Onkolog z Gdańska oskarżony o molestowanie. 88 kobiet ofiarami. Zgłaszają się kolejne

Onkolog z Gdańska, który został oskarżony o molestowanie pacjentek, usłyszał kolejnych kilkadziesiąt zarzutów. Cały czas zgłaszają się kolejne poszkodowane. W kilku przypadkach chodzi o zmuszanie do stosunków seksualnych.

65-letni onkolog z Gdańska został zatrzymany przez policję w lutym zeszłego roku. Oskarżono go o molestowanie pacjentek. Wtedy informowano, że poszkodowanych było 31 kobiet. Najmłodsza miała mieć 15 lat. 

W piątek poinformowano, że lekarz z Gdańska mógł skrzywdzić więcej osób. 

Onkolog z Gdańska usłyszał kolejne zarzuty

Na 65-letnim lekarzu z Gdańska ciążą obecnie 122 zarzuty, dziewięć z nich dotyczy doprowadzania podstępem do stosunków płciowych z pacjentkami. Reszta to zmuszanie kobiet do innych czynności seksualnych.

Liczba poszkodowanych wzrosła do 88 kobiet. Śledczy dotarli do nich sami, przeglądając dokumentację medyczną oskarżonego mężczyzny. Do tej pory przesłuchano 3,5 tysiąca pacjentek. 

Nie ma aresztu dla onkologa, który miał molestować

Pomimo licznych zarzutów, 65-letni onkolog z Gdańska wyszedł na wolność. Wniosek prokuratury o ponowny areszt został odrzucony na początku września. Lekarz nie przyznaje się do winy.

Do molestowania miało dochodzić w latach 2005-2017 podczas badań onkologicznych, które mężczyzna prowadził w jednej z przychodni i w prywatnym gabinecie. Ofiarami padały głównie pacjentki publicznej poradni onkologicznej w Gdańsku.

Początkowo śledczy ustalili, że lekarz "przekraczał granice w trakcie badań, dotykał pacjentki w miejsca intymne, bywał ordynarny, odczuwając przy tym satysfakcję seksualną". Dopiero później okazało się, że miał również zmuszać kobiety do stosunków seksualnych.

Podczas zatrzymania w lutym 2017 roku funkcjonariusze oprócz dokumentacji medycznej znaleźli w mieszkaniu broń, a także 500 sztuk amunicji. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna mógł nagrywać swoje pacjentki - w gabinecie lekarskim znaleziono ukrytą kamerę.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o:
Komentarze (41)
Gdańsk. Onkolog oskarżony o molestowanie. Jest już 88 poszkodowanych
Zaloguj się
 • antykonformista

  Oceniono 11 razy 9

  "W kilku przypadkach chodzi o zmuszanie do stosunków seksualnych."

  A więc albo chodzi o szantaż (albo seks, albo nici z leczenia, dobrych leków, umrze pani szybko bo to trzecie stadium), albo o wykorzystanie sytuacji i "renomę" swojego zawodu (tu się położyć, nogi rozchylić, nie zwracać uwagi co robię, milczeć").

  Tak czy inaczej, wyjątkowa kanalia. Ciekaw ilu jeszcze takich "chorych doktorów" korzysta ze swojej pozycji? Ilu czerpie satysfakcję, albo choć podniecenie z tego co nie powinni?

  Cóż. Osobiście czekam na leczące maszyny. Skończy się eldorado dla sku...synów.

 • loneman

  Oceniono 9 razy 3

  Wg katoprawakow oczywiscie "nic" im nie robil a tylko "okazywal milosc i uwodzil" 😠😲😣😮😞😡

 • sw.patryk

  Oceniono 7 razy 3

  Bardzo to obrzydliwe niestety . Pan doctor Lacki ? To raczej chirurg ,niz onkolog

 • Józef Szyja

  Oceniono 4 razy 0

  czy zbadano DNA tego śmiecia? W woj. pomorskim było kilka niewyjaśnionych do dziś morderstw na tle seksualnym. Może ten dziad ma coś wspólnego z którymś z nich?

 • lud.czerski.wyklety

  Oceniono 8 razy 0

  Ale bydle. Sam obiłbym mu mordę "za darmo", a gdzie byli mężowie, bracia, ojcowie i synowie poszkodowanych kobiet? Społeczeństwo jest już tak zahukane, że boi się własnego cienia.

 • 12saurom

  Oceniono 1 raz -1

  Czyżby ten lekarz nie opłacił się lokalnemu parteignose z PO. W końcu gdyby pracował dla któregoś z parteignose lub jego znajomego jak pedofil Krystek to działałby bezkarnie.

 • kolejne.lewackie.konto

  Oceniono 9 razy -1

  System konsekwentnie miłosierny wobec zwyroli 😠 A tu przecież skala występku i krzywdy jest ogromna!

 • ben.zilbersztajn

  Oceniono 19 razy -1

  Islamista rozjeżdża autem ludzi w Nimes i od razu cenzura. Telewizja RTBF z Belgii przyznaje, że zamachowiec rozjechał ludzi krzycząc "Allahu Akbar". To samo podaje AFP (Agence France Press). Brytyjski Express tak samo. Nawet Malysian Mail z islamskiej Malezji przyznaje, że to był zamach terrorystyczny a kierowca krzyczał "Allahu Akbar". A Gejzeta Wybiórcza od razu wyłączyła komentarze. Więc to raczej kolejny wskazuje na 100% pewność, że to kolejny ubogacacz kulturowy. Tylko potem się nie skarżcie, że ludzie przestają was kupować i macie wielkie straty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX