Polska Grupa Zbrojeniowa reklamowała się obrazkiem z gry. "Oni naprawdę to robią"

Kwestie prawa autorskiego wielu osobom mogą sprawiać problemy, ale wartej miliardy złotych spółce? Jak najbardziej - przekonała się o tym Polska Grupa Zbrojeniowa.

Polska Grupa Zbrojeniowa na swojej stronie internetowej zachęca, przede wszystkim dziennikarzy, do zapisania się do newslettera spółki. Po wpisaniu swojego adresu mailowego otrzymuje się wiadomość, poprzez którą można potwierdzić chęć jego otrzymywania.

Polska Grupa Zbrojeniowa reklamuje się zdjęciem z gry

Zdjęcie takiego maila zamieścił na Twitterze dziennikarz Piotr Maciążek (do niedawna Energetyka24.com, obecnie osluzbach.pl). Jak zauważył, PGZ dołączyło do niego zdjęcie będące częścią okładki gry komputerowej "Battlefield 4".

Na Twitterze rozgorzała dyskusja, czy przypadkiem zdjęcie nie pochodzi z jakiejś darmowej bazy, ale na nieszczęście dla PGZ - nie. Sama tapeta, bez żołnierza i napisu "Battlefield 4", jest dostępna w sieci. do darmowego pobrania, ale nie ma informacji o jej komercyjnym wykorzystaniu. Właśnie ją wykorzystała PGZ.

"To nie jest fejk. Oni to naprawdę robią" - napisał jeden z użytkowników Twittera.

W PGZ ktoś raczej przeczytał, co dzieje się na Twitterze, ponieważ po kilku godzinach od wpisu Maciążka grafika zniknęła. Teraz mail od spółki jest odrobinę ubogi:

Mail od Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Problematyczne zdjęcie zniknęłoMail od Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Problematyczne zdjęcie zniknęło Gazeta.pl

Andrzej Duda wręczył nominacje generalskie. "Mamy pokój, ale wojsko musi być zawsze przygotowane do tego żeby strzec bezpieczeństwa obywateli"

Więcej o:
Komentarze (37)
Polska Grupa Zbrojeniowa. Obrazek z gry komputerowej w mailach spółki
Zaloguj się
 • bigfisher

  Oceniono 29 razy 13

  Tak to bywa gdy przetargi na obsługę social media wygrywają koledzy preseza, którzy potem oszczędzają na bankach zdjęć i każą praktykantom szukać darmowych fotek.

 • polakadam

  Oceniono 33 razy 11

  Tak wyglada PGZ po rządach Świronia.
  Polską Grupę Zbrojeniową oplotła sieć niejasnych powiązań między stowarzyszeniami, firmami i osobami związanymi z Bartłomiejem Misiewiczem. Sprawę afer niewygodnych dla PiS opisują Marek Pyza i Marcin Wikło. kluczową rolę odgrywa wiceprezes PGZ Radosław Obolewski.

  Prywatnie jest on mężem Anny Obolewskiej, właścicielki apteki w Łomiankach, w której przed wejściem do polityki pracował... Bartłomiej Misiewicz. CBA uzyskało informacje o relacjach osobistych między Obolewskim a Misiewiczem.

  To tylko wierzchołek niejasnych powiązań, które wytworzyły się wokół PGZ. CBA ma wiele dowodów na istnienie swoistej sieci firm, które oplotły Polską Grupę Zbrojeniową.

 • kac

  Oceniono 10 razy 10

  Czego nie dotkną to ..., cały PiS.

 • sthoss

  Oceniono 8 razy 8

  Koszmar. Co za absolutna bezmyślność.Zalatuje taką totalną amatorką że to aż wstyd.
  Widać że tym interesem tam nikt nie zarządza.

 • remo29

  Oceniono 20 razy 8

  Syn szwagra prezesa zna się na grafice, to tanio za pół bani zrobił projekt. Taka komputerowa stadnina w Janowie 2.0.

 • sprawazlewa

  Oceniono 9 razy 7

  Dzień bez kradzieży i oszustwa to dzień stracony! - Prezes "Pucz" Polski

 • kataryniarski

  Oceniono 37 razy 7

  Pokłosie zatrudniania przez PiS niedouczonych Misiewiczów...

 • jacmenos

  Oceniono 12 razy 6

  jak ktoś miał nadzieję że PISiory coś potrafią ...to chyba już otrzeźwiał ! A pamiętacie bełkoczącą posłankę PIS : "przecież potrafię coś tam , coś tam ..."

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX