Afera w szczecińskiej policji? Komendant podał się do dymisji. W tle suto zakrapiana impreza

Szczecin. Komendant podał się do dymisji. Według świadków miał się niewłaściwie zachowywać podczas imprezy

Szczecin. Komendant podał się do dymisji. Według świadków miał się niewłaściwie zachowywać podczas imprezy (Google Street View)

Szef komisariatu Szczecin-Śródmieście Daniel Szczęsny podał się do dymisji. Stało się to po imprezie, podczas której komendant, jak twierdzą świadkowie, zachowywał się niewłaściwie wobec jednej z policjantek.

O nieoczekiwanym odejściu Daniela Szczęsnego ze stanowiska szczecińskiego komendanta pisze "Głos Szczecina". Według biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie przyczyną podania się do dymisji były powody osobiste.

Szczecin. Komendant podał się do dymisji. "Niewłaściwe" zachowanie

Okazuje się jednak, że nagła dymisja może mieć związek z imprezą, która miała miejsce 7 września na terenie siedziby Dowództwa Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego. Według uczestników, do których dotarła Wirtualna Polska, Szczęsny zachowywał się podczas imprezy co najmniej niestosownie. - Używał niecenzuralnych słów i nadużywał swojej pozycji w stosunku do innych osób - cytuje jednego ze świadków portal. 

Jak podaje wp.pl, według świadków szef komisariatu zachowywał się "niewłaściwie" w stosunku do podległej mu policjantki. Przewodniczący NSZZ Policjantów w Zachodniopomorskiem mówi na łamach portalu, że "doszło tam do pewnego zdarzenia".

Sprawa w toku

Alicja Śledziona z KWP w Szczecinie przyznaje, że komendant wojewódzki polecił "wyjaśnienie okoliczności wydarzeń z udziałem byłego komendanta komisariatu, do których miało dojść poza służbą podczas prywatnego spotkania". - Stosowne postępowanie kontrolne zostało wszczęte po uzyskaniu informacji o możliwości naruszenia przez niego obowiązujących przepisów - mówi dziennikarzom wp.pl.

Sprawa jest wyjaśniana także przez biuro spraw wewnętrznych i prokuraturę.

Konfetti dla wiceministra. Zieliński: Zwróciłem się do komendanta głównego policji o wyjaśnienie tej sprawy

Dobrze znasz Polskę? To na pewno nie dasz się oszukać
1/21Najgłębszym polskim jeziorem jest Hańcza.
Zobacz także
Komentarze (83)
Szczecin. Po imprezie komendant podał się do dymisji
Zaloguj się
 • Piotr Świderek

  Oceniono 24 razy 18

  Co to znaczy : podał się do dymisji? Tj. czy komendant pod wpływem alkoholu molestujący policjantkę poszedł na emeryturę w kwocie 7000 zł/mc czy też jako szeregowy policjant pojawi się jako "krawężnik"?

 • tadjan

  Oceniono 18 razy 12

  mówiłem że to gestapo, że im wszystko wolno...... kobiety od qrew wyzywać, a przed bandytą uciekać. no i jeszcze barierki pilnować kaczej pokrace.

 • guarnica

  Oceniono 27 razy 9

  Nabór do policji jest tzw. negatywny. Do policji ida ci których gdzie indziej nie chcą. No i potem z nich wybiera sie kogoś na komendanta czy to komisariatu czy komendy powiatowej albo wojewódzkiej. Nie zmienia to faktu , że ciągle są to ci sami nieudacznicy, dla których policja była jedyną możliwością. No i mamy efekty. A to znajdą jakiegoś komendanta bez spodni pod Biedronką, a to jakiś po pijaku rozbije radiowóz, albo jak w Szczecinie nawalony publicznie pchał łapę pod spódnicę. Ale to ani początek an koniec. Pamiętacie patrole konne z anielskimi skrzydłami albo deszcz z konfetti. Ryba psuje się od głowy.

 • Tadeusz Sikorski

  Oceniono 10 razy 8

  Mógł zostać księdzem i mógłby bezkarnie molestować ministrantów,a tak klops.

 • roro1000000

  Oceniono 11 razy 7

  jakoś tak to jest ze im wiecej witajacych dywanów i konfetti tym więcej korupcji, warcholstwa i śmierci na komisariatach

 • edals

  Oceniono 15 razy 7

  Nie po to szedłem do policji, żebym teraz nie mógł sobie chlać i rzygać gdzie mi się podoba.

 • jurek4491

  Oceniono 27 razy 7

  Kulsony robią co chcą bo mają przyzwolenie , mają spuszczać bęcki opozycji i chronić rządzących a nie obywateli , nic się w kraju nie wydarzyło , mieli wolne no to po kielonku .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje