Gang pod wodzą 19-latki "włamywał się" do sklepów. Dosłownie wjeżdżali do nich samochodem

Po co wytrych lub łom, skoro w sklep można wjechać samochodem? Taką właśnie metodę wybrał gang włamywaczy, działających przy granicy z Niemcami. Grupie przewodziła 19-letnia kobieta. Ich łupem padł towar wart co najmniej 80 tys. zł.

Rozpędzone kombi wbija się na wstecznym w szklane drzwi marketu, kierowca zostaje w środku, do sklepu wpada kilku mężczyzn. Zgarniają łupy - papierosy, alkohol, telefony komórkowe, czasem telewizory. "Wszystko trwało zaledwie kilka minut" - informuje policja z Dolnego Śląska.

Działali w województwach lubuskim i dolnośląskim

Tak właśnie działał kilkuosobowy gang, włamujący się do sklepów przy granicy z Niemcami (na terenie województw dolnośląskiego i lubuskiego). Złodzieje działali w nocy, wybierali głównie markety spożywczo-przemysłowe jednej z dużych sieci, ale zdarzyło im się okraść też supermarket ze sprzętem RTV. Czasem zamiast samochodu używali młotów.

Nad rozpracowaniem grupy pracowali Policjanci Wydziału Kryminalnego z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu, ze Zgorzelca i Bogatyni. W sprawie zatrzymano trzy osoby, dwóch mężczyzn i młodą kobietę. Funkcjonariusze ustalili, że gangiem kierowała 19-latka.

Na razie zatrzymanym udowodniono 7 włamań, łączna wartość ich łupów jest nie mniejsza niż 80 tys. zł. "Zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące włamań i kradzieży mienia, za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności" - informuje policja. Co więcej, należącemu do grupy 37-letniemu mężczyźnie postawiono zarzut "udzielania narkotyków". Policja ustala, czy zatrzymani mają na koncie także inne przestępca. Wiadomo, że jeden z nich odsiadywał już kary za włamania w Polsce i Niemczech.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o:
Komentarze (34)
Gang pod wodzą 19-latki "włamywał się" do sklepów. Dosłownie wjeżdżali do nich samochodem
Zaloguj się
 • Kuba K. (bloody)

  Oceniono 14 razy 12

  100 tys zł (w paserce warte o połowe mniej) do podziału na 4 osoby za kilka tygodni jak mniemam, skrajnie ryzykownej pracy "na krawędzi". Cóż, dobrze, że przestępcy to z reguły ...skrajni idioci...

 • zdziwiony6

  Oceniono 19 razy 11

  Przestępczością kryminalną zajmują się głównie ludzie mało inteligentni. Dlatego wpadają.

 • vito3

  Oceniono 2 razy 2

  metoda stara jak swiat w prl jej najwybitniejszym przedstawicielem byl sp.Szaszlyk.wjezdzal przewaznie do pewexow

 • alima.zgali451

  Oceniono 4 razy 2

  Znowu narodowi uchodźcy:)

 • heliheli

  Oceniono 10 razy 2

  zbierali pieniadze na wydrukowanie tomu swoich poezji romantycznych .

 • stachkaz47

  Oceniono 5 razy 1

  Przecież rozwalenie samochodem takich drzwi ,czy ściany to koszt naprawy 20.000zł
  A może i więcej.Te sądy i PROKURATORZY wyjątkowo dla przestępców łaskawi.
  Ale za zjedzoną czekoladę w markecie grozi -do 12 lat POZBAWIENIA WOLNOŚCI!!!!!

 • facio60

  Oceniono 3 razy 1

  Stary schemat. W drugiej połowie lat 90 tych na terenie Nadrenii- Westfalii była plaga kradzieży w sklepach jubilerskich. Polski gang z Pomorza zachodniego kradł samochody a następnie wyjeżdżał nimi kolo 3-4 rano w wystawy sklepowe i zgarniał precozja jak leci. Samochód był następnie palony. Właściciele zaczęli stawiać stalowe, grube pręty przed wejściem i oknami. Szajka wpadła dzięki współpracy policji obu państw.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX