Podwójne zabójstwo w Warszawie. Sprawą zajmą się śledczy od najcięższych przestępstw kryminalnych

Są nowe informacje w sprawie zabójstwa kobiety i jej 3-letniego dziecka, do którego doszło w ostatnią sobotę. Artur K. wyszedł na jednodniową przepustkę i skierował się do mieszkania przy ul. Nowowiejskiej. Tam miał dokonać podwójnego morderstwa. Dziś sprawę skierowano do Prokuratury Okręgowej.

W sobotę 8 września podejrzany o zabójstwo Artur K. wyszedł na przepustkę. Pojechał prosto do znajdującego się w centrum Warszawy mieszkania swojej partnerki Moniki K. Tam miał dokonać brutalnego morderstwa. Choć na razie prokuratura nie mówi o przyczynach i dokładnym przebiegu tragedii, z nieoficjalnych informacji wynika, że mężczyzna gołymi rękoma udusił 35-latkę i jej 3-letniego synka. W nocy z soboty na niedzielę Artur K. sam zgłosił się na policję. Usłyszał zarzut podwójnego zabójstwa w warunkach recydywy, a sąd tymczasowo go aresztował.

Zabójstwo kobiety i dziecka. Sprawa w Prokuraturze Okręgowej

Jak poinformował nas prokurator Łukasz Łapczyński, dzisiaj sprawa brutalnego zabójstwa została przekazana z Prokuratury Rejonowej do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Zajmie się nią wydział śledczy, do którego zadań należy prowadzenie spraw dotyczących najpoważniejszych przestępstw kryminalnych. 

- Biorąc pod uwagę okoliczności zdarzenia, sprawa należy do tego typu kategorii.Stąd decyzja o przejęciu śledztwa do dalszego prowadzenia w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie - informuje Łapczyński.

Na razie nie są znane motywy działania 40-latka. Wiadomo, że Monikę K. poznał przez internet, a na 22 września para planowała ślub.

Artur K. był już skazany za morderstwo

Po zbrodni wyszło na jaw, że podejrzany 40-latek był już wcześniej skazany za morderstwo swojej partnerki. W 2004 roku skazano go na 15 lat więzienia. Przez ostatnie dwa lata aż 90 razy był na przepustce. Na początku były to przepustki pod konwojem, później z zakładu odbierała go rodzina. Od jakiegoś czasu mógł opuszczać zakład bez nadzoru i wracać do niego samodzielnie. 

Po zdarzeniu pracownicy służby więziennej biorący udział w resocjalizacji Artura K. byli w szoku.

- Nic nie zapowiadało tragedii. Było mu okazywane zaufanie, którego nigdy nie nadużywał - mówiła ppłk Elżbieta Krakowska, rzeczniczka prasowa Dyrektora Generalnego Służby Więziennej.

Służba Więzienna wszczęła postępowanie wyjaśniające w sprawie udzielanych przepustek.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Mężczyzna zabił partnerkę i jej 3-letnie dziecko. Był na przepustce z więzienia

Więcej o:
Komentarze (40)
Podwójne zabójstwo w Warszawie. Sprawą zajmą się śledczy od najcięższych przestępstw kryminalnych
Zaloguj się
 • artur-borubar

  Oceniono 13 razy 7

  Wychodzic zaczal w 2016 r.? A kiedy to Jaki z Ziobra staneli na czele MS, ktory zajmuje się wieziennictwem?

 • czarna_zoska

  Oceniono 5 razy 5

  Jaki lata do Bułgarii oglądać metro a więziennictwo leży i kwiczy.

 • czarna_zoska

  Oceniono 5 razy 5

  Ziobro wypuszczał mordercę na przepustki. Ładna mi reforma...

 • the Pink

  Oceniono 9 razy 5

  Jest jeden winny - Prokurator Generalny.

 • tzwpanstwopislamskie

  Oceniono 11 razy 5

  Znowu PISLAM ma farta
  Mozna sie promowac morderstwem przed wyborami

 • piotrm74

  Oceniono 10 razy 4

  skoro ma krycie prawnicze jak dotychczas to dostanie przepustki tylko raz w tygodniu...

 • tilow3

  Oceniono 22 razy 4

  Pal licho jakieś tam polityczne walenie po łbach, ale! jednego nie potrafię pojąć. Jak to jest, że pracownik ministerstwa sprawiedliwości, odpowiedzialny za więziennictwo, hasa sobie po Warszawie w godzinach pracy, jeżdzi służbowym autem, płacąc za to 50 zł. miesięcznie (też chciałbym za taką kasę limuzynę z kierowcą- w Warszawie takie stawki?) obrzuca błotem wszystko i wszystkich za wyimaginowane złodziejstwa. Gdy się jego prosi, by podjął się tego do czego się zobowiązał, czyli kontroli reprywatyzacji w Warszawie, odmawia bo koledzy z PiS nachapali najwięcej, no ale.... tylko ci z PO winni. Na koniec zamiast pilnować więżniów, ci mordują niewinne osoby. Może mi to jakiś pisowiec wytłumaczyć, skąd dla takich (nie chcę przeklinać) tyle wyrozumiałości?

 • geoinzynieria_g.pl

  Oceniono 5 razy 3

  A co z odpowiedzialnoscią polityczną? Za jakieś zegarki, za jakieś samobójstwo inni politycy wylatywali a PiS pilnuje swoich goryli. Pamiętam nagonkę z początku XXI wieku, gdy Kaczyński prezydent wsadził do pierdla gościa z Miłoszyc na 18 lat (a dziś Gościu chce 1 mil za każdy rok i myśle, że w Strazburgu wygra!! a brat Kaczyński za to zapłaci, pytam grzecznie). W 2005 roku ta ekipa kaczyńska rozporządzeniem Ministra Ziobry złamała konstytucyjny zapis o przedawnieniu, tylko po to, by przywalić fundacji FOZZ... Czy ktokolwiek protestował!! A to był zamach na Konstytucję i mamy - to co mamy dziś. A tak przy okazji, wspomnienie z tamtych czasów: Gościu (typowy "Głupi Jasiu" jąkający się i niedorowój intelektualny), został wezwany na świadka do sądu wrocławskiego. Rano ocieliła się krowa, to wypili po szklance wina (0,3 promila we krwi) Gościu się jąka (rozmawiałem z nim) i za to dostał miesiąc aresztu... paranoja. I nny Gościu został oskarżony przez jedną osobę o wyłudzenie 340 złoty.. Nie wytrzymał, powiesił się w celi - Pytam co z odpowiedzialnością partyjnych przydupasów i samego Prezesa??? Wówczas napisałem taki tekst:

  *****

  Elegie dla więzionych za sutenerstwo, malwersacje
  Przetrzymywanego za przestępstwo niewymyślnie
  Bezpodstawnie oskarżonego
  Powieszonego w celi za trzydzieści cztery tysiące groszy

  TEMIDA
  OPUŚCIŁA RAMIONA
  ZAKRYŁA WSTYD
  PO TWARZY SPŁYNĘŁA KLOAKA

 • mederith

  Oceniono 9 razy 3

  Co bedzie dalej ze smieciem, ktory zamordowal kobiete i niewinne dziecko?
  Moze sam szeryf Zero nam tutaj napisze?
  Moze takim simieciom, jak tem zwyrodnialy morderca powinno sie STRZELAC W ŁEB?
  Po co toto takie zyje? Aby podatnicy placili za jego smrod i stracone powietrze, ktorym ten smiec oddycha? Jakie jest stanowisko pana pierwszego szeryfa ZERO?
  Skoro zero ma takie jaja, to niech sie wypowie w sprawie smiecia, zwyrodnialca oraz mordercy niewinnego dziecka i kobiety.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX