły do Urzędu Miasta Częstochowy dotyczącymi zdarzenia drogowego z udziałem pracownika funkcyjnego Urzędu Miasta, Mirosława Soboraka, Prezydent Miasta podjął decyzję o cofnięciu jego upoważnienia do reprezentowania organu wykonawczego miasta i odwołaniu go ze stanowiska.

Obowiązki Soboraka przejmą teraz inne osoby. Były już wiceprezydent Częstochowy zostanie doprowadzony do prokuratury w piątek.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o:
Komentarze (41)
Częstochowa. Mirosław Soborak odwołany ze stanowiska wiceprezydenta. Przesłucha go prokuratura
Zaloguj się
 • paniczysko

  Oceniono 18 razy 14

  Ze względu na okoliczności obciążające: prowadzenie w stanie nietrzeźwości, ucieczka z miejsca wypadku, nieudzielenie pomocy ofierze, wiek małoletniego, oczekuję kary bezwzględnego pozbawienia wolności.

 • cwaniakzpksu

  Oceniono 13 razy 11

  Brawo za szybka reakcję. Bez głupot w stylu "musimy poczekać na ustalenia w sprawie" czy "o winie zdecyduje sąd".

 • 12saurom

  Oceniono 25 razy 7

  Mogę się założyć, że podobnie jak niejaki Piotr Najsztub, który także po pijaku potrącił kobietę dostanie najwyżej miesiąc prac społecznych

  Gdyby to był zwykły Polak wyrok byłby wyższy

 • nick_do_komentarzy_1

  Oceniono 19 razy 5

  Tak powinno być wszędzie po takim zdarzeniu. Nie interesuje mnie z jakiej opcji politycznej jest taka osoba. Musi odejść.

 • 31.februarius

  Oceniono 6 razy 4

  Gdyby Miro S. przedzedł na islam, "pozbyłby" się tych przykrych komentarzy tutaj ...

 • jan_sobczak1

  Oceniono 18 razy 4

  KOD-ysta i PO-wiec, i wszystko jasne.

 • zacisze16

  Oceniono 8 razy 4

  Wódko... Wódko... Pozwól żyć... Nie ma żadnego tłumaczenia dla faceta...

 • dziadwawelski

  Oceniono 5 razy 3

  Zobaczymy jakiego posłusznego prokuratora dostanie, z Jakimi statystykami ułaskawień, skazań itp ;-)) Może facet w głębi serca ma wielki szacunek do Leszka Kaczyńsko-Smoleńskiego i wtedy zostanie ułaskawiony przez Kornbaherów ;-))))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX