Darłówko. Odbył się pogrzeb dzieci, które utonęły. Papież Franciszek przesłał kondolencje

W Sulmierzycach odbył się dzisiaj pogrzeb dzieci, które zginęły w Darłówku. Podczas nabożeństwa padły wzruszające słowa z ust katechety dzieci.

Tragedia w Darłówku wstrząsnęła całą Polską. 14 sierpnia troje rodzeństwa, które przyjechało z Sulmierzyc razem z rodzicami na wakacje, utonęło w Bałtyku. Według dotychczasowych ustaleń, dzieci - dwóch chłopców w chłopców w wieku 13 i 14 lat oraz ich 11-letnia siostra - weszły do wody z zakazem kąpieli, ich matka przez krótką chwilę zajmowała się 2-letnim dzieckiem. Wtedy doszło do tragedii. 

Pogrzeb ofiar z Darłówka. "Spotkamy się na wspólnym apelu"

Dzisiaj odbył się pogrzeb dzieci. Jak podaje portal wp.pl, nabożeństwo było bardzo podniosłe, pożegnać zmarłych w Darłówku przyszedł tłum mieszkańców. Jak relacjonuje portal, podczas nabożeństwa głos zabrał katecheta, który uczył dzieci. Ksiądz odczytał fragment wypracowania Kacpra, jednego z braci, którzy zginęli w Darłówku.  - Mam tutaj ostatnie wypracowanie Kacpra z religii. Przeczytam je: Jezus jest dla mnie wzorem do naśladowania, uczy, że dobro zwycięża nad złem - czytał katecheta.

Kondolencje od papieża Franciszka

Następnie ksiądz zwrócił się do szkolnych koleżanek i kolegów dzieci. - Nie tak miał się rozpocząć nowy rok szkolny i pierwszy apel. Trójka naszych bliskich zakończyła życie. Pamiętajmy jednak, że kiedyś wszyscy spotkamy się na wspólnym apelu -  powiedział.

Swoje kondolencje w związku z tragedią wysłał również papież Franciszek, który wysłał list z wyrazami ubolewania do Sulmierzyc.

Więcej o:
Komentarze (49)
Darłówko. Odbył się pogrzeb dzieci, które utonęły. Papież Franciszek przesłał kondolencje
Zaloguj się
 • mniklasp

  Oceniono 45 razy 23

  te otoczka religijna , czytanie tego "wypracowania" , kondolencje od Papieza (sic!, czyzby, dlaczego Papiez mialby sie zajmowac tym jak ma 1000 ofiar 200 pedofilow ksiezy w USA)Podejrzewam zreszta ze to trzeci sekretarz napisal a kazdy oficjel ma faksymile podpisu.
  Troche tego za duzo

 • paastafarai

  Oceniono 36 razy 18

  Czy bóg chce zapobiec złu, lecz nie może? Zatem nie jest wszechmocny.
  Czy może, lecz nie chce? Zatem nie jest miłosierny.
  Czy może i chce? Skąd zatem zło? Czy nie może i nie chce?
  Dlaczego więc nazywać go bogiem.
  Epikur

 • muzoman

  Oceniono 27 razy 15

  Bardzo mi szkoda tych dzieci.

 • krzysiozboj

  Oceniono 15 razy 9

  Nawet przy takiej tragedii połowa wpisów to rynsztokowy hejt.

  ps
  Wyrazy współczucia dla rodziny. Mam dwójkę dzieci w tym wieku, nie wiem jak pozbierałbym się po czymś takim.

 • malalyna

  Oceniono 28 razy 6

  Darłówko. Odbył się pogrzeb dzieci..... jakie qwa Darłówko ??? gdzie Darłówko a gdzie Sulmierzyce ???? weźcie kogoś mądrzejszego do tytułów bo potem pisowskie trole mają z was tu polew....

 • jacekczewa

  Oceniono 37 razy 5

  dzieciaków szkoda...sukienkowy oczywiście zrobił show religijne.... spytam gdzie był ten który tak podobno wszystkich kocha.....o wszystkich dba.....

 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 33 razy 5

  Matka przez krótką chwilę zajmowała się dwuletnim dzieckiem - poszła na wydmy, by dziecko się wypróżniło. A gdzie był TATUŚ?

 • Leonard Kera

  Oceniono 34 razy 4

  A co powiedział facet w sukience, że pambuk tak chciał?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX