Komentarze (227)
Tragedia w Darłówku. Mieszkańcy Sulmierzyc chcą pomóc rodzinie. Burmistrz ogłosił żałobę
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • markowski222

  Oceniono 7 razy 3

  Tragedia - skutek głupoty i niewiedzy o tym co oznacza czerwona flaga, i że przy falochronie nigdy nie należy włazić do wody! Wciąż jakieś koszmarne wypadki bezmyślnych ludzi z Wielkopolski; czy oni myślą że są nieśmiertelni?

 • blackwidow75

  Oceniono 2 razy 2

  Sytuacja sprzed 10 lat. Jesteśmy na wczasach w Kołobrzegu, ja i moje dwie córki 8 i 6 lat (ich tata już wtedy nie żył) oraz moja siostra z mężem i synem lat 5. Siostra z mężem postanawiają popływać na pontonie, ja zajmuję się dziećmi. Pomagam im się przebrać w kostiumy kąpielowe, ponieważ właśnie wróciliśmy z "hopsalni". Młody szybko założył kąpielówki, moja starsza również, natomiast młodsza zaplątała się w kostium. Pomogłam jej ,trwało to dosłownie 15 s, odwracam się, młodego nie ma. Pytam starszej, gdzie jest Kuba, na co słyszę, że poszedł do cioci i wujka. Aż mnie zmroziło. Przypuszczam, że w tym momencie Usain Bolt by ze mną przegrał. Dobiegam na brzeg (młode za mną) i widzę, że smarkacz targa w morze, ja go wołam on mi ucieka na głębinę. Jak smarka dorwałam, to dostał ode mnie takiego strzała w tyłek, że do tej pory pamiętamy to oboje. Od tamtego czasu z żadnym z naszych dzieci nie mamy problemów nad jakąkolwiek wodą. Oczywiście przy całej akcji na brzegu zebrał się tłum. Czy ktoś pomógł? Nie! Największym problemem było dla nich to, że smark dostał ode mnie w tyłek. Jednemu Panu tylko jestem wdzięczna. Najbardziej pyszczyła jego żona, jaka to jestem zła, a on do niej: ZAMKNIJ SIĘ. CO BYŚ GADAŁA JAKBY SIĘ GÓWNIARZ UTOPIŁ. Niestety z dziećmi jest tak, że wystarczą sekundy i nieszczęście gotowe. Rok później na tej samej plaży "znaleźliśmy" zapłakaną dziewczynkę, (jakieś 4 lata). 15 min. szukaliśmy jej rodziców. Jak już znaleźliśmy, matka na nią nawrzeszczała, że miała się bawić przy brzegu....

 • john_yossarian

  Oceniono 8 razy 2

  Dramat. Za chwilę niefrasobliwości rodzice zapłacili koszmarną cenę. Bardzo im współczuję.

 • Mario Chart

  Oceniono 4 razy 2

  Stało się ale czy będzie to nauczka dla innych? Nikt z tego wniosków nie wyciągnie bo ludzie mają za dużo na głowie.Każde dziecko to może spotkać gdy przekroczy granice , z której nie ma powrotu.
  Dlatego rodzic powinien każdemu dziecku wpajać do głowy bo ryzykować można ale nawet dorosły w takiej sytuacji mógłby być bez wyjścia.
  Jak widzę te matki , które swoje 11 i 12letnie dzieci przeprowadzają za rączkę przez jezdnie to gdy nie zostanie wpojona w ich głowy zasada żeby zawsze patrzeć w lewo , prawo , do tyłu nawet w pewnych sytuacjach nawet jeżeli już jesteśmy chociażby na jezdni to samo z wodą morską.
  To jest tragedia dla rodziców bo można na dziecku pozwolić na wiele ale gdy przekroczy granicę bez rodzica to często nie ma już odwrotu.
  Sam dorosły musi znać pewne zasady gdy lubi stawać na przeciwko fal.

 • Malgo Nowak

  Oceniono 1 raz 1

  Rozłożyli się przy Czarnym Punkcie Wodnym, całkowity zakaz kąpieli, fale na półtora metra. Jakim prawem te dzieci znalazły się w wodzie, matka z brzegu by im nie pomogła. Głupota bezmyślność brak wyobraźni rodziców, szybko ponieśli konsekwencje swojej beztroski.

 • Malgo Nowak

  Oceniono 1 raz 1

  Rozłożyli się przy Czarnym punkcie Wodnym całkowity zakaz kapieli, fale na półtora metra,. matka nawet jakby widziała to by nie pomogła. Dlaczego dzieci w takim miejscu znalazły się w wodzie? Głupota, bezmyślność, brak wyobraźni rodziców, swoją karę już otrzymali

 • eks_windykator

  Oceniono 1 raz 1

  Pomoc psychologiczna jest potrzebna - tylko dlaczego organizuje ją gmina ? Przecież jest przychodnia, która ma podpisaną umowę z NFZ - tam powinna zgłosić się poszkodowana w celu uzyskania pomocy psychologicznej.

  Dzieci szkoda...... Nieprzypilnowane straciły życie w tak młodym wieku ..... Niewyobrażalna tragedia ........ CZerwona flaga a one w wodzie.......

 • uthark

  Oceniono 5 razy 1

  Polecam książkę Tristana Gooley "Jak czytać wodę". Skończą się komentarze, z których wynika, że jak dziecko nauczy się pływać, to będzie bezpieczne w morzu.

 • m.aloes

  Oceniono 15 razy 1

  nikt z nas na forum nie prawa do jakiejkolwiek oceny tej sytuacji, nie wiedząc tak naprawdę nic! Są miliardy różnych nieszczęśliwych zbiegów okoliczności ... więc opanujcie się i nikogo noe oceniajcie!
  nie wyobrażam sobie tej skali bólu jaki przeżywają ci rodzice i bedą przeżywać do końca życia.

 • kto_tu_jest

  Oceniono 21 razy 1

  Obydwoje rodzice otrzymali najwyższy wyrok, gorszy niż własna śmierć - wyrok śmierci dla własnego dziecka, potrójny, wykonany. Nie dodawajcie im dodatkowych kar ani pouczeń.

 • tygrysio_misio

  Oceniono 25 razy 1

  Morze nikogo nie zabrało.. nie ma woli. To dzieci weszły w morze i na częsci, które w morzu są ulokowane.

  Umniejszając winę dzieci, zdejmując ją z matki sprawiamy, że nastepni ludzie będą zachowywać się nieodpowiedzialnie. Próbując nieurazić poszkodowaną sprawiamy, że ofiar będzie więcej.

 • Sylwia Jedrzejczyk

  0

  Ludzie
  Jesteście beznadziejni, głupi i nie macie co ze szoim zyciem robić dlatego mieszacie się do czyjegoś. Dajcie tej rodzinie święty spokój , rodzice zapłacili najwyższa cenę jaka nie życzę nikomu, a wy jeszcze się nad nimi znęcacie. Idźcie coś pożytecznego robić pasożyty jedne, albo chociaż się pomódlcie za te biedna rodzinę.

 • zielona2017

  0

  Ogromnie współczuję rodzicom straty. Ból matki- mogę się tylko domyślać, że nie do opisania. To pod jej opieką znajdowały się dzieci. Nigdy sobie nie wybaczy. W dodatku jeśli dobrze rozumiem, jej jedynym zajęciem było wychowywanie dzieci? Pozostanie pustka i maleństwo, dla którego będzie musiała się trzymać. Które już zawsze będzie tym dzieckiem, na które teraz przełoży całą swoją uwagę i troskę. Może nawet, aż do przesady. Niestety za późno.
  Nie mogę jednak pojąć jak można dopuścić do kąpieli dzieci przy falochronie i przy czerwonej fladze! To moim zdaniem przestępstwo. Świadomie naraża dzieci na uszkodzenia ciała czy śmierć. Gdybym była obok nie czekałabym, aż dzieci znikną pod falą. Zrobiłabym awanturę matce. Chociaż sama nie wiem czy w takiej sytuacji zgłosiłabym to na policję, gdyby kobieta nie zareagowała. Łatwo mówić „-bym” jednak to właśnie brak reakcji społeczeństwa na takie sytuacje powoduje rozpowszechnianie się bezmyślnych zachowań, głupoty i patologii wśród ludzi. Jak choroba. Ktoś może to i ja mogę. I kolejne tragedie.

 • lukturko

  Oceniono 8 razy 0

  -3 x 500+. Cynizm? Nie, realia.

 • pislamistapolski

  Oceniono 8 razy 0

  Rodzinna, przyjaciele, sadziedzi, miejscowoscio z ktorej oni pochadza
  Teraz Wasza olbrzymia rola
  Kazdy z Was musi polozyc cegielke by ratowac ta rodzine
  To niewyobrazalna dla postronnych tragedia. Cale szczescie ze jeden maluch zyje
  Oni musza czuc potezne wsparcie teraz od Was i zrozumiec ze musza zyc dla tego malca
  Musicie ich pilnowac, chuchac na nich aby choc troszke ulzyc im w tym czasie

 • poppers68

  Oceniono 12 razy 0

  Naprawdę, przestańmy już ujeżdżać na obojgu wybitnie nierozumnych rodzicach.
  Stało się - absolutnie szkoda młodych istnień.

  Obawiam się, że to nie koniec kłopotów tych rodziców.
  Kompletna bezmyślność i brak wyobraźni doprowadziły do tragedii.
  Ci ludzie już zostali ukarani.....

  A włodarzom wioski oraz Jej mieszkańcom polecam odrobinę rozumu a nie działania na pograniczu ciemnego ludu i hipokryzji.

 • stanislawperkoz

  Oceniono 22 razy 0

  1500 poszło w fale Bałtyku, a miało być tak pięknie... mną wstrząsnęła głupota rodziców, zostawić bez opieki dzieciaki w morzu...

 • Moje konto

  Oceniono 12 razy 0

  To wielka tragedia ale nie największa... Pamiętajmy, że kilka lat temu matka nad rzeką straciła bodajże czworo dzieci za jednym zamachem i to w dodatku w asyście pracownicy socjalnej... A wtedy jeszcze nie było chyba 500 plus... Można się bawić ? Można ! Bez kropli alkoholu, bez 500 plus stracić czwórkę dzieci za jednym zamachem i to jeszcze w asyście pracownicy MOPSu. To trzeba mieć TALENT !

 • mmartaaaaaa13

  Oceniono 1 raz -1

  boże biedna ta kobieta. a tu trzeba zyć bo jest jeszcze jedno małe dziecko i jak ona ma to zrobić?! nie wyobrażalna tragedia. ale te dzieciaki, to przecież duże dzieci, w domu można takie zostawić same bez opieki, matka na pewno jak odchodziła od nich to dostały zakaz , kto by pomyślał , ze te dzisiejsze gó...arstwo jest takie niesłuchane!! strzasznie mi żal tej kobiety, to nie małe 5 latki, żeby ciągnąć je ze sobą do toalety a one zrobiły po swojemu! i weszły do wody, eh ja w takim wieku chodziłam sama nad wode ze znajomymi i nikt nas nie pilnował, sami wiedzieliśmy kiedy można wejść do wody , jak głęboko, kiedy na zamarznięte jezioro można wejść a kiedy nie. dzisiejsze dzieci sa jakos inaczej wychowywane, myślą , ze wszystkie rozumy pozjadały i są najmądrzejsze, 11 latki chodzą umalowane a 14 latki już zaliczają którąs laske z kolei.. makabra.
  i typowa rodzina matka robi wszystko a ojciec odpoczywa, matka przyjechala na podwórjny zapierdziel a ojciec wypoczywać, i ona bardziej umęczona niż w domu, takie wakacje mają co niektóre matki. straszna tragedia, poczucie winy nie do zniesienia.. trzy trumny trauma

 • Post Scriptum

  Oceniono 1 raz -1

  Polacy, to najbardziej popier#olony,zimny,wyrachowany naród na świecie!!! Bardzo łatwo szkalować, oceniać, insynuować , potępiać zachowanie matki. - A gdyby wam (w 80% chorym ludziskom) taka tragedia się przydarzyła??? Pomyślał ktoś - przed wypisywaniem tych bredni??? Stała się niewyobrazalna tragedia - i taki jest fakt!!! Ból, ból który rozrywa serca rodzicom jest przeogromny. Trudno ubrać w słowa rozmiar tej tragedii. - Morze okazało się okrutną pułapką, które pokazało swoje krwawe oblicze(...)

 • lisc12

  Oceniono 7 razy -1

  ogromna tragedia, wspolczuje rodzicom, ich juz spotkala najwieksza kara - poczucie winy do konca zycia wiec darujcie sobie. Ale znaczenia czerwonej flagi to sie wszyscy nauczcie i doedukujcie swoje dzieci ze przestrzeganie zasad nie jest dla "frajerow", moze PL bedzie lepszym miejscem.

 • J K

  Oceniono 2 razy -2

  Dzieci odeszły do nieba w wigilię,czyli w przeddzień uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej M.Panny!Pod takim wezwaniem jest sulmierzycki kościół,w którym służyły Dobremu Bogu jako ministranci!Panem życia i śmierci jest Pan Bóg.Tu nic nie dzieje się przypadkowo!Niezbadane są wyroki boskie!Na tym świecie łatwiej utonąć w bagnie niż w falach Bałtyku.

 • J K

  Oceniono 2 razy -2

  Dzieci odeszły do nieba w wigilię,czyli w przeddzień uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej M.Panny!Pod takim wezwaniem jest sulmierzycki kościół,w którym służyły Dobremu Bogu jako ministranci!Panem życia i śmierci jest Pan Bóg.Tu nic nie dzieje się przypadkowo!Niezbadane są wyroki boskie!Na tym świecie łatwiej utonąć w bagnie niż w falach Bałtyku.Wcale nie jadąc nad morze.

 • J K

  Oceniono 2 razy -2

  Dzieci odeszły do nieba w wigilię,czyli w przeddzień uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej M.Panny!Pod takim wezwaniem jest sulmierzycki kościół,w którym służyły Dobremu Bogu jako ministranci!Panem życia i śmierci jest Pan Bóg.Tu nic nie dzieje się przypadkowo!Niezbadane są wyroki boskie!Na tym świecie łatwiej utonąć w jakimś bagnie niż w falach Bałtyku.Wcale nie jadąc nad morze!

 • lolita iks

  Oceniono 2 razy -2

  Ludzie zachowajcie dla siebie swoje durne i zbędne w tym miejscu komentarze. Tu prośba do moderatora o zablokowanie komentarzy. Czasu się nie cofnie, matka nigdy nie zazna spokoju i będzie żyła w ciągłym poczuciu winy. Swoją winę już zapłaciła, straciła trzy odchowane największe skarby życia czyli swoje dzieci. To dzieci powinny chować swoich rodzicow na starość a nie rodzice trójkę dzieci w tym samym dniu.... Nie wyobrażam sobie jak może czuć się ta matka i ten ojciec... Brak słów. Świeć Boże nad duszami tych dzieci...

 • mniklasp

  Oceniono 2 razy -2

  Rip current powstal nawet przy niewielkiej fali to dlatego ze fale rozbijaly sie o falochron i woda powrotna zostala skanalona tworzac bardzo silny prad zwrotny ktory niestety mogl wyniesc dzieci nawet do 200 metrow od brzegu. Jedynie helikopterem mozna by zobaczyc z gory czlowieka . Straszna tragedia

 • pomaranczowoczarny

  Oceniono 16 razy -2

  Po ch uj udostępniacie komentarze pod czymś takim? by sku rwiele różnej maści umieszczali swoje wypociny?

 • boo-boo

  Oceniono 21 razy -3

  "Morze zabrało troje rodzeństwa."
  Normalnie siedzieli na kocu i nagle przyszło morze i ich zabrało. W żadnym razie nie przebywali w miejscu pod okiem matki gdzie przebywać nie powinni, a ojciec miał w doopie bezpieczeństwo własnych dzieci i im nie wspomniał, że zakazy to są przede wszystkim żeby je respektować.

 • viornisko

  Oceniono 22 razy -4

  Obywatele i Kodomici wydają wyrok na rodziców. Żenada

 • Krzysztof Sowa

  Oceniono 14 razy -4

  Straszna tragedia. Szczere kondolencje rodzinie. Sam mam syna w wieku tych dzieci i nie wyobrażam sobie przeżyć takiej tragedii. Morze ma dwa oblicza raz jest łagodne i piękne a raz mordercze z grzywami. To nie wina mamy to nieszczęśliwy wypadek, chwilą nieuwagi, brak rozwagi. A teraz do tych co wieszają psy na tej biednej Pani i ojcu dzieci. Kto z Was non-stop patrzy na swoje pociechy? Jak na morzu tak i na podwórku czy w szkole może wydazyc się tragedia. Nikt z nas nie jest w stanie ustrzec się przed tym co jest pisane. Zatem wspolczujmy wszyscy tej rodzinie a nie osadzajmy.

 • lukamipisze

  Oceniono 6 razy -4

  Nie rozumiem, dlaczego załoba vędzie 17.08???
  Nie da sie jej ogłosić na 20, albo na 19??
  Koniecznie musi to być piątek??

 • Moje konto

  Oceniono 18 razy -4

  I to jest argument przeciwko teoriom niektórych, że rodzina wielodzietna nie musi być z założenia patologiczna. A właśnie, że jest ! Rodzina z czwórką dzieci w różnym wieku jest patologiczna, bo rodzice czy chcą czy nie nie mogą poświęcić wystarczającej uwagi każdemu dziecku lub upilnować grupki jak w tym przypadku...

 • art_102

  Oceniono 13 razy -5

  Jak piszecie o "kolanie" tego ch... prezesa to komentarze wylączone, a tu, przy takiej tragedii, idioci dopełniają dzieła.
  WYŁACZCIE TO!!!!!!
  Zlitujcie sie nad tą rodziną.

 • m.aloes

  Oceniono 9 razy -5

  agresja, nienawiść, 0 empatii, 0 współczucia, 0 refleksji, 100% racje, ostateczne sądy, arogancja - jesteście okropni!

 • anty_jar

  Oceniono 18 razy -8

  Ludzie opanujcie się.
  Takie rzeczy niestety się zdarzają i nie pieprzcie o braku odpowiedzialności ze strony matki, czy ojca.
  To nie były dzieci 2-3 letnie. Przypomnijcie sobie co Wy wyprawialiście mając 10-15 lat.
  To tragedia, ale idąc Waszym tokiem myślenia, to nie wychodzić z domu, a i tak dorwie Was tam śmieć.

 • siekier35

  Oceniono 26 razy -8

  były one pod opieką mamy, która na chwilę spuściła je z oczu, aby zająć się swoim 2-letnim dzieckiem. Kiedy ponownie spojrzała w stronę morza, rodzeństwa już nie było"
  co tu komentować
  bezmyślna madka
  wybaczcie,bywałem z dziećmi nad wodą
  nie ma żartów

 • valla

  Oceniono 35 razy -13

  Nie kumam. Moze jeszcze do tanca z gwiazdami rodzicow zaprosic?
  Nie upilnowali dzieciakow.... sa winni! Oby w wiezieniu sprawe przemysleli...

 • jonkasta

  Oceniono 32 razy -22

  powtarzam , gdzie wtedy byli ratownicy ! wpatrzeni w swoje smartfony ! Nie mozna liczyc na ratownikow nigdzie , nad morzem, na basenach, nad jeziorami, to nieodpowiedzialni , którzy ratownictwo traktuja jako dodatkowa pracę, a nie odpowiedzialnośc.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX