Nadzór budowlany zamyka 176-metrowy most we Wronkach. "Uszkodzenia mogą zagrażać życiu"

Po kontroli mierzącego 176 metrów mostu we Wronkach inspektor nadzoru budowlanego podjął decyzję o zamknięciu przeprawy. Podczas inspekcji stwierdzono m.in. pęknięcia i rozszczelnienia chodnika.

Znajdujący się w ciągu drogi wojewódzkiej nr 182 most we Wronkach (woj. wielkopolskie) został skontrolowany przez wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego we wtorek. Kontrola 176-metrowej przeprawy ujawniła liczne usterki w budowli.

Zamknięcie mostu we Wronkach. "Pęknięcia i rozszczelnienia"

Jak informuje w komunikacie Zbigniew Hoffman, wojewoda wielkopolski, stwierdzono "rozszczelnienie i pęknięcie chodnika na dojściu do obiektu od strony Wronek" oraz "miejscowe rozszczelnienia pomiędzy jezdnią a krawężnikiem oraz krawężnikiem a chodnikiem". Inspekcja wykazała także "pęknięcia w ciosie podłożyskowym" na jednej z podpór i "wyboczenie balustrady".

"Zagraża bezpieczeństwu życia"

Co więcej w trakcie sprawdzania obiektu nadzór budowlany ruchy gruntów w pobliżu budowanej wzdłuż Warty ścieżki rowerowej. -  Stwierdzone postępujące uszkodzenia w kontrolowanym obiekcie mogą zagrażać bezpieczeństwu życia i zdrowia ludzi. Wyniki kontroli są jednoznaczne i wymagają natychmiastowej reakcji. Nawet kilka godzin oczekiwania może doprowadzić do tragedii, dlatego oczekuję od inspektora nadzoru budowlanego podjęcia szybkich działań w tej sprawie - stwierdził wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. Formalna decyzja o zamknięciu mostu ma zapaść jeszcze dzisiaj.

39 ofiar zawalania się wiaduktu w Genui

We Włoszech i nie tylko pojawiają się pytania i wątpliwości dotyczące stanu infrastruktury po tragedii w Genui. W połowie sierpnia zawalił się tam wiadukt autostrady, w wyniku tragedii zginęło co najmniej 39 osób. Zawalił się odcinek między filarami o długości 200 metrów.

Jak podaje włoski dziennik "La Repubblica", niewykluczone, że za katastrofą stoją poprzeczne kolumny ze zbrojonego betonu, z rdzeniem ze stalowych kabli. Elementy te w języku włoskim noszą nazwę "stralli", to właśnie one odpowiadają za podtrzymywanie mostu od góry i przenoszenie obciążenia na tzw. pylony, czyli podpory mostów.

Więcej o:
Komentarze (20)
Wronki. Nadzór budowlany zamyka 176-metrowy most
Zaloguj się
 • m.godwin

  Oceniono 10 razy 4

  We Wronkach nie tylko mosty zamykają.

 • Popijajac Piwo

  Oceniono 5 razy 3

  Gdyby był na drodze z Warszawy do Torunia albo do Częstochowy, to by od razu naprawili...

 • bling.bling

  Oceniono 15 razy 3

  Kraj w ruinie

 • eisbergh

  Oceniono 8 razy 2

  matolusz stwierdził, ze rząd zbuduje 22 mosty. i jak w radio erewan, nie rząd, ale nadzor budowlany, i nie zbuduje, ale zakmnie

 • dziadekjam

  Oceniono 14 razy 2

  Czyżby PiSiarnia osłabiała mosty w celu utrudnienia dowozu swojaków do pierdla po zmianie władzy? :-)

 • wormboy

  Oceniono 5 razy 1

  "Co więcej w trakcie sprawdzania obiektu nadzór budowlany ruchy gruntów w pobliżu budowanej wzdłuż Warty ścieżki rowerowej."
  WTF!!!

 • raczkowski

  Oceniono 7 razy 1

  poprawcie to, cieniasy:
  "Co więcej w trakcie sprawdzania obiektu nadzór budowlany ruchy gruntów w pobliżu budowanej wzdłuż Warty ścieżki rowerowej"
  i to - całkiem niezłe, jeszcze takiej konstrukcji (nomen omen) zdania nie widziałem:
  "za katastrofą stoją poprzeczne kolumny ze zbrojonego betonu, z rdzeniem ze stalowych kabli."

 • antares777

  0

  Znowu idiota przy klawiaturze?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX