Niedziele handlowe 2018. Czy 9 września zrobimy zakupy w dużych sklepach?

Czy najbliższa niedziela to niedziela handlowa? Mamy złą wiadomość dla tych, którzy lubią lub muszą robić zakupy w weekend.

9 września nie jest niedzielą handlową. Supermarkety, dyskonty i galerie handlowe będą w ten dzień zamknięte.

Kiedy kolejna niedziela handlowa? Kalendarz niedziel handlowych na wrzesień

9 września to dopiero druga niedziela w tym miesiącu - wynika z tego, że nie jest to niedziela handlowa. Zgodnie z zasadami zapisanymi w ustawie o ograniczeniu handlu w niedzielę, niedziele handlowe wypadają dwa razy w miesiącu i są to z reguły pierwsza oraz ostatnia niedziela danego miesiąca. Kiedy wypada kolejna niedziela handlowa? Na kolejną możliwość zrobienia zakupów w niedziele poczekamy do 30 września.

Niedziele handlowe 2018, 2019, 2020. Jakie zmiany czekają nas w kolejnych latach?

Ogólnie przyjęta zasada mówi, że do końca 2018 roku niedziele handlowe wypadają dwa razy w miesiącu. Zmiany w ustalaniu terminu niedziel handlowych czekają nas już w styczniu kolejnego roku. Od początku do końca 2019 roku niedziele handlowe będą wypadać tylko raz w miesiącu, natomiast w 2020 roku będzie zaledwie siedem niedziel handlowych w ciągu całego roku. Stopniowe zmniejszanie liczby niedziel handlowych ma doprowadzić do wprowadzenia całkowitego zakazu handlu w niedziele.

Niedziele handlowe 2018. Gdzie można coś kupić pomimo zakazu handlu?

Podział na niedziele handlowe i niehandlowe nie obowiązuje wszystkich. Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele zawiera listę sklepów, które mogą być otwarte w każdą niedziele. Są to m.in. apteki, piekarnie, kwiaciarnie, sklepy z dewocjonaliami, punkty pocztowe oraz stacje benzynowe. Otwarte mogą być także punkty gastronomiczne oraz instytucje kultury, w tym także restauracje i kina znajdujące się na terenie galerii handlowych.

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o:
Komentarze (20)
Niedziele handlowe 2018. Czy 9 września to niedziela handlowa?
Zaloguj się
 • krikrikrikri

  Oceniono 20 razy 8

  Zlewicowani nie potrafią nawet odróżnić pierwszej i ostatniej niedzieli od reszty, więc z pomocą przychodzi niezawodna GW i informuje czy za 3-2-1-0 dni będą zombie chodzić po marketach

 • kann2

  Oceniono 6 razy 4

  O, już czwartek. Nowe odcinki tego nudnego serialu. Jak ten czas biegnie.

  Czy jutro jeszcze ukaże się Gazeta Wyborcza?

 • aerofan

  Oceniono 6 razy 4

  Chyba Was po....bało z tym cotygodniowym informowaniem na temat kolejnej niedzieli.

 • dante_waw

  Oceniono 2 razy 2

  znaczy sie dzisiaj czwartek :)

 • dziadekjam

  Oceniono 12 razy 2

  Już się niepokoiłem, że zapomniano o temacie NIEDZIELOHANDLOWYM...:-)

 • loneman

  Oceniono 3 razy 1

  Przed weekendem powinno byc ich jeszcze z 10, super bo postkomusze lenie i putinowscy propagandzisci maja wielki bol z tego powodu :)))))

 • ax-les-thermes

  Oceniono 5 razy 1

  Ja tam moge robic zakupy w kazdym dniu roku za wyjatkiem 25/12 i 01/01. Tylko trzeba zyc w cywilizowanym spoleczenstwie i kraju.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX