Biznesmen wywiózł pracownicę z wylewem na przystanek autobusowy. Kary nie będzie

Sąd w Środzie Wielkopolskiej warunkowo umorzył postępowanie wobec przedsiębiorcy Jędrzeja C. Mężczyzna zostawił swoją pracownicę, która miała wylew, na przystanku autobusowym.

Do zdarzenia nieopodal Środy Wielkopolskiej doszło w styczniu. Oksana, Ukrainka pracująca nielegalnie dla Jędrzeja C., przedsiębiorcy z branży sadowniczej, dostała wylewu w pokoju pracowniczym na terenie zakładu w gm. Kleszczewo w Wielkopolsce. Gdy C. usłyszał, że kobieta źle się czuje, zawiózł poszkodowaną i jej siostrę w okolice Środy Wielkopolskiej, wysadził kobietę na przystanku autobusowym i odjechał. Próbował wezwać pogotowie, ale - jak zeznał - nie było wolnej karetki i zadzwonił na policję.

Oksana K. w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Lekarze stwierdzili u niej krwotok do pnia mózgu.

Środa Wielkopolska. Zostawił pracownicę na przystanku

Biznesmenem zajęła się prokuratura. W czerwcu postawiono mu 9 zarzutów, m.in. nieudzielenia pomocy oraz narażenie Oksany na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. 

Teraz, jak informuje "Głos Wielkopolski", sąd rejonowy w Środzie Wielkopolskiej umorzył warunkowo postępowanie na dwa lata. - Materiał dowodowy był jednoznaczny i potwierdził, że zarzuty postawione oskarżonemu były słuszne. Sam oskarżony nie kwestionował go przed sądem i oświadczył, że w pełni przyznaje się do czynów. Jednak analizując materiał dowodowy, sąd uznał, że można zastosować warunkowe umorzenie postępowania - uzasadnił sędzia Jacek Kamiński, którego słowa cytuje lokalny dziennik.

Obrońca Jędrzeja C. podnosił, że jego klient wyraził skruchę, wprowadził mechanizmy ochronne w firmie, przeprosił kobietę oraz zapłacił za jej leczenie. 

Z takim rozstrzygnięciem nie zgadza się prokuratura. Prokurator Kamil Sokalski przyznał, że, choć bierze pod uwagę okoliczności wyliczone przez obrońcę Jędrzeja C., to nie zgadza się na umorzenie. W ramach warunkowego umorzenia postępowania podstawową przesłanką jest nieznaczna szkodliwość czynu. Życie i zdrowie człowieka to dobro o podstawowym znaczeniu. Swoim zachowaniem oskarżony spowodował realne zagrożenie życia lub zdrowia pokrzywdzonej. Społeczna szkodliwość czynu nie jest nieznaczna - stwierdził cytowany przez "Głos Wielkopolski" prok. Sokalski. 

Wyrok nie jest prawomocny. Niewykluczone, że prokuratura złoży odwołanie.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Dobrze znasz Polskę? To na pewno nie dasz się oszukać
1/21Najgłębszym polskim jeziorem jest Hańcza.
Zobacz także
 • Środa Wielkopolska. Sąd umorzył postępowanie ws. przedsiębiorcy, który pracownicę z wylewem zostawił na przystanku Zamiast wezwać karetkę, wywiózł Oksanę K. na przystanek. Jest 9 zarzutów wobec Jędrzeja C.
 • Oświadczenie właściciela firmy Polskie Warzywa Wywiózł chorą pracownicę do parku. Teraz tłumaczy, że wylewu dostała w czasie wolnym od pracy
 • Środa Wielkopolska. Sąd umorzył postępowanie ws. przedsiębiorcy, który pracownicę z wylewem zostawił na przystanku Oksana z Ukrainy miała wylew. Pracodawca, który porzucił ją w parku, teraz deklaruje pomoc
Komentarze (251)
Biznesmen wywiózł pracownicę z wylewem na przystanek autobusowy. Kary nie będzie
Zaloguj się
 • wesslingharald

  Oceniono 75 razy 69

  Przykład dla innych Jędrzejów biznesmenów, że jakby co, to spoko, bo zawsze jest szansa, że jakoś się ślizgnie ...

 • patriot.wr

  Oceniono 51 razy 29

  No i gitara!
  Brawo ten Sąd, brawo ten sędzia!
  PIS już nie musi robić kampaniii wyborczej, żeby wygrywać wszystkie wybory przez następne 20 lat!

 • moik

  Oceniono 37 razy 29

  !!! Hańba, lokalny biznesmen to od razu łagodniej patrzą. A zachował się karygodnie, kobiecie należy się odszkodowanie.

 • niewidzesensu

  Oceniono 29 razy 23

  Muszę czym prędzej obalić połówkę. Na trzezwo mądrości polskiego wymiaru sprawiedliwości zwykły człowiek nie ogarnie.

 • romek_kargol

  Oceniono 24 razy 18

  Wynika z tego m.in. to, że zatrudnianie Ukraińców na czarno nadal jest bezkarne. Pomijając już poważniejszą sprawę narażenia życia kobiety.

 • pavise

  Oceniono 40 razy 16

  +2% do sondaży PiSu. Jeden sędzia a tak wiele robi, żeby PiS zaorał całe sądownictwo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje