Tragedia w Darłówku. Mieszkańcy Sulmierzyc chcą pomóc rodzinie. Burmistrz ogłosił żałobę

Tragedia, do której doszło we wtorek w Darłówku, wstrząsnęła Polską. Morze zabrało troje rodzeństwa. Czternastoletniego chłopca odnaleziono, ale nie udało się go uratować. 11-latka i 13-latek są uznani za zaginionych. Trwają ich poszukiwania. Tymczasem mieszkańcy Sulmierzyc, z których pochodziły dzieci, solidaryzują się z rodziną.

- To jest normalna rodzina. Anna to siostra radnego miejskiego. Zawsze była z dziećmi. To olbrzymia tragedia - powiedzieli mieszkańcy Sulmierzyc koło Krotoszyna, w których mieszkała rodzina, w rozmowie z "Expressem Ilustrowanym". - Taka strata. Pojechać z dziećmi na wakacje i wrócić bez nich. W głowie się nie mieści - dodają i deklarują chęć pomocy rodzinie.

Wsparcie zapowiedział również burmistrz miasta. - Od jutra (czwartku - przyp. red.) ruszamy z pomocą. Jutro od samego rana idę do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, będziemy uruchamiać pomoc psychologiczną i jakąkolwiek możliwą pomoc w stosunku do tej rodziny, którą dotknęła ta tragedia - powiedział wczoraj Dariusz Dębicki w Radiu Poznań. - To jest mała społeczność, niecałe 3 tysiące osób, wszyscy się tu znają. To są dzieci, które ja znałem. Sam - jako nauczyciel - uczyłem ich matkę - dodał.

CZYTAJ TAKŻE: Darłówko: Nie żyje chłopiec, którego wyłowiono z morza. Rodzeństwo wciąż poszukiwane

Burmistrz ogłosił żałobę

Na stronie Urzędu Miejskiego w Sulmierzycach pojawiła się oficjalna informacja, według której najbliższy piątek będzie w miejscowości dniem żałoby.

"W związku z tragicznymi skutkami wypadku, który miał miejsce w dniu 14 sierpnia 2018 r. w Darłówku, łącząc się w bólu z rodziną ofiar, ogłaszam w dniu 17 sierpnia 2018 r. (piątek) żałobę na terenie Miasta Sulmierzyce. Na znak żałoby proszę o wywieszenie na budynkach jednostek organizacyjnych miasta flag z kirem. Ponadto z uwagi na żałobę zalecam odwołanie wszelkich imprez o charakterze rozrywkowym, kulturalnym, rekreacyjnym i sportowym" - napisano.

Tragedia w Darłówku - co się stało?

We wtorek w Darłówku morze porwało troje dzieci, które znajdowały się w wodzie pomimo czerwonej flagi. Były one pod opieką mamy, która na chwilę spuściła je z oczu, aby zająć się swoim 2-letnim dzieckiem. Kiedy ponownie spojrzała w stronę morza, rodzeństwa już nie było. Niemalże od razu rozpoczęto akcję poszukiwawczą. Odnaleziono 14-letniego chłopca, który w bardzo ciężkim stanie trafił do szpitala. Niestety, zmarł w środę wieczorem. Jego 11-letnia siostra i 13-letni brat uznani są za zaginionych. Nadal trwają poszukiwania.

Więcej o:
Komentarze (227)
Tragedia w Darłówku. Mieszkańcy Sulmierzyc chcą pomóc rodzinie. Burmistrz ogłosił żałobę
Zaloguj się
 • viki1

  Oceniono 21 razy 13

  Opisy ,że to matka odeszła i nie pilnowała dzieci jest niewłaściwe,bo ojciec też tam był i co on nie jest za tą tragedię odpowiedzialny? Oboje rodziców było i powinno zwrócić uwagę gdzie są dzieci.

 • ladne_sny

  Oceniono 34 razy 12

  matka to, matka tamto... a co robił w tym czasie ojciec dzieci? dlaczego wszystko skupia się na tej nieszczęsnej matce? dlaczego media nie używają słów: ojciec, rodzice?

 • psubrat2000

  Oceniono 12 razy 10

  Żałoba, bo matka wpuściła trójkę małych dzieci do wody mimo czerwonej flagi?

  To codziennie w Polsce żałoba być powinna, bo to jest mała tragedia w porównaniu z tym, co się na drogach dzieje.

 • wiesscar

  Oceniono 14 razy 10

  Trzeba wprowadzicw szkolach podstawowych zajecia z bezpiecznego zachowania na ziemi, w wodzie i w powietrzu. Dzieci i mlodziez myślą ze sa niesmiertelne - taki wiek + brak doswiadczenia zyciowego.

 • beika

  Oceniono 22 razy 10

  Prokurator powinien zapytać co robił tatuś dzieci, w czasie gdy matka sama opiekowała się czwórką dzieci? Przyjechali obydwoje, więc OBYDWOJE powinni sprawować pieczę nad dziećmi, zwłaszcza, że to byli nastoletni chłopcy, a jakie miewają pomysły, wiedzą ci, którzy mają takie dzieci.
  Matkę można w jakiś sposób usprawiedliwić, bo wyszła z najmłodszym za potrzebą (nie kazała dziecku załatwiać się do dołka na plaży, jak widziałam to w tym roku w innej miejscowości) a tatuś co w tym czasie robił? "Odpoczywał" czy "odstresowywał się"?

 • kot_miczurina

  Oceniono 12 razy 8

  czerwona je ba na flaga je ba ni idioci !! ostatnio nad morzem mówię starej pi ździe z wnuczkami(?), weź je z wody kobieto , jest fala, porwie ci dzieci, gó... zrobisz,a ona patrzy zza grubych szkieł jak na idiotę, a dzieciaki włażą na wielkie kamienie śliskie od morza, przyszedł jej mąż i mówi, żebym się nie wtrącał, idiotka i tak nic nie zrozumie, ksiundz powie , że Bóg tak chciał, a ona będzie klepać różańce i nowenny, olewanie nakazów na wsi to norma, przecież cham wie lepiej

 • Moje konto

  Oceniono 20 razy 8

  Dodatkowo w miejscowej szkole uruchomiono dyżur psychologa dla uczniów. To nic, że są wakacje i i dzieci nie chodzą do szkoły, może akurat ktoś się zjawi...

 • smiki48

  Oceniono 9 razy 7

  Jeżeli burmistrz chce w jakiś sposób upamiętnić ofiary, to niech gmina sfinansuje lekcje pływania dla wszystkich mieszkańców gminy, ale przede wszystkim młodzieży. Gmina powinna zapewnić przynajmniej 50 godzin porządnych zajęć na basenie dla każdego ucznia. Bez żadnych zwolnień lekarskich. Wówczas ta tragedia może będzie ostatnia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX