Kierował fordem posługując się protezą. Był tak pijany, że zamiast na nogę założył ją na rękę

Policjanci z Lubina zatrzymali kompletnie pijanego 62-latka, który kierował samochodem nieprzystosowanym dla osób niepełnosprawnych. Protezą, którą powinien mieć na nodze, posługiwał się ręką, wciskając gaz, hamulec i sprzęgło. Mężczyzna miał też aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policjanci wyjeżdżając do zgłoszenia w jednej z miejscowości w gminie Lubin nawet nie podejrzewali, z kim będą mieli do czynienia. Okazało się, że mieszkańcy dokonali obywatelskiego ujęcia agresywnego kierowcy, który jako osoba niepełnosprawna, kierował nieprzystosowanym samochodem. Pojazd nie miał ważnego ubezpieczenia, a kierujący objęty był 3-letnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych.

62-latek wpadł, gdy zatrzymał się i zapytał o drogę. Osoby, które chciały mu pomóc wyczuły silną woń alkoholu. Wtedy udaremniły mu dalszą jazdę i wezwały policję. Mężczyzna był tak pijany, że zamiast na nogi, założył protezę na rękę, którą operował hamulcem, gazem i sprzęgłem. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 2,58 promila. 

Mieszkaniec powiatu polkowickiego odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, a także niestosowanie się orzeczenia sądowego. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Więcej o:
Komentarze (28)
Lubin: pijany bez nóg kierował autem za pomocą zdjętej protezy
Zaloguj się
 • mglisty-billy

  Oceniono 15 razy 9

  Dwóm chłopakom z Psar grozi 8 lat i siedzą w areszcie za posiadanie "maryśki". Chcę tu widzieć areszt i 15 lat za usiłowanie zabójstwa. Albo zwolnić chłopaków z Psar. Je**ne, chore "państwo".

 • kicunio1

  Oceniono 14 razy 8

  Dać go do BORu. Albo niech chociaż nauczy tych matołków jeździć.

 • saves

  Oceniono 14 razy 8

  Pewnie jeszcze mruczał pod nosem "Pójdę boso..."

 • divak2

  Oceniono 10 razy 8

  Przezwyciężał własne ograniczenia. Po polsku.

 • lynx4

  Oceniono 18 razy 8

  To mistrz, a nawet prawdziwy Miszcz. Gdyby jeszcze miał nogi, potrafiłby jechać do przodu i tyłu jednocześnie.

 • 31.februarius

  Oceniono 18 razy 6

  " 2,58 promila"

  czy ja wiem, jak na polskie warunki, wynik jedynie w dolnych strefach stanów średnich ...

 • ferryk

  Oceniono 5 razy 5

  Mnie już nic nie zdziwi chyba,że następny będzie przypadek jak niewidomy prowadził auto na trzeźwo a pijani pasażerowie podpowiadali mu mu trasę.

 • Jan Paweł

  Oceniono 6 razy 4

  I nikogo nie zabił? Złodziej trampek natychmiast powinien zwolnić kierowców BOR (czy jak się to teraz nazywa) i zatrudnić tego geniusza.

 • Oceniono 6 razy 4

  W ZUS tłumaczył by się, że potrzebuje rentę inwalidzką bo bez nóg nic nie może pracować. Ciekawe co to za potrzeba zmusiła go do opracowania bądź co bądź innowacyjnych rozwiązań? Czyżby potrzeba kontynuacji spożycia ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX