Nowa ambasador USA już jest w Polsce. Nie kryje radości: Cieszę się bardzo, fantastyczny team!

Georgette Mosbacher przybyła do Warszawy i już przekazała wiceministrowi spraw zagranicznych Bartoszowi Cichockiemu kopie listów uwierzytelniających. "Cieszę się bardzo, że jestem w Polsce!" - napisała na Twitterze.

Nominację Georgette Mosbacher na ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce amerykański Senat zatwierdził w lipcu. W poniedziałek wieczorem Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że Bartosz Cichocki, wiceminister spraw zagranicznych przyjął od Mosbacher kopie listów uwierzytelniających.

Te uroczyste dokumenty, które wystosowuje głowa państwa wysyłającego ambasadora, oficjalnie mianują na stanowisku szefa misji dyplomatycznej. MSZ opublikował zdjęcie ze spotkania Mosbacher z Cichockim na Twitterze:

Dzisiaj sama ambasador opublikowała wpis, w którym podzieliła się pierwszymi wrażeniami z wizyty w Polsce. 

"Cieszę się bardzo, że jestem w Polsce! Poznałam już polskich i amerykańskich pracowników USEmbassyWarsaw, którzy ramię w ramię na co dzień pracują nad wzmacnianiem relacji polsko-amerykańskich. Fantastyczny team!" - napisała. 

Kim jest Georgette Mosbacher?

Nowa ambasador USA w Polsce ma 71 lat. Choć od dawna związana jest z Partią Republikańską, w 2016 r. Barack Obama mianował ją na członkinię komisji doradczej ds. dyplomacji. W 1992 r. Mosbacher założyła firmę, zajmującą się m.in. doradztwem marketingowej. Zajmowała się też działalnością charytatywną, m.in. na rzecz ubogich nowojorczyków, czy weteranów wojennych i ich rodzin.

Ambasador krytykowała ustawę o IPN, która kilka miesięcy temu stała się przedmiotem międzynarodowego sporu. Według niej nowe prawo wywołało falę antysemityzmu w Europie Wschodniej. Z kolei przed senacką komisją spraw zagranicznych stwierdziła, że Polska powinna wziąć na siebie "sprawiedliwy udział" w rozwiązywaniu problemu uchodźców.

Trump tłumaczy się z konferencji z Putinem. Winę zrzucił na przejęzyczenie, ale to mu nie nie pomogło

Więcej o:
Komentarze (107)
Nowa ambasador USA już jest w Polsce. Przekazała kopię listów uwierzytelniających
Zaloguj się
 • 31.februarius

  Oceniono 32 razy 16

  "Z kolei przed senacką komisją spraw zagranicznych stwierdziła, że Polska powinna wziąć na siebie "sprawiedliwy udział" w rozwiązywaniu problemu uchodźców."

  ... którego "autorem" jest w głównej mierze jej kraj, przyjmujący teraz tych uchodźców "0" (słownie; ZERO)!

 • derfidel

  Oceniono 18 razy 12

  jak na 71 lat to całkiem sprytna raszpla

 • latrynawyborcza

  Oceniono 28 razy 10

  A ja taki nieuczesany, muszę jeszcze obetrzeć usta z mleka wyssanego z antysemityzmem i już mogę krzyczeć. Witamy, Szalom!

 • rozaliaroyale

  Oceniono 22 razy 8

  o ile sobie przypominam, to ta Pani nie tak dawno, wypowiadała się o Polsce negatywnie - wykazując dużą dozę antypolonizmu.

 • radmaj12

  Oceniono 17 razy 7

  Może wyremontuje ambasadę. Bo ambasada amerykańska w Warszawie to bud, smród i ubóstwo!

 • oloros11

  Oceniono 29 razy 7

  podstawowe zadania
  1, podburzac przeciwiko Rosji
  2, podburzac przeciwko Unii
  3. Polacy musza kupowac tylko w US - glownie bron
  4, ciagle powtarzac jak US kocha Polske

 • mniklasp

  Oceniono 10 razy 6

  ten Cichocki jest tragiczny, on po prostu nie potrafi mowic po polsku , to jest jeden belkot. Jak taki czlowiek moze byc wicemnistrem ?.

 • jozbieszczad

  Oceniono 23 razy 5

  Tworzą fantastyczny "team" z Anną Azari .
  Zazdroszczę ustawodawcom .
  Będą mieli przyjemność całować je obie podczas procedowania ustaw .

 • onduma

  Oceniono 19 razy 5

  Jesli tylko pisnie , chociazby nie wprost, o jakiejs kasie dla przedsiebiorstwa holocaust to bedzie kolejna naslana tu pijawka. A jesli bedzie poperac uchwale 447 zadajaca od Polski biliona pln na rzecz zydow to bedzie wrogiem, ktorego nalezy sie pozbyc z Polski . Jesli nie bedzie probowac tych dwoch sztuczek to witam Pania Ambasador w Polsce

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX