Trybunał Sprawiedliwości zajął się wnioskiem Sądu Najwyższego. TVN24: Tempo wyjątkowo szybkie

Trybunał Sprawiedliwości UE rozpoczął rozpoznawanie wniosku Sądu Najwyższego. Chodzi o pięć pytań prejudycjalnych, które Sąd Najwyższy wystosował na początku miesiąca.

Jak dowiedziała się nieoficjalnie  TVN24, Trybunał Sprawiedliwości rozpoczął rozpatrywanie pięciu pytań prejudycjalnych, które Sąd Najwyższy złożył na początku sierpnia. 

- To, że dziś już Trybunał zajął się tą kwestią, to dobry, z mojego punktu widzenia, znak - komentuje sprawę dla TVN24 sędzia Michał Laskowski, rzecznik Sądu Najwyższego. - Oczekuję od Trybunału, że oceni krytykowane postanowienie Sądy Najwyższego. Być może dowiemy się od Trybunału, czy zawieszenie [stosowania pewnych przepisów - przyp. red.] było zasadne czy nie - dodaje. 

Jak donosi TVN24, wszczęty miał zostać pierwszy etap procedury - tzw. etap pisemny. Oznacza to, że w Trybunale wyznaczono już sędziego sprawozdawcę oraz rzecznika generalnego. Zrobił to sam prezes TS UE. Wszystkie dokumenty przekazano również do tłumaczenia na wszystkie języki krajów członkowskich UE. Następnie rozesłane zostaną do wszystkich stolic państw UE, aby rządy mogły się ze sprawą zapoznać. 

Tempo przebiegu procedur według źródeł TVN24 jest wyjątkowo szybkie.

Pytania prejudycjalne Sądu Najwyższego 

Sąd Najwyższy 2 sierpnia zawiesił wprowadzony przez PiS przepis o przechodzeniu sędziów w stan spoczynku. Przesłał także do Trybunału Sprawiedliwości UE pięć pytań dotyczących zasad niezależności i niezawisłości sędziów oraz unijnego zakazu dyskryminacji ze względu na wiek.

CZYTAJ TAKŻE: Sąd Najwyższy zawiesił PiS-owski przepis o przechodzeniu sędziów w stan spoczynku

Więcej o:
Komentarze (162)
Trybunał Sprawiedliwości zajął się wnioskiem Sądu Najwyższego. TVN24: Tempo wyjątkowo szybkie
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 66 razy 22

  Coś słabo pan premier Morawiecki negocjował to nasze wejście do UE. Oj słabiutko..

 • Piotr

  Oceniono 69 razy 19

  Bardzo słuszna decyzja TSUE. Jeśli Adrian podpisze te nominacje pisowskich uzurpatorów to po raz kolejny potwierdzi, że jest zwykłym przestępcą. Poza tym, to będzie ewidentny sygnał, że PiS wyprowadza Polskę z Unii Europejskiej.

 • zapatero222

  Oceniono 16 razy 14

  KARTA PRAW PODSTAWOWYCH W UE
  Artykuł 21
  Niedyskryminacja
  1. Zakazana jest wszelka dyskryminacja w szczególności ze względu na płeć, rasę, kolor skóry,
  pochodzenie etniczne lub społeczne, cechy genetyczne, język, religię lub przekonania, poglądy polityczne lub wszelkie inne poglądy, przynależność do mniejszości narodowej, majątek, urodzenie, niepełnosprawność, wiek lub orientację seksualną.

 • myciel66

  Oceniono 46 razy 14

  Bardzo dobrze. PiS będzie musiał jednoznacznie pokazać swoje zamierzenia - wyprowadzenia RP z UE. Może dotrze do popierających PiS, że działają wbrew Polskiej racji stanu a to odbije się katastrofalnie na gospodarce i życiu wszystkich. Suwerenie przejrzyj póki nie jest za późno!!!

 • yosemitesam

  Oceniono 34 razy 12

  To do TS jeszcze PiSie nie wlazły? Nie może być...

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 60 razy 12

  Brawo, niech pisiorki wiedzą że nie tylko oni potrafią działać szybko i raz dwa.

 • c_lod

  Oceniono 20 razy 10

  no i teraz kolejny WP.DOL od świata. :) aż miło patrzeć. było 27:1 , byleJAKA ustawa IPN teraz będzie wp.dol prosto w twarz. tylko Polski szkoda. Ale , ale .. przecież zostaje tradycyjnie emigracja :)

 • bosman64

  Oceniono 20 razy 8

  I znowu cały świat się dowie że Polska warcholstwem stoi. Wstyd i hańba, ale PIS -dzielski suweren nadal zadowolony bo na flaszkę ma z 500+

 • lew131313

  Oceniono 15 razy 7

  Sądzę, że PiS i tak zrobi swoje, bez względu na to co ustali TSUE. Ichch zatrzymać może tylko jakaś poważna uliczna zadyma, bo na inne argumenty są impregnowani.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX