Niż Thekla idzie w kierunku Polski. Przyniesie burze i ochłodzenie. W weekend poniżej 15 stopni

Obecnie niż "Thekla" przynosi zmianę pogody w Niemczech. Jest duże prawdopodobieństwo, że dojdzie również do nas. Co przyniesie? Burze, a później nagłe tąpnięcie temperatury.

Niż "Thekla" naszym zachodnim sąsiadom namieszał w pogodzie. "Thekla zwiastuje jesień w niektórych regionach" - czytamy na portalu huffingtonpost.de. Niż przesuwa się na wschód i lada chwila może dotrzeć do nas.

Pogoda na weekend. "Rózga burzowa" przejdzie przez kraj

Co przyniesie pogodzie w Polsce? Przede wszystkim intensywne burze, które zepsują nam pogodę w piątek. "Najgroźniejszych zjawisk spodziewamy się w piątek i w nocy z piątku na sobotę. W tym okresie niemal w całej Polsce wystąpią burze, najgwałtowniejsze w strefie zbieżności, zwanej również „rózgą burzową”, która utworzy się na przedpolu frontu chłodnego" - czytamy we wczorajszym komunikacie IMGW.

Na burze z gradem powinni być gotowi całego kraju. Od piątku do soboty obowiązują ostrzeżenia IMGW dla wszystkich województw poza zachodniopomorskim. Najpoważniej sytuacja może wyglądać w województwie opolskim, gdzie będzie obowiązywać ostrzeżenie II stopnia.

Pogoda. Będzie burzowo i chłodno

Mimo dużego zachmurzenia i burz w piątek nie będzie jeszcze chłodno. Temperatura wyniesie od 25 stopni na zachodzie do 30-31 stopni w centralnej Polsce i na wschodzie. Znacznie chłodniej będzie w sobotę. W województwach zachodnich termometry nie wskażą więcej niż 20 stopni Celsjusza, nieco chłodniej będzie znowu na wschodnie - do 28 stopni w Rzeszowie. 

Jak widzimy na mapie pogodowej Windy, prawdziwy chłód może nadejść w niedzielę. Temperatura w wielu miejscach spadnie znacznie poniżej 20 stopni, a w kilku miejscach na wschodzie i południu kraju poniżej 15. Tak może być m.in. W Rzeszowie, Nowym Sączu czy Lublinie.

Więcej o:
Komentarze (32)
Niż Thekla może dotrzeć do Polski, wraz z nią burze i spadek temperatury
Zaloguj się
 • kann2

  Oceniono 7 razy 5

  Czekam na niż Bahbaha.

 • jerry.atric

  Oceniono 4 razy 4

  Niech Telka wraca do Pszczółki Mai

 • farcry3

  Oceniono 3 razy 3

  Kiedyś, jak nie było internetu a gazety były tylko papierowe a redakcje zatrudniały korektorów znalezienie błędów ortograficznych i stylistycznych graniczyło z cudem. Teraz praktycznie nie ma tekstu, żeby nie było jakiś bzdetów: od błędów ortograficznych, stylistycznych, literówek po wreszcie logicznych.

 • herrporcupine

  Oceniono 2 razy 2

  Oho, idzie zmiana. Teraz dla odmiany ludzie będą narzekać na chłód.

 • witoldpolak

  Oceniono 8 razy 2

  Czyli wszystko normalnie z pogodą. O tej porze lato żegna się z Polską.
  A miałem nadzieję że klimat naprawdę się zmienia i lato potrwa nieco dłużej, chociaż do końca września.

 • primum_non

  Oceniono 2 razy 2

  niektórzy ludzie sądzą, że ciepło to worek bez dna. Bilans wychodzi na zero, na ogol. Tylko jest różnica, czy wiatr jest od Morza Czarnego, czy od topniejących lodowców. Bociany chyba coś wyczuły, zimno zapewne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX