Podwójne zabójstwo w Warszawie. Sprawą zajmą się śledczy od najcięższych przestępstw kryminalnych

Artur K.

Artur K. (Facebook)

Są nowe informacje w sprawie zabójstwa kobiety i jej 3-letniego dziecka, do którego doszło w ostatnią sobotę. Artur K. wyszedł na jednodniową przepustkę i skierował się do mieszkania przy ul. Nowowiejskiej. Tam miał dokonać podwójnego morderstwa. Dziś sprawę skierowano do Prokuratury Okręgowej.

W sobotę 8 września podejrzany o zabójstwo Artur K. wyszedł na przepustkę. Pojechał prosto do znajdującego się w centrum Warszawy mieszkania swojej partnerki Moniki K. Tam miał dokonać brutalnego morderstwa. Choć na razie prokuratura nie mówi o przyczynach i dokładnym przebiegu tragedii, z nieoficjalnych informacji wynika, że mężczyzna gołymi rękoma udusił 35-latkę i jej 3-letniego synka. W nocy z soboty na niedzielę Artur K. sam zgłosił się na policję. Usłyszał zarzut podwójnego zabójstwa w warunkach recydywy, a sąd tymczasowo go aresztował.

Zabójstwo kobiety i dziecka. Sprawa w Prokuraturze Okręgowej

Jak poinformował nas prokurator Łukasz Łapczyński, dzisiaj sprawa brutalnego zabójstwa została przekazana z Prokuratury Rejonowej do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Zajmie się nią wydział śledczy, do którego zadań należy prowadzenie spraw dotyczących najpoważniejszych przestępstw kryminalnych. 

- Biorąc pod uwagę okoliczności zdarzenia, sprawa należy do tego typu kategorii.Stąd decyzja o przejęciu śledztwa do dalszego prowadzenia w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie - informuje Łapczyński.

Na razie nie są znane motywy działania 40-latka. Wiadomo, że Monikę K. poznał przez internet, a na 22 września para planowała ślub.

Artur K. był już skazany za morderstwo

Po zbrodni wyszło na jaw, że podejrzany 40-latek był już wcześniej skazany za morderstwo swojej partnerki. W 2004 roku skazano go na 15 lat więzienia. Przez ostatnie dwa lata aż 90 razy był na przepustce. Na początku były to przepustki pod konwojem, później z zakładu odbierała go rodzina. Od jakiegoś czasu mógł opuszczać zakład bez nadzoru i wracać do niego samodzielnie. 

Po zdarzeniu pracownicy służby więziennej biorący udział w resocjalizacji Artura K. byli w szoku.

- Nic nie zapowiadało tragedii. Było mu okazywane zaufanie, którego nigdy nie nadużywał - mówiła ppłk Elżbieta Krakowska, rzeczniczka prasowa Dyrektora Generalnego Służby Więziennej.

Służba Więzienna wszczęła postępowanie wyjaśniające w sprawie udzielanych przepustek.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Mężczyzna zabił partnerkę i jej 3-letnie dziecko. Był na przepustce z więzienia

Dobrze znasz Polskę? To na pewno nie dasz się oszukać
1/21Najgłębszym polskim jeziorem jest Hańcza.
Zobacz także
Komentarze (40)
Podwójne zabójstwo w Warszawie. Sprawą zajmą się śledczy od najcięższych przestępstw kryminalnych
Zaloguj się
 • artur-borubar

  Oceniono 13 razy 7

  Wychodzic zaczal w 2016 r.? A kiedy to Jaki z Ziobra staneli na czele MS, ktory zajmuje się wieziennictwem?

 • tzwpanstwopislamskie

  Oceniono 10 razy 6

  Znowu PISLAM ma farta
  Mozna sie promowac morderstwem przed wyborami

 • the Pink

  Oceniono 9 razy 5

  Jest jeden winny - Prokurator Generalny.

 • tilow3

  Oceniono 21 razy 5

  Pal licho jakieś tam polityczne walenie po łbach, ale! jednego nie potrafię pojąć. Jak to jest, że pracownik ministerstwa sprawiedliwości, odpowiedzialny za więziennictwo, hasa sobie po Warszawie w godzinach pracy, jeżdzi służbowym autem, płacąc za to 50 zł. miesięcznie (też chciałbym za taką kasę limuzynę z kierowcą- w Warszawie takie stawki?) obrzuca błotem wszystko i wszystkich za wyimaginowane złodziejstwa. Gdy się jego prosi, by podjął się tego do czego się zobowiązał, czyli kontroli reprywatyzacji w Warszawie, odmawia bo koledzy z PiS nachapali najwięcej, no ale.... tylko ci z PO winni. Na koniec zamiast pilnować więżniów, ci mordują niewinne osoby. Może mi to jakiś pisowiec wytłumaczyć, skąd dla takich (nie chcę przeklinać) tyle wyrozumiałości?

 • czarna_zoska

  Oceniono 4 razy 4

  Jaki lata do Bułgarii oglądać metro a więziennictwo leży i kwiczy.

 • czarna_zoska

  Oceniono 4 razy 4

  Ziobro wypuszczał mordercę na przepustki. Ładna mi reforma...

 • stachud

  Oceniono 8 razy 4

  Oto jest to obiecane bezpieczne państwo PIS. Rzeczywiscie Polacy z PIS czują się bezpiecznie jak nigdy dotąd. Strach na ulicę wyjść.

 • Marek Marek

  Oceniono 12 razy 4

  banda psychologów innych matołow od resocjalizacji przez 15 lat pobierała sute pensje i przypinała sobie medale za swoja efektywną pracę. Dumni z siebie klepali nawzajem po plecach z radości.
  A efekty tej pracy mamy.
  bandzior 90 razy wychodził na przepustkę. czasu oczywiście nie marnował. Z żądza mordu wychodził na miasto i mordował. taki pech że za 90tym razem został przyłapany.
  cyrk zaczyna się od początku.
  posiedzi kilka lat i znowu zaczną się przepustki, migdalenie z pannami
  panny leca na takiego nażartego wypoczetego wyposzczonego byka
  lezy taki cały dzień na pryczy, żre od rana do wieczora, wstaje tylko aby poćwiczyć
  to wielbicielek będzie mial mnóstwo
  będzie miał chłop co mordować i dusić

 • piotrm74

  Oceniono 10 razy 4

  skoro ma krycie prawnicze jak dotychczas to dostanie przepustki tylko raz w tygodniu...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje