Weteran z czasów wojny odprowadził wnuczkę do ołtarza. Zmarł kilka dni później

Wzruszające nagranie z uroczystości pojawiło się w sieci, a internauci opisują, że w ten sposób bohater czasów wojny "wykonał swoje ostatnie zadanie". 94-letni mjr Bronisław Karwowski, odprowadził wnuczkę do ołtarza. Odszedł kilka dni później.

Pod koniec sierpnia mjr Bronisław Karwowski, ps. "Grom", żołnierz podziemia niepodległościowego w czasie II wojny światowej, aktywny także w podziemiu antykomunistycznym, odprowadził swoją wnuczkę Joannę do ślubu.

Bohater wojenny, odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, co widać na udostępnionym nagraniu, już ciężko chory, dzielnie "wykonał swoje ostatnie zadanie", jak wskazywali internauci.

 

Zaledwie kilka dni po ślubie poinformowano, że 1 września, w rocznicę napaści Niemiec na Polskę, 94-letni mjr Bronisław Karwowski zmarł. Na profilu na Facebooku Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych przypomniano trudne losy bohatera:

W podziemiu od 1942 r., aresztowany przez Niemców cudem ucieka spod siedziby Gestapo w Łomży. Ujawnił się w 1947, ponownie aresztowany w 1948, wyrok - 10 lat, siedział do 1952. Stale inwigilowany. W 1989 rozbijał młotem pomnik władzy ludowej w Dąbrowie Białostockiej.

Pogrzeb mjr. Bronisława Karwowskiego odbył się 3 września w Dąbrowie Białostockiej.

Więcej o:
Komentarze (121)
Mjr Bronisław Karwowski zmarł kilka dni po ślubie wnuczki. Odprowadził ją do ołtarza
Zaloguj się
 • 31.februarius

  Oceniono 41 razy 11

  Dobra, ale ten kwartet z giwerami to niby z jakiej to takiej przyczyny?!

 • wesslingharald

  Oceniono 25 razy 9

  O cholera. Rzadko widuje się coś takiego. Uroczystość, uzbrojeni przebierańcy w tym kościele, weteran wiarygodny, lub nie - do bani, ale sam film... MAJSTERSZTYK !!! Brawo, brawo, brawo "HQFILM" !!! Nie wiem kim jesteście, ale macie fach w łapach i macie pazur, zawodowcy ! Jestem pod wrażeniem.

 • quamtsa

  Oceniono 14 razy 6

  świetnie zmontowany filmik

 • lodomeria

  Oceniono 11 razy 5

  W polskiej patriotycznej tradycji do ślubu kobieta i mężczyzna idą razem. Nie ma żadnego oddawania kobiety facetowi przez innego faceta.

 • jerzysm42

  Oceniono 11 razy 5

  Ktokolwiek się urodził, kiedyś musi umrzeć i nie ma w tym żadnej sensacji.

 • swojakzlazarza

  Oceniono 17 razy 5

  Wpis kwalifikuje się do pozwu cywilnego czego autorowi/autorce szczerze życzę. Zbyt łatwo obraża się ludzi w internecie.

 • paper-reader

  Oceniono 18 razy 4

  Ci nowopatrioci mogli chociaż czapki zdjąć w kościele, bo wiary katolickiej w nich nie ma, podobnie jak wojskowych zasług. Uzurpatorzy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX