Jacek K. wiózł ciało kobiety w bagażniku. Prokuratura: "Ofiara to matka podejrzanego"

Jacek K., który wiózł w bagażniku ciało matki, został przesłuchany. Czynności na krótko przerwano ze względu na zachowanie podejrzanego. Lekarz zalecił obserwację psychiatryczną.

Prokurator rejonowy w Malborku Maciej Więckowski w rozmowie z TVN24 powiedział, że Jacek K. usłyszał zarzuty popełnienia zabójstwa oraz prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości. Wyjaśnił, że przesłuchanie trzeba było przerwać ze względu na zły stan podejrzanego. Dodał, że po przebadaniu przez lekarza czynności kontynuowano.

- Ofiarą przestępstwa jest matka podejrzanego - potwierdził prokurator Więckowski. Wcześniej tożsamość kobiety nie była znana.

Prokuratura: Jacek K. wiózł w samochodzie ciało matki

Adwokat Jacka K. Piotr Jankowski powiedział, że jego klient trafi na obserwację psychiatryczną.

- Przesłuchanie było bardzo krótkie. Przyjechał lekarz, który zalecił natychmiastową obserwację psychiatryczną w szpitalu po tych czynnościach - powiedział w rozmowie z TVN24. Wyjaśnił, że powodem wezwania lekarza był "ogólny stan somatyczny" jego klienta, z którym kontakt jest "bardzo utrudniony". Dodał, że Jacek K. nie odpowiadał na pytania prokuratorów, głównie milczał. Powiedział, że sam nie mógł porozumieć się z podejrzanym.

Elbląg: wiózł ciało matki w bagażniku

W środę w Kazimierzowie pod Elblągiem na krajowej "siódemce" policjanci dokonali makabrycznego odkrycia. Zatrzymali do kontroli samochód prowadzony przez 24-letniego Jacka K. Mężczyzna dziwnie się zachowywał podczas czynności, głównie milczał. Funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol, postanowili przeszukać auto. W bagażniku znaleźli ciało matki mężczyzny. Kobieta była w samych majtkach, miała pobitą twarz. Policjanci podjęli reanimację i wezwali pogotowie ratunkowe. Lekarz stwierdził zgon.

Jacek K. nie zgodził się na badanie alkomatem, pobrano od niego krew.

Sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej w Malborku. Jackowi K. grozi dożywocie.

Mężczyzna pochodzi ze wsi Groblica w pobliżu Nowego Dworu Gdańskiego w Pomorskiem.

Więcej o:
Komentarze (17)
Elbląg. Prokuratura potwierdza: Jacek K. wiózł w bagażniku ciało matki
Zaloguj się
 • sector23

  Oceniono 54 razy 12

  Znam jednego takiego, co zabił brata i bratową oraz blisko setkę osób, ale jemu prokurator nie stawia zarzutów .....

 • morsik2

  Oceniono 13 razy 3

  Czy wszyscy pomyśleli o tym samym Jacku K.?
  Pięknie by było.

 • Marek Piszczatowski

  Oceniono 4 razy 2

  Zabił i teraz broni się metodą na czuba. Czub nie czub za zabójstwo powinna być jedna kara. Dla mnie jak ktoś jest j....y to żadna okoliczność, a wręcz przeciwnie.

 • big_chlebowski

  Oceniono 9 razy 1

  Wiecie jak wpadł Jacek K. ? Policjant zatrzymał go za przekroczenie prędkości w ter. zabudowanym i pyta. A gdyby tutaj staruszka przechodziła do domu starców, a tego domu wczoraj by jeszcze nie było, a dzisiaj już by był, to wy byście staruszkę przejechali, tak? A TO BYĆ MOŻE WASZA MATKA!!! A Jacek K. na to: jak ja mogę przejechać matkę na szosie, jak moja matka leży w bagażniku?

 • freeasinfreedom

  Oceniono 17 razy 1

  Przeczytałem "Jarek K."

 • pull_up

  Oceniono 2 razy 0

  To ten Jacek K.??? Wiedziałem że oszaleje od tych swoich kłamstw i awantur z Nielsenem w końcu ale nie przypuszczałem....

 • dupajasi0

  Oceniono 5 razy -1

  A gdzie miał wieźć? Na dachu? xD

 • brusiek11

  Oceniono 6 razy -6

  Może to przez starość i doświadczenie życiowe... ale tak jakoś ja osobiście oraz bliskie otoczenie - mało wierzymy w takie wstrząsające newsy, które nagle obiegają wszystkie media... coś za dużo w nich "przypadków" - policjanci w nieoznakowanym radiowozie "przypadkowo" zatrzymują akurat ten samochód... i "przypadkowo" znajdują w nim "prawie" trupa kobiety... a całość "przypadkowej" interwencji jest przez "przypadkowego" kamerzystę rejestrowana z całkiem niezłą jakością... trochę to wszystko zabawne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX