Wzburzona kobieta w TVP: "Mateusz Morawiecki jest moralnie odpowiedzialny za śmierć mojego męża"

W programie "Studio Polska" TVP padły bardzo poważne zarzuty pod adresem premiera Mateusza Morawieckiego. Jedna z kobiet na widowni stwierdziła, że jest "moralnie odpowiedzialny" za samobójczą śmierć jej męża.

Emocjonalne wystąpienie miało miejsce na antenie programu TVP Info "Studio Polska", który prowadzi Magdalena Ogórek i Jacek Łęski. Głównym tematem były problemy osób, które zaciągnęły kredyty we frankach szwajcarskich.

Awantura w TVP Info. Mateusz Morawiecki nazwany "kłamcą"

Wśród publiczności znajdowała się Barbara Husiew, reprezentująca stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu. W pewnym momencie padło pytanie o łamanie konstytucji w kontekście "kredytów pseudowalutowych".

- Konstytucja była i jest cały czas łamana. Przyzwolenie na to dała Platforma Obywatelska, PSL, a dzisiaj również Prawo i Sprawiedliwość - powiedziała Husiew. Następnie stwierdziła, że PiS "wrzucił na fotel premiera Mateusza Morawieckiego, który jest 'banksterem'". Według niej jako prezes Banku Zachodniego WBK Morawiecki "podjął decyzję o udzielaniu tych toksycznych instrumentów finansowych". Przypomnijmy, że obecny szef rządu był prezesem zarządu BZ WBK w latach 2007-2015 był prezesem zarządu BZ WBK.

"Moralnie odpowiedzialny za śmierć mojego męża " 

Po tym padło jeszcze poważniejsze oskarżenie:

Pan premier Mateusz Morawiecki jest moralnie odpowiedzialny za śmierć mojego męża i za to, że od 9 lat, jako żona samobójcy, walczę z Bankiem Zachodnim WBK i spłacam kredyt denominowany do franka szwajcarskiego. Pan Mateusz Morawiecki jest moralnie odpowiedzialny za tę śmierć i za los mojej rodziny. 

- powiedziała Husiew. 

"Grillowanie" Morawieckiego. Polski premier odpowiadał na pytania europosłów

Więcej o:
Komentarze (437)
Awantura w programie TVP. Mateusz Morawiecki nazwany kłamcą i "banksterem"
Zaloguj się
 • japka_putina

  Oceniono 204 razy 186

  Pan Morawiecki nie jest banksterem, tylko kameleonem. Może być każdym. Może doradzać Tuskowi, albo służyć wiernie Kaczyńskiemu. Może kochać Ojczyznę, może jej obywateli doić dla obcego kapitału. Jak trzeba, będzie Żydem, ale może też być żydożercą. Może opowiedzieć z przekonaniem dowolną bajkę. A czego nie może? Zrobić tego, co zapowiada w swoich "programach" gospodarczych.

 • munaciello

  Oceniono 131 razy 113

  Ależ on, prezesując WBK, walczył z obcym kapitałem, rozkładając ten kapitał od środka!
  To nowe wcielenie Konrada Wallenroda.

 • remo29

  Oceniono 113 razy 89

  Jakież to katolickie. Najpierw opychał kredyty, teraz robi za świętego. Jak Chazan, co zarobił na skrobaniu by walczyć z aborcją.

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 89 razy 77

  Jeszcze parę lat a ten mitoman moralnych odpowiedzialności będzie miał więcej jak jego kulawy Pan

 • KM

  Oceniono 86 razy 74

  Jeżeli wielki zagraniczny bank wybiera na szefa jakiegoś krajowego oddziału gościa po historii i MBA, to najwyraźniej nie potrzebuje na tym stanowisku zdolnego finansisty ale figuranta. Siła państwa wyraża się w takich właśnie sytuacjach....

 • pwpafcio

  Oceniono 76 razy 66

  Myślicie że Jarosław was lubi suwerenie PISu? Gardzi wami. Pamiętam sytuację, w której było o sile budżetu domowego w kontekście Biedronki. Jego rekcja była taka że Biedronka nie jest reprezentatywna bo tam kupuje tylko biedota.

 • jxl82

  Oceniono 78 razy 64

  I co Mateuszku zaczynasz negocjować zmniejszenie wyroku dla siebie w zamian za zeznania obciążające PIS? Pamiętaj dziennikarze też są coraz bliżej ustalenia, gdzie mieści się twoja willa na Lazurowym Wybrzeżu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX