Dwie polskie uczelnie wysoko w rankingu "Financial Times". Wśród nich SGH

Gdzie warto studiować zarządzanie? Zdaniem brytyjskiego dziennika "Financial Times" w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz w Akademii Leona Koźmińskiego.

Obie te szkoły znalazły się wśród 100 najlepszych uczelni na świecie, prowadzących studia z zakresu zarządzania. W opublikowanym w poniedziałek rankingu "Financial Times" na pierwszym miejscu znalazły się studia z zakresu zarządzania na szwajcarskim Uniwersytecie St. Gallen.

Ranking "Financial Times". Jak wybierani są zwycięzcy?

Coroczny ranking studiów z zakresu zarządzania bada jakość tego typu kierunków na całym świecie. Do wyboru zwycięzców służy przede wszystkim analiza losów absolwentów danej uczelni, a więc łatwość znalezienia pracy po ukończeniu studiów, wynagrodzenie w pierwszej pracy po odebraniu dyplomu oraz przebieg kariery w ciągu trzech lat od ukończenia studiów. Liczy się także jakość kadry nauczycielskiej, a nawet koszt studiów.

Akademia Leona Kośmińskiego i SGH w Warszawie wśród 100 najlepszych

Studia z zakresu zarządzania prowadzone przez Akademię Leona Koźmińskiego znalazły się na 20. miejscu, z kolei ten sam kierunek w Szkole Głównej Handlowej zasłużył na miejsce 59. Co ciekawe, Akademia Leona Koźmińskiego powróciła do rankingu Financial Times po rocznej przerwie, z kolei SGH poprawiła swój zeszłoroczny wynik o dziewięć miejsc rankingowych. W rankingu na miejscu 9. znalazł się także program CEMS MIM, który w Polsce oferuje właśnie Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Oprócz SGH program ten realizuje około 30 uniwersytetów i akademii z całego świata.

Ranking "Financial Times". Szwajcarzy, Francuzi i Brytyjczycy na podium

Podobnie jak w poprzednim roku, pierwsze miejsce w rankingu "Financial Times" zdobył szwajcarski Uniwersytet St. Gallen. Na drugim miejscu pojawiła się francuska uczelnia HEC Paris, z kolei na ostatnim miejscu podium uplasowała się brytyjska London Business School. Twórcy rankingu podkreślają, że w tym roku po raz pierwszy sklasyfikowano 100 uczelni z całego świata, co ma zobrazować rosnącą popularność kierunku studiów, jakim jest zarządzanie.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o:
Komentarze (45)
Dwie polskie uczelnie wysoko w rankingu "Financial Times". Wśród nich SGH
Zaloguj się
 • koenzymq10

  Oceniono 10 razy 4

  buahahahahha, w pierwszej setce w zarządzaniu to jak w pierwszej pięćsetce (ale gdzieś tak pod koniec tej pięćsetki) wśród normalnych uniwerków. No sukces!

 • smiki48

  Oceniono 11 razy 3

  na jeszcze wyższym miejscu w Europie są np. wydziały budowy samolotów czy okrętów. A już na czołowych miejscach są wydziały polonistyki.

 • michals-3

  Oceniono 17 razy 3

  Tytuł jest mylący i to delikatnie rzecz ujmując. Tu chodzi tylko o konkretny kierunek studiów.

 • semigetuza

  Oceniono 19 razy 3

  Panie Profesorze Andrzeju K2. Gratulacje od byłego studenta w WZUW kiedy Pan był dziekanem.
  Zrealizował Pan marzenie swego życia jeden sukces, teraz uczelnia na topie - drugi sukces. fajne udane życie mądrego i wiedzącego czego chce Człowieka. Pozdrawiam serdecznie /ten od dinozaurów z podwójnym sercem/.

 • szatkop

  Oceniono 2 razy 2

  Ranking obejmował 100 uczelni, a polskie uczelnie znalazły się w pierwszej setce. Gratuluję! Co za dziennikarska precyzja:)

 • Wojtek Wu

  Oceniono 4 razy 2

  Wydziały zarządzania to chyba największe rozczarowanie (studentów) w historii edukacji. Szybko okazało się, że w pracy potrzebni są ludzie, którzy znają się na konkretnej robocie a przy okazji potrafią zarządzać a nie odwrotnie. Co sfrustrowało rzesze bezrobotnych managerów ;p

 • Greg Stanisz

  Oceniono 10 razy 2

  Ranking rozdziela Management od MBA. W efekcie brakuje szkół, które naprawdę się liczą takie jak London School if Economics, Ivy League etc na których Management nie ma.

 • ewap40

  Oceniono 3 razy 1

  Niedouczeni studenci piszą te teksty? W zajawce: "Polskie uczelnie wśród" rankingu... w tekście Akademia Kośmińskiego... Tylko rzuciłam okiem i byki. Reszty nawet nie chce się czytać.

 • s.pietrzko

  Oceniono 3 razy 1

  Uczelnie w Polsce to skansen i porażka. Leśne dziadki redagują program tak aby ich koledzy od nieprzydatnych przedmiotów mieli etaty. Absolwent uek w Krakowie oraz ecole superieure de commerce a Lille

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX