IPN wydrukował gigantyczny baner z błędem. Ale problemu nie widzi: "Nie utrudnia zrozumienia"

Instytut Pamięci Narodowej umieścił w Szczecinie baner z kompromitującą literówką. Zamiast słowa "fight" pojawiło się "figth". IPN nie widzi w tym większego problemu.

Na jednej ze szczecińskich kamienic pojawił się wielki baner IPN. Przedstawia on m.in. pokiereszowaną polską flagę z Orłem Białym na drzewcu oraz daty agresji III Rzeszy i Związku Sowieckiego na Polskę.

Główną treścią jest jednak hasło "Polska pierwsza do walki". Z jakiegoś powodu jest to jednak napis w języku angielskim (reszta tekstu jest po polsku). W krótkim zdaniu udało się też zmieścić literówkę. Zamiast "Poland first to fight" napisano "figth".

O to, jak doszło do wydrukowania i zamontowania baneru z błędem szczecińska "Gazeta Wyborcza" zapytała Instytut Pamięci Narodowej. "Dziękujemy za zwrócenie uwagi na literówkę, która pojawiła się na opisywanym przez Pana banerze. Ten błąd nie utrudnia zrozumienia znaczenia tego hasła.Najpóźniej w dniu jutrzejszym napis na banerze zostanie poprawiony" - odpowiedziano.

"Wyborcza" pytała też o sens tworzenia baneru częściowo po angielsku, a częściowo po polsku oraz o liczbę banerów. Pozostały jednak bez odpowiedzi.

Poseł PO Jan Grabiec zwrócił uwagę na Twitterze, że budżet IPN przez ostatnie 3 lata wzrósł o 113 mln zł.

Morawiecki o zmianach w ustawie o IPN: Nie wycofujemy się, wzmacniamy naszą pozycję

Więcej o:
Komentarze (697)
IPN wydrukował gigantyczny baner z błędem. Ale problemu nie widzi: "Nie utrudnia zrozumienia"
Zaloguj się
 • nieudocznik

  Oceniono 61 razy 53

  tak publiczne pieniadze zawsze w modzie dla przyglupow rzadowych i samorzadowych - wazne ze kolega dostal zlecenie na druk a drugi kolega z bialej folii T dolepi - tak tylko doradzam bo smiech

 • jac ben

  Oceniono 51 razy 45

  "Ten błąd nie utrudnia zrozumienia znaczenia tego hasła." Oczywiście że nie, teraz każdy obcokrajowiec posługujący się językiem angielskim w lot zrozumie, że Polacy to idioci i nieuki. Brawo IPN !!

 • anty.polak

  Oceniono 45 razy 45

  Wiecie co my tym banerem robimy? My tym banerem otwierami oczy niedowiarkom.

 • wesslingharald

  Oceniono 45 razy 41

  Tak się kończy uleganie kompletnie niezrozumiałej modzie na komentowanie naszej rzeczywistości w obcych językach. Zwłaszcza jeżeli te języki zna się... raczej kiepsko. Pazdrawlaju pipiul hu mejd dat banner.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX