Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. Kiedy zaczną się lekcje? Jak ubrać dziecko na pierwszy dzień?

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 już wkrótce, w związku z czym wielu rodziców zastanawia się, kiedy odbędzie się rozpoczęcie roku szkolnego i jak powinien wyglądać strój na oficjalny apel.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. Kiedy dzieci pójdą do szkoły?

Zgodnie z z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia 5 października 2010 r. każdy rok szkolny powinien rozpocząć się 1 września. Co jednak, jeśli 1 września wypada w weekend, tak jak ma to miejsce w tym roku? W takiej sytuacji rok szkolny rozpoczyna się w pierwszy dzień roboczy po 1 września danego roku. Dla uczniów, którzy odliczają już ostatnie dni wakacji oznacza to, że rok szkolny 2018/2019 rozpocznie się 3 września. Tego dnia w każdej szkole odbędzie się oficjalny apel oraz spotkanie z wychowawcą klasy, natomiast zajęcia dydaktyczne rozpoczną się dzień później, we wtorek 4 września. 

Rok szkolny 2018/2019. Kiedy zaczną się ferie, a kiedy wakacje? >>>

Początek roku szkolnego 2018. Jak powinien wyglądać strój na rozpoczęcie roku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jak ubrać dziecko na rozpoczęcie roku szkolnego. Dawniej nie był to temat do dyskusji – na rozpoczęcie roku szkolnego należało przyjść ubranym w mundurek z tarczą szkoły lub w galowym stroju, który musiał się składać z białej bluzki lub koszuli oraz ciemnych spodni albo spódnicy. Choć znacząca większość szkół wciąż wymaga od uczniów, aby na rozpoczęcie roku szkolnego przyszli w eleganckim stroju, tolerancja w tej kwestii znacznie się zwiększyła.

Rok szkolny 2018/2019. Harmonogram dni wolnych i terminy egzaminów [KALENDARZ] >>>

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem w dalszym ciągu jest strój w odcieniach bieli, czerni i granatu, z długimi spodniami lub spódniczką do kolana. Coraz częściej jednak rodzice uczniów i sami uczniowie decydują się na połączenie białej koszuli z jeansami, natomiast w młodszych klasach nie brakuje dzieci ubranych w stroje w odcieniach różu i błękitu. Aby mieć pewność, że nasze dziecko będzie ubrane odpowiednio, warto wejść na stronę internetową szkoły, do której uczęszcza – coraz częściej takie informacje, jak dane na temat wymagań dotyczących stroju galowego dziecka pojawiają się on-line, a strona WWW szkoły to pierwsze źródło informacji dla rodziców oraz uczniów.

Rok szkolny 2018/2019. Kiedy wypadają dni wolne od nauki? Przerwa świąteczna, ferie, majówka >>>

Więcej o:
Komentarze (24)
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. Kiedy zaczną się lekcje? Jak ubrać dziecko na pierwszy dzień?
Zaloguj się
 • blg28

  Oceniono 8 razy 4

  Jak ubrać dziecko na pierwszy dzień?
  Mundurek, czerwone chusty, tarcza PiS i medal z wizerunkiem umiłowanego przywódcy.

 • antekpociecha

  Oceniono 9 razy 1

  Młodzieży tej starszej bardziej samodzielnej proponuję koszulki z napisem Konstytucja i bojkot klechów, bo rodzice młodszych w zdecydowanej większości są jak za komuny zastraszeni i tego nie zrobią choć prywatnie gadane mają jak zawsze.

 • 31.februarius

  Oceniono 3 razy 1

  "Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. Kiedy zaczną się lekcje? Jak ubrać dziecko na pierwszy dzień?"

  no i czy będzie to można kupić w najbliższą (02.09.2018) niedzielę?!

 • junkamm

  0

  koszulki z napisem PZPR.

 • junkamm

  0

  koszulki z napisem precz z prawo i sprawiedliwoscią albo konstytucja albo precz z dudą prezydentem ktorego nie uważa w polsce 78 procent ludzi .

 • junkamm

  0

  glupie pytanie . wiadomo że połowa dzieci w tej brudnej śmierdzącej głupiej złodziejskiej polsce jest biednych . najlepiej ubrać ich w worek po kartoflach i zaprotestować przeciwko nieludzkiej biedzie w rodzinach . pokazać świato to co sie wyprawia w polsce choć wiekszosc krajów doskonale o tym wiedzą . no i zaprotestować tej okropnej konskiej mordy minister szkolnictwa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX