Pogoda. IMGW wydał ostrzeżenia dla województwa śląskiego. Burze z gradem i intensywny deszcz

Przez całą niedzielę ma być stosunkowo ciepło, zwłaszcza na wschodzie i południu kraju. W województwie śląskim można jednak spodziewać się burz z gradem.

Mimo że w niemal całym kraju pogoda w niedzielę będzie dopisywać, to mieszkańcy województwa śląskiego muszą przygotować się na burze z gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w ostrzeżenia I stopnia.

W pozostałej części Polski będzie pogodnie. Najcieplej będzie na wschodzie i południu. W Małopolsce termometry wskażą nawet 27 stopni Celsjusza, podobnie może być na Górnym Śląsku i Podkarpaciu.

Im dalej na zachód tym chłodniej. W Poznaniu termometry wskażą w ciągu dnia ok. 22 stopni, w Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim czy Bolesławcu jedynie 19. Ciepło będzie za to w Szczecinie, gdzie temperatura wyniesie ok. 24 stopni Celsjusza.

Więcej o:
Komentarze (5)
Pogoda. IMGW wydał ostrzeżenia dla województwa śląskiego. Burze z gradem i intensywny deszcz
Zaloguj się
  • t.t

    Oceniono 1 raz 1

    Bądźcie precyzyjni w swoich informacjach - IMGW wydał ostrzeżenie dla kilku powiatów w południowej części województwa śląskiego, nie dla całego województwa. Wszystkie te ostrzeżenia zostały opublikowane w apce Ostrzegator. Burza w powiecie cieszyńskim nie oznacza zagrożenia dla całego województwa !

  • proteusz33

    Oceniono 6 razy 0

    Jakoś nie spodziewam się burz z gradem na Śląsku.Wyglądam przez okno i nawet listek się nie rusza

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX