Księża reagują na tragedię w Darłówku. W kościołach odczytają apel biskupa

Kościół zabiera głos po tragedii w Darłówku. Fala wciągnęła tam do Bałtyku troje dzieci, wszystkie nie żyją. Biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak prosi o modlitwę za zmarłych i zwraca się z ważnym apelem do wiernych.

Po tragedii w Darłówku wypoczywających nad Bałtykiem ostrzegają ratownicy. Przypominają o niebezpieczeństwach czyhających w wodzie. Teraz do tych ostrzeżeń dołącza się też Kościół.

Zwracam się z apelem do w wszystkich wypoczywających nad wodą o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Ich poszanowanie jest wyrazem naszej odpowiedzialności za siebie nawzajem i przejawem miłości bliźniego

- napisał w liście do wiernych Edward Dajczak, biskup koszalińsko-kołobrzeski. Jego list zostanie odczytany we wszystkich kościołach diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej w niedzielę 19 sierpnia. Opublikowano go też na stronie polskiego Episkopatu.

Tragedia w Darłówku. Prośba o modlitwę

Biskup napisał też, że prosi Boga "o wieczne zbawienie dla tragicznie zmarłych dzieci oraz o łaskę umocnienia i pokoju dla ich rodziców". Apeluje też do wiernych o modlitwę za dusze zmarłych zarówno w Darłówku, jak i wszystkich, którzy "w tym roku stracili życie w tragicznych wypadkach".

Duchowny wyraził uznanie dla osób, które niosą pomoc poszkodowanym.

Więcej o:
Komentarze (146)
Księża reagują na tragedię w Darłówku. W kościołach odczytają apel biskupa
Zaloguj się
 • kontonagazeta001

  Oceniono 34 razy 20

  Dlaczego polskie media publikują wypowiedzi jakichś biskupów? TA wypowiedź biskupa nie ma żadnego znaczenia informacyjnego albo poznawczego dla czytelników. To nie jest żaden news! Po co takie duperele-banały publikujecie "modlić się za..."? Biskupi nie odpowiadają dziennikarzom na naprawdę ważkie tematy dotyczące skandali w ich instytucji albo kwestiach państwowych to pomijać ich, jak oni was ignorują!

 • kzet69

  Oceniono 47 razy 17

  Nóż się w kieszeni otwiera! Zamiast lekcji religii wprowadźcie lekcje pływania, a nie opowiadajcie o klepaniu zdrowasiek! Wiecie że w Holandii dzieci uczą się pływania w ubraniu i butach? By wiedziały jak sobie radzić w przypadku wpadnięcia do wody? I Holandia ma 5 x mniej utonięć na 100 tys. mieszk. niż Polska, a wybrzeży, rzek, polderów i kanałów 5 x więcej. Jeszcze nie widziałem żeby kogokolwiek modlitwa wyratowała z wody!

 • precz_z_komunia

  Oceniono 21 razy 15

  Obawiam się że gdy katolicka bozia wysłucha modłów klerotariatu i zamieni wodę w Bałtyku w wino to utonięć będzie więcej :-)

 • white_lake

  Oceniono 22 razy 14

  debilom dopiero klecha musi powiedzieć, co mają robić? bo sami nie wpadną na to, że dzieci trzeba pilnować i przy zakazie kąpieli nie wchodzić do wody, tak?

 • antykancelista73

  Oceniono 24 razy 14

  won czarne pasożyty!!!!!!

 • precz_z_komunia

  Oceniono 30 razy 14

  Czyżby kościół chciał zaprzestać opowiadania bajki o chodzeniu po wodzie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX