Gdańsk. Jarosław Wałęsa, Paweł Adamowicz i Kacper Płażyński idą łeb w łeb [SONDAŻ WYBORCZY]

Przeprowadzony przez IBRiS sondaż wyborczy pokazuje, że kampania wyborcza kandydatów na prezydenta miasta Gdańsk będzie bardzo ciekawa. Wyniki trzech kandydatów są bardzo podobne, a to oznacza, że ostateczna wygrana może zależeć od drobiazgów.

Sondaż wyborczy w Gdańsku przeprowadzono dla portalu Onet oraz gazety „Fakt”. Badał on deklarowane zainteresowanie głosowaniem w wyborach samorządowych 2018 oraz poparcie dla poszczególnych kandydatów.

Gdańsk: sondaż wyborczy pokazuje, że większość gdańszczan chce głosować

Znaczna część ankietowanych mieszkańców Gdańska zadeklarowała, że chce wziąć udział w głosowaniu podczas wyborów samorządowych 2018. Aż 44,4 proc. zadeklarowało, że „zdecydowanie” 21 października pójdzie do urn, z kolei 11,9 proc „raczej” zagłosuje. Wśród ankietowanych nie brakuje także osób, które nie są zainteresowane wyborami samorządowymi. 21,2 proc. badanych odpowiedziało, że „zdecydowanie” nie będzie głosować, a 12,4 proc. „raczej” nie zagłosuje.

Wyniki sondażu wyborczego, który został przeprowadzony w Gdańsku, pokazują także, że walka o urząd prezydenta tego miasta będzie zacięta. Aż trzech kandydatów na to stanowisko uzyskało bardzo podobny wynik, oscylujący wokół 25 procent. Kto ma największe szanse na zwycięstwo?

Gdańsk. Według sondażu wyborczego, jednym z najpoważniejszych kandydatów na prezydenta Gdańska jest starający się o reelekcję Paweł AdamowiczGdańsk. Według sondażu wyborczego, jednym z najpoważniejszych kandydatów na prezydenta Gdańska jest starający się o reelekcję Paweł Adamowicz Fot. Jan Rusek / Agencja Gazeta

Gdańsk. Na pierwszym miejscu jest Jarosław Wałęsa, ale gonią go Adamowicz i Płażyński

Największa grupa ankietowanych, bo 31,8 proc., zadeklarowała, że ma zamiar głosować na Jarosława Wałęsę, kandydata Koalicji Obywatelskiej. Na drugim miejscu uplasował się urzędujący prezydent, czyli starający się reelekcję Paweł Adamowicz, startujący z własnego komitetu wyborczego. Adamowicz otrzymał w sondażu 27,5 proc. głosów. Trzecim najwyższym wskaźnikiem poparcia cieszy się Kacper Płażyński, kandydat Zjednoczonej Prawicy, na którego chce zagłosować 26,6 proc. gdańszczan.

Gdańsk. Na trzecim miejscu w sondażu wyborczym uplasował się Kacper Płażyński, kandydat Zjednoczonej PrawicyGdańsk. Na trzecim miejscu w sondażu wyborczym uplasował się Kacper Płażyński, kandydat Zjednoczonej Prawicy Fot. Bartosz Banka / Agencja Gazeta

Gdańsk. Trzech istotnych kandydatów na prezydenta, reszta daleko w tyle

Resztę kandydatów od trzech faworytów dzieli przepaść. Na czwartym miejscu w sondażu wyborczym uplasował się Andrzej Ceynowa. Na kandydata Sojuszu Lewicy Demokratycznej chce zagłosować zaledwie 3,1 proc. ankietowanych. Piąty w kolejności wynik należy do Elżbiety Jachlewskiej (Lepszy Gdańsk), na którą chce głosować 2,6 proc. ankietowanych, natomiast szósty jest Jacek Hołubowski (Gdańsk Tworzą Mieszkańcy), który uzyskał poparcie na poziomie 2,3 proc. Kandydaci mogą walczyć o głosy 6,1 proc. ankietowanych, którzy jeszcze nie wiedzą, na kogo oddadzą głos – być może to właśnie ta grupa zadecyduje o tym, kto zostanie prezydentem miasta Gdańsk.

Więcej o:
Komentarze (70)
Sondaż wyborczy: Paweł Adamowicz, Kacper Płażyński, Jarosław Wałęsa. Kto zostanie prezydentem Gdańska?
Zaloguj się
 • yacie

  Oceniono 103 razy 39

  Wałęsa junior i Adamowicz nie mają szans na wygraną. Ludzie w Gdańsku chyba nie są aż tak głupi.

 • 31.februarius

  Oceniono 64 razy 16

  "Największa grupa ankietowanych, bo 31,8 proc., zadeklarowała, że ma zamiar głosować na Jarosława Wałęsę, kandydata Koalicji Obywatelskiej."

  BUHAHAHAHAHAHA

 • marywil2012

  Oceniono 26 razy 8

  płażyński to miły chłopak ale nie sądzę, żeby gdańszczanie się zdecydowali na jego środowisko. pamięć o strajkach, rola kaczyńskich jest tam lepiej pamiętana niż będzie kiedykolwiek we wioskach i miasteczkach podkarpacia. W przeciwieństwie do środowiska radiomaryjnego i oszustów z gazety polskiej i innych śmiesznych periodyków katolewicy, gdańszczanie nie dali sobie jeszcze w mówić, że największym politykiem był lech i jarosław kaczyński i , że to im zawiedzięczamy w jakimkolwiek stopniu niepodległość. Płażyński młodziaku, źle wybrałeś alians. pis to szuje i manipulanci, którym ludzie niebawem przestaną wierzyć. Zbyt wiele niejasnych powiązań z moskwą, jakieś dziwne ruchy piniężne. rozwalanie armii. trzymajmy się z daleka od nich.

 • bog43

  Oceniono 56 razy 8

  WYBORCO !! wybierając kandydata pis wcale nie wybierasz jego . Wybierasz kukiełkę , która na polecenie pisowskiej władzy wybierze Misiewiczów , pisiewiczów lub jego najbliższą rodzinę .

 • next-mcgyver2

  Oceniono 19 razy 7

  O Gdańsk nie musicie się obawiać. Tutaj jak zawsze PiS nie ma najmniejszych szans. Płażyński ma góra 20 procent, te dodatkowe 6 to za nazwisko. Nawet jak przejdzie do II tury, to przegra z kretesem zarówno z Wałęsą jak i z Adamowiczem.

 • antoszek22

  Oceniono 22 razy 6

  podstawowe pytanie jakie wyborcy powinni zadawać Płażyńskiemu jak może reprezentować partię która ze śmierci jego ojca, rękoma Androniego , urządziła sobie cyrk a dowody ukryła przed publicznościa m.in stengramy i nagrania z kokpitu żeby ukryc prawdziwych sprawców zamachu na zdrowy rozsądek.
  I gdzie jest granica której nie przekroczy w swoim serwilizmie ?
  Ten sam problem tyczy Waserwanny

 • Oceniono 24 razy 6

  Czyli jak by nie było to Misiewicz z PiS-u przegra pytanie czy z Wałęsą, czy z Adamowiczem. I tak trzymac w całej Polsce. Najwyższa pora pogonic tę kacza mafię

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX