Kielce. Wojciech Lubawski z największymi szansami na zwycięstwo [SONDAŻ WYBORCZY]

Większość mieszkańców Kielc poprze urzędującego prezydenta Wojciecha Lubawskiego, który ubiega się o reelekcje - wynika z najnowszego sondażu, przeprowadzonego przez IBRiS dla Onetu i gazety "Fakt".

Podczas sondażu przeprowadzonego wśród mieszkańców Kielc, zapytano o to, czy ankietowani chcą wziąć udział w głosowaniu podczas wyborów samorządowych 2018 i na kogo planują głosować.

Kielce - sondaż wyborczy. 35,9 proc. kielczan weźmie udział w wyborach samorządowych 2018

Sondaż wyborczy przeprowadzony w Kielcach pokazuje, że większość mieszkańców tego miasta ma zamiar wziąć udział w wyborach samorządowych 2018. 35,9 proc. ankietowanych zadeklarowało, że „zdecydowanie” będzie głosować w wyborach samorządowych, z kolei 18,7 proc. „raczej” zagłosuje. Nieco mniej osób deklaruje niechęć dotyczącą głosowania w wyborach samorządowych 2018. 26,1 proc. ankietowanych zadeklarowało, że „zdecydowanie” nie będzie głosować, a 15,9 proc. odpowiedziało, że „raczej” nie weźmie udziału w głosowaniu.

Kielce: wybory samorządowe. Według sondażu, Bogdan Wenta może liczyć na poparcie 15,9% głosującychKielce: wybory samorządowe. Według sondażu, Bogdan Wenta może liczyć na poparcie 15,9% głosujących Fot. Paweł Małecki / Agencja Gazeta

Kielce. Kto wygra w wyborach prezydenckich? Kielczanie chcą reelekcji Wojciecha Lubawskiego

Znaczna część ankietowanych odpowiedziała, że w wyścigu o urząd prezydenta Kielc poprze urzędującego prezydenta, czyli Wojciecha Lubawskiego, związanego z centroprawicowym Porozumieniem Samorządowym. Sondaż wyborczy pokazuje, że Wojciech Lubawski może liczyć na poparcie 38,4 proc. wyborców. Drugie miejsce zajął Bogdan Wenta, startujący z ramienia Projektu Świętokrzyskie. Były reprezentant Polski w piłce ręcznej i selekcjoner polskiej drużyny otrzymał w sondażu wyborczym 15,9 proc. głosów. Niewiele mniej, bo 14,4 proc. otrzymał Artur Gierada z Koalicji Obywatelskiej, który tym samym uplasował się na trzecim miejscu.

Kielce: wybory samorządowe 2018. Według sondażu wyborczego Piotr Liroy-Marzec nie ma szans na wygraną w wyborach na urząd prezydenta KielcKielce: wybory samorządowe 2018. Według sondażu wyborczego Piotr Liroy-Marzec nie ma szans na wygraną w wyborach na urząd prezydenta Kielc Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Sondaż wyborczy w Kielcach. Piotr Liroy-Marzec nie jest faworytem

Poza prezydenckim podium w Kielcach uplasowali się kolejno: Marcin Chłodnicki (Sojusz Lewicy Demokratycznej) z 8,8 proc. głosów na koncie, Piotr Liroy-Marzec (partia Wolność), który otrzymał 3,6 proc. głosów oraz Krzysztof Adamczyk (wspierany przez PSL oraz stowarzyszenie Czas na Kielce), który cieszy się poparciem 3,4 proc. ankietowanych. Stawkę zamyka jedyna kandydująca w Kielcach kobieta, czyli Magdalena Fogiel-Litwinek. Kandydatkę partii Kukiz'15 w sondażu wyborczym zamierza poprzeć 3 proc. badanych.

Więcej o:
Komentarze (18)
Kielce: Wojciech Lubawski ma duże szanse na reelekcje w wyborach samorządowych [Sondaż wyborczy]
Zaloguj się
 • pysio62

  Oceniono 29 razy 15

  Generalnie rzecz biorac PIS i PIS-opodobni przegraja wybory we wszystkich duzych miastach, wlacznie oczywiscie z Warszawa, miejmy tez nadzieje, ze i w sejmikach wojewodzkich utrzymaja wladze co najwyzej na Podkarpaciu. Moga dostac najwiecej glosow tez i w paru innych wojewodztwach, ale to wcale nie znaczy, ze beda w nich rzadzic.

 • tom-pek

  Oceniono 21 razy 13

  Biedni mieszkańcy kielce znowu biorąc człowieka któremu już nie zależy na mieście dzięki Bogu wyprowadzam się pod koniec roku

 • real.ist

  Oceniono 9 razy 9

  Lubawski za jego kadencji ludność Kielc zaczęła dramatycznie się kurczyć i jedyną szansą dla młodych jest ucieczka tego miasta. Z prozaicznych spraw to nawet nie umiała jego ekipa dopilnować dojazdu do UJK (który z Politechniką powinny być wizytówką miasta i magnesem dla młodych ludzi) tak żeby był zjazd podobnie jak do galerii Echo z ekspresówki.
  O inwestycjach zapewniających miejsca pracy to nawet szkoda mówić (spójrzcie na Radom)
  Jak ktoś źle życzy Kielcom to zagłosuje na WL (chyba że jest w układzie i czerpie z tego profity).

 • hikuj13

  Oceniono 23 razy 7

  powoli odsuniemy ich od koryta a potem ( po posprzątaniu prokuratury i sądów) rozliczymy
  z nacjonalizacją majątków ich i ich rodzin włącznie .Wiem że metoda jest bolszewicka ale z nimi trzeba walczyć ich metodami

 • ungvar

  Oceniono 20 razy 6

  Czyli bedzie druga tura, gdzie Wenta plus wyborcy Gierady i Chlodnickiego powinni Lubawskiego pokonac. Czego Kielcom serdecznie zycze.

 • next-mcgyver2

  Oceniono 15 razy 3

  Jakaś nawiedzona opozycja w Kielcach. Zamiast wystawić jednego, wspólnego kandydata, który miałby szanse wygrać z Lubawskim, to dzielą się na 16, 14 i 9 pkt proc. Brawo za głupotę.

 • agenttomekcba

  Oceniono 15 razy 3

  Naprawdę trudno zrozumieć, z czego to wynika. Chyba większość starszych Kielczan uważa, że skoro Kielce nie wyglądają tak jak 30 lat temu, to jest to zasługa WL. Dramat.

 • abszperwentyl

  Oceniono 2 razy 2

  To ten od wiat przystankowych po 300 tysięcy?

 • nicpon007

  Oceniono 4 razy 2

  biedne Kielce...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX