Dariusz Przywieczerski jest już w Polsce. Samolot ze skazanym w aferze FOZZ wylądował na Okęciu

Samolot z Dariuszem Przywieczerskim, skazanym w 2005 r. w aferze FOZZ na więzienie i poszukiwanym listem gończym, wylądował na lotnisku w Warszawie.

Dariusz Przywieczerski był uczestnikiem jednej z największych afer gospodarczych po 1989 roku związanej z Funduszem Obsługi Zadłużenia Zagranicznego. Informację o ekstradycji przekazał minister Zbigniew Ziobro. Na konferencji zwołanej chwilę po lądowaniu samolotu oświadczył, że ekstradycja Przywieczerskiego świadczy o skuteczności polskiego państwa. Dodał, że sprowadzenie skazanego do Polski było możliwe dzięki ustaleniom, poczynionym w zeszłym roku w trakcie wizyty przedstawicieli ministerstwa sprawiedliwości w Stanach Zjednoczonych.

Afera FOZZ

Dariusz Przywieczerski w marcu 2005 roku został skazany przez Sąd Okręgowy w Warszawie na trzy i pół roku więzienia za udział w aferze Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego. Miał on wyprowadzić z FOZZ-u około półtora miliona dolarów. W sądzie apelacyjnym wyrok obniżono do 2,5 roku. Od tamtej pory biznesmen ukrywał się za granicą - najpierw na Białorusi, potem - w USA. Wniosek ekstradycyjny do amerykańskiego Departamentu Stanu warszawski sąd skierował jeszcze w 2006 roku.

Więcej o:
Komentarze (186)
Afera FOZZ. Dariusz Przywieczerski jest już w Polsce
Zaloguj się
 • karrampa

  Oceniono 78 razy 16

  Czy sędzie Tuleya wystosował już pytanie prejudycjalne do TSUE w sprawie legalności ekstradycji Przywieczerskiego do Polski ?
  Kiedy demonstracja KOD i UBywateli RP w obronie tego zacnego człowieka, bliskiego współpracownika czołówki elit III RP ?

 • K L

  Oceniono 17 razy 13

  Trzeba bylo wykorzystac instytucje swiadka koronnego; sciagniecie go do Polski to dla niego wyrok smierci. Nie kwestionuje jego winy, ale on byl tylko pionkiem/narzedziem. Jego wiedza jest warta wiecej niz jego smierc (czy to bedzie samobojstwo czy tez przeziebienie to nie ma znaczenia).
  Kiedy sa te wybory??? Czy jedno z drugim nie ma jakiegos powiazania?

 • 31.februarius

  Oceniono 31 razy 13

  Mam w....., w najgłębszym niedomówieniu Przewieczarskiego i jego błyskawiczną ekstradycję!
  Chcę wiedzieć gdzie jest ta przewietrzona przez niego (& Co.) kasa FOZZ?!

 • grzegorzul

  Oceniono 20 razy 10

  coś czuję że za niedługi czas podadzą,że pan przewieczerski, zakrztusił się przy obiedzie ością, poślizgnął się na mydle lub po prostu popełnił samobójstwo. za dużo jest w Polsce ludzi którym moze zaszkodzić. i nie pomoże tu ani ziobro, ani tusk, ani ktokolwiek inny. możemy się boksować tu politycznie, co z chęcią robimy, a ONI i tak zrobią z nim swoje

 • bezzebnykloszard

  Oceniono 49 razy 9

  No obrońcy demokracji, gdzie manifestacje w obronie tego biednego człowieka? Ot tak dacie Ziobro i Kaczyńskiemy skazać waszego?

 • elasp

  Oceniono 25 razy 9

  Mariusz Walter z radości strzeli do siebie że sztucera z odległości 5 m, w któryś piątek.

 • nietyp

  Oceniono 25 razy 9

  Wyrok 2,5 roku, to chichot z ludzkiego poczucia sprawiedliwości... Te szkody są wielokrotnie większe...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX