Komentarze (286)
15 sierpnia. Wielka Defilada Niepodległości przeszła ulicami Warszawy
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • tata60

  Oceniono 12 razy 6

  Jakoś smutno było. Brak entuzjazmu u ludzi. Wszędzie Policja,Żandarmeria i BOV /biuro ochrony vipów/. Nawet ,,Dłigopis" w trakcie przejazdu pilnowało co najmniej 20 borowików. Czegoś się spodziewano? Smutno było, ludzie daleko, nawet żołnierzom pomachać nie mogli. No i ,,Prezesawszystkichprezesów" Naczelnika Państwa tez niue było. Żal.

 • n29a

  Oceniono 20 razy 6

  A ja nie widziałem ani nie słyszałem Blekhołków. Co stanowi niechybny dowód na to, że przelatywały i są tak trudne do wykrycia. Dziękujemy, ministrze Antosiu!

 • 1moja

  Oceniono 24 razy 6

  Jak mozna bandyta wykletym stawiac pomniki za mordowanie Polakow? Za kolaboracje z SS - NSZ Brygada Swietokrzyska. Teraz prawdziwi i dumni katolicy mowia, ze to nie byli ludzie tylko komunisci, niezaleznie od tego jak sie teraz nazywa ofiary bandytow wykletych, to mimo wszystko oni byli Polakami. Jak latwo jest morderstwo zamienienic w czyn godny pochwaly i pomnikow.
  Przegonilismy naziste, przegonilismy komuniste, przegonimy i kaczyste.

 • alima.zgali451

  Oceniono 7 razy 5

  120 tys to prawie jak premia tej dojarki z Brzeszcz zwolnionej po dwóch latach przekazywania informacji od prezesa dla społeczeństwa.

 • mer-llink

  Oceniono 5 razy 5

  Żalośnie biedna była ta defilada.
  Gdyby nie "pozyczeni" żołnierze z innych armii...
  Gdyby nie pozycozny sprzęt latający...
  BYłoby doprawdy żenująco.
  A tak wyszło biedniutko.
  Kaprawo.
  Przedszkolne PRzysposobienie Wojskowe.
  Samoloty tłokowe ( a jakiś jasnieoświecony w TVP do tego bredził, że na nich szkoli sie pilotów odrzutowców, bo maja awionikę imitująca samolot odrzutowy... Dobry towar wciągnął?).
  Śmigłowce rosyjskie. Czołgi w wiekszości też.....
  Huraaaa!! Alleluja i do tyłu

  P.S> Co do sekcji gimnastycznej, pardon - co do "rekonstruktorów": w paradzie 1000lecia za Gomułki uczestniczyło w sekcji historycznej 1000 konnych. Czym nam tu pan Duda Andrzej chciał zabłysnąć? Ćwiercią Gomułki? Może taki jest? A uradowany był, jakby był 200%....

 • joki8688

  Oceniono 7 razy 5

  Nowoczesne to są drony, precyzyjne pociski dalekiego zasięgu i myśliwce z tej dekady. To raczej pokaz sprzętu do wojny typu Urkraina-Rosja. Żeby było z czego znad okopów strzelać. Trochę to... śmieszne. Ale hałas robi i wrażenie na gawiedzi.

 • ciesiol

  Oceniono 9 razy 5

  jaki kraj taka defilada, zenujacy pokaz zklamania i oszustwa, armia bantustanu z wyposazeniem sprzed 30 lat i starszym i doktryna "wojsk terytorialnych" do pacyfikacji mozliwych protestow wobec rzadzacych psychopatow ... ale kasa to juz od co tych tworza "wartosc dodana" szambo, kloaka, kibel ...

 • wagadudu

  Oceniono 15 razy 5

  Ku..., Rosmomaki i kosynierzy - potęga militarna...

 • markit44

  Oceniono 15 razy 5

  A nie można było na spokojnie I bez zadęcia obchodzić tę rocznicę? Np. Rafał Trzaskowski uczcił obrońców ojczyzny kupując dżem na jarmaku I szperając w używanych książkach. Można? Można !

 • stachud

  Oceniono 29 razy 5

  120 tys. hahaha, mają rozmach skur....syny. Ciekawe gdzie ci ludzie się zmieścili. 12 tys. na maratonie i nie ma gdzie palca wcisnąć a tu 10 razy więcej zmieściło sie na górce przy fontannach.

 • poster012

  Oceniono 8 razy 4

  Taki sam sprzęt wojskowy pokazano na defiladzie cztery lata temu kiedy to Armia była ruinie wg PiSuaru i od tego czasu nic nowego. Poradzieckie helikoptery do których nie ma już rakiet i amunicji,poniemieckie czolgi, a cała ta defilada wyglądała jak grupa rekonstrukcyjna

 • kurdupel_zoliborski

  Oceniono 6 razy 4

  Za uja pana nie bylo tam tylu ludzi - propaganda MONu i tyle...

 • mariusz.durm

  Oceniono 4 razy 4

  o moj ty panie nie da sie tego czytac

 • niko8472

  Oceniono 8 razy 4

  Tak mi chodzi ze to wlasnie te samobiezne haubice tak Antka i Mariusza przyciagaja...

 • openet12

  Oceniono 16 razy 4

  Najbardziej mnie zainteresował brak Ukraińców na defiladzie. W tamtym roku byli. A, i jeszcze w 44 w czasie rzezi Woli.

 • jan3211

  Oceniono 6 razy 4

  Przedstawiono publiczności wojska , które będą pilnować aby została wdrożona ustawa nr 447 , która ma przekazać majątek narodowy Polaków w godniejsze ręce okupantów.
  Kompradorzy czyli elity IV RP będą współpracowały przy tej ustawie . Tak wygląda "suwerenna" Polska.

 • jurek4491

  Oceniono 16 razy 4

  To jest cyrk w wydaniu PiS-u :
  - jak rocznica 100-u lecia niepodległości to wielka feta , dzisiaj
  - jutro będzie inna śpiewka że Polski nie było bo była 5 lat pod okupacją niemiecką a później kilkadziesiąt lat pod okupacją Związku Radzieckiego
  - no to jak by nie liczyć brakuje wiele lat do 100-u lecia

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 14 razy 4

  jaki z tego wniosek: Polacy uwielbiają swoich żołnierzy nawet (a może przede wszystkim) jeśli ci muszą odwaga, brawurą a czasem krwią własną, nadrabiać braki w sprzęcie i braki kompetencji oraz dyletanctwo u swoich zwierzchników.

 • maks1956

  Oceniono 18 razy 4

  Mnie najbardziej podobały się te niewidzialne śmigłowce Antoniego co już od 3 lat służą w polskiej armii.

 • kataryniarski

  Oceniono 18 razy 4

  Patrząc na uzbrojenie, to trudno się było połapać którzy to regularna armia, a którzy grupy rekonstrukcyjne...

 • hipis3308

  Oceniono 28 razy 4

  Jakoś Błaszczakowi nie przeszkadzali sodomici, którzy przed nim maszerowali w różowych chustach.

 • kaczkawrydzykach

  Oceniono 7 razy 3

  "Chleba i Igrzysk" dla ciemnego luda jak w Korei Północnej. A życie w Polsce coraz droższe jak nigdy dotąd: paliwo,art.spożywcze,gaz,woda

 • ap.aries

  Oceniono 7 razy 3

  Jestem spokojny o siebie i rodzinę. Husaria nas obroni !

 • johang28

  Oceniono 5 razy 3

  Patrząc na tą defiladę,przypominają mi się stare ,dobre czasy PRL-u.Biedna i bezbronna ta Polska-Wolska.Początek rządów pisowskich,to początek komunizmu ,albo faszyzmu,albo taki dziwny twór,pół na pół.

 • astra1954

  Oceniono 3 razy 3

  A klakierów jak za komuny nie brakowało. 80 zł płacili klakierom

 • mt60

  Oceniono 3 razy 3

  czy to już wróciła całkiem komuna? pamiętam doskonale to prężenie się, biedni żołnierze a stan tego wyposażenia podobno woła o pomstę i jeszcze im dołożą 30 letnie łodzie podwodne

 • kruk6666

  Oceniono 13 razy 3

  Niejaki xxlxx63 skamle tu i skowyczy, usiłującobrażać wszystkich co nie mają mózgów wypranych przez PiS-wską propagandę i nie zdaje sobie sprawy dla kogo pracuje,nie rozumie że PiS to agentura Kremla która w trzy lata rozbroiła polską armię.

 • grzegorz-g1953

  Oceniono 11 razy 3

  Najbardziej rzucającymi się w oczy nabytkami "modernizacji" armii są 2 Gulfstreamery i 4 Boeningi. Chyba po to żeby "najważniejsze osoby w państwie" mogły szybko zwiewać - do Korei Północnej? W 1939 roku to już przerabialiśmy.

 • cocks

  Oceniono 5 razy 3

  120k? Tam była garstka ludzi!!

 • kruk6666

  Oceniono 19 razy 3

  Na Kremlu wszyscy tarzali się ze śmiechu , jak zobacyli co z polską armią na polecenie Putina , zrobił agent wpływu tow.Maciarenko , na tej defiladzie był sprzęt który tylko nadaje się dla grup rekonstrukcyjnych.Ruscy tylko tym co mają w Kaliningradzie rozniosą tą armię w pył.

 • dar61

  Oceniono 7 razy 3

  100 flag. 100 pochodni?
  100 generałów o jedną gwiazdkę dociążonych przez Długopisa?
  Albo wojsko nauczy się świętować z ludźmi, nie obok, albo będzie atrapą.
  Kto zbrojnych w dwudziestokilogramową zbroję pieszo gna po placach, dobrym dowódcą nie jest i nie będzie.
  Jeśli to jest zbroja z plastiku, rekonstrukcja jest atrapą.

  ****
  Oprócz czasów, w jakich świętować będziemy w Polsce wspólnie, chcę doczekać zachowywania ortografii w takim Redakcyjnym zdaniu:
  '...Oprócz polskich żołnierzy, na Wisłostradzie pojawili się...' [PRZECINKOZA]
  >>> żołnierzy na Wisłostradzie... [BEZ PRZECINKA]

  '...zachwala Rosomaka resort obrony...'
  >>> zachwala ROSOMAK [kogo, CO]

 • shtalman

  Oceniono 13 razy 3

  Brawo, hołdy i inne komunistyczne zwyczaje, duże słowa a na pogrzeb Zbigniewa Ścibor-Rylskiego nikt nie przylazł, banda wolskich obłudników

 • bmarten

  Oceniono 15 razy 3

  O właśnie , nazywajmy tego pisuarowego ciula "sodomitą",skoro tak lubi to określenie. Takie same tłumy ludności zachwycały się defiladami za PRL-u. Widziałem i pamiętam, ale nigdy tam nie bywałem i teraz też nie.

 • cmochall

  Oceniono 9 razy 3

  Ogladajac defilade mozna bylo byc pod wrazeniem ze jeszcze jestesmy w XX wieku.Eksperci pewnie pekali ze smiechu , nieslusznie bo to byly tylko grupy rekonstrukcji historycznej.

 • nutka7.17

  Oceniono 15 razy 3

  "Wielka Defilada Niepodległości"
  Raczej Wielka Degrengolada Niepodległości.

 • 99venus

  Oceniono 19 razy 3

  Dla mnie było to nudne i żenujące.Wystapienia Błaszczaka i Dudy żałosnie prowincjonalne a cała ta dęta parada to amatorszczyzna.Część historyczne to już prawdziwe dno.Tak się kończy naśladowanie Gomułki.
  Jak ktoś chce obejrzeć prawdziwą paradę wojskową polecam na YT relację z 14 lipca w Paryżu.Błaszczak powinien koniecznie obejrzeć żeby zobaczyć jak się to robi.

 • korcia2000

  Oceniono 15 razy 3

  Wiele rodzajów broni przestarzałych. Część historyczna nieudolna. Gdzie podzieli się żołnierze Andersa i lotnicy z dywizjonu 303?

 • dlugi48

  Oceniono 13 razy 3

  Jak wygląda prawdziwa defilada wojskowa, niech sobie organizatorzy obejrzą na filmie archiwalnym z 1966 r. albo film z defilady Armii Francuskiej na 14 lipca. Bo ta dzisiejsza była po prostu żałosna. Tylko że kiedyś polska armia była prawdziwą armią, drugą siłą w Układzie Warszawskim, a nie tymi śmiesznymi resztkami co teraz. Relacja z tej defilady powinna pobudzić Putina do śmiechu.

 • zapora01

  Oceniono 15 razy 3

  Małolatom przypominam.. że za poprzednich pisuarskich rządów.. Antoś Świr.. chciał uwalić przetarg na Rosomaki.. na szczęście nie zdążył..

 • state77

  Oceniono 13 razy 3

  A Anders stare babsko w miniówie, za grosz wstydu i honoru.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX