Marsz ONR przeszedł Warszawę. Na trasie napotkał blokadę. Do akcji wkroczyła policja

Grupa siedzących na ulicy kontrmanifestantów na krótko zablokowała marsz ONR. Narodowcy, przy licznej obstawie policji, przemaszerowali w stronę pl. Zamkowego. Ich przeciwnicy podążyli za nimi. Grupy wzajemnie się przekrzykiwały.

Kilkanaście minut po tym, jak IV Marsz Zwycięstwa Rzeczypospolitej zorganizowany przez ONR wyruszył spod Muzeum Wojska Polskiego, kontrmanifestanci usiedli na ulicy i zablokowali pochód.

Marsz ONR. Policja umożliwiła przemarsz

Policja wielokrotnie przez megafon wzywała do porzucenia blokady, rozejścia się i przepuszczenia marszu ONR. Policjanci ostrzegali, że jeśli blokujący się nie dostosują, zostanie użyta siła. Na zdjęciach zamieszczonych na Twitterze przez posła Michała Szczerbę (PO) widać, że policja zaczęła usuwać protestujących. "Warszawa wolna od faszyzmu" - krzyczeli sprzeciwiający się marszowi ONR.

Wydarzenie transmitował na Facebooku m.in. KOD. W blokadzie uczestniczyli też Obywatele RP.

Marsz ONR w Warszawie i kontrmanifestacja

Po krótkim przestoju marsz ONR ruszył w kierunku placu Zamkowego, a protestujący podążyli za nim.

Około godz. 16.00 przy pomniku Mikołaja Kopernika, obok którego przechodził marsz ONR, protestujący znowu spotkali się z maszerującymi. Przewodzący marszowi nawoływał, by "nie reagować na zaczepki" kontrmanifestantów oraz by "nie zwracać uwagi na czerwoną zarazę". ONR-owcy, przy dużej obstawie policji, ominęli protestujących.

Obie grupy wykrzykiwały swoje hasła. ONR krzyczał m.in. "raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę", a przeciwnicy "Warszawa wolna od faszyzmu", a co ONR-owcy odpowiedzieli hasłem: "Warszawa wolna od lewactwa".

I jednych i drugich jest mało, jakieś kilkadziesiąt osób. Dookoła nich mnóstwo policji i spacerujących po Krakowskim Przedmieściu ludzi - donosił czytelnik gazeta.pl.

Około godziny 16.30 ONR-owcy dotarli na plac Zamkowy w Warszawie, gdzie od kontrmanifestacji też oddzieliła ich policja.

'Trzeba mieć nie po kolei we łbie'. Pokazaliśmy kombatantom reportaż 'Superwizjera' o polskich neonazistach

Więcej o:
Komentarze (414)
Marsz ONR przeszedł Warszawę. Na trasie napotkał blokadę
Zaloguj się
 • kris alfa

  Oceniono 124 razy 50

  Imponujące wrażenie. Dziarscy chłopcy w policyjnych mundurach, bez wątpienia rozprawią się z zagrażającymi bezpieczeństwu Ukochanej Ojczyzny czterema starszymi paniami, w tym jedną o kulach. I te białe róże, symbol nienawiści. Dać chłopcom podwyżki, tak jak się domagają. Są tego warci!

 • john_yossarian

  Oceniono 100 razy 32

  Naziole maszerują przez Warszawę w takim dniu Wojska Polskiego. Czy WP zapomniało już przed czym ma nas bronić?

 • ja-szamanka

  Oceniono 46 razy 26

  Demony zostały obudzone i nakarmione, tamy wysadzone, i tylko niech mi nikt nie mówi, że to Putin dąży do wojny.

 • veni.vici

  Oceniono 53 razy 25

  Przecież skoro faszyści hiszpańscy to pieszczochy IPN, nic dziwnego, że i polski ONR cieszy się specjalnymi względami w policji

 • andree111111

  Oceniono 81 razy 25

  Policja ochrania faszystowskie bydło usuwając parę "zagrażających " osób z trasy marszu. Pamiętajcie kulsony, że nic nie trwa wiecznie, przyjdzie czas, gdzie bekniecie za to. Polska wolna od czarnej i brunatnej zarazy oraz od kaczyzmu.

 • 1moja

  Oceniono 67 razy 23

  PiSbolszewickie Kulsony jak zwykle nadgorliwie bronia PiSbolszewickich faszystow. Nie po to nasi przedkowie gineli aby teraz tacy naziole jak ONR mieli panstwowa ochrone.
  Przegonilismy naziste, przegonilismy komuniste, przegonimy i kaczyste.

 • marta15052018

  Oceniono 38 razy 22

  tak więc oficjalnie pis przyznało się do polski faszystowskiej. Naziole z pisladii mają prawa a człowiek przyzwoity będzie przez nazipolicje katowany?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX