Pogoda na poniedziałek: wracają upały. Termometry pokażą nawet 33 stopnie

Pogoda w poniedziałek sprawi nam niemiłą niespodziankę. Początek tygodnia to powrót upałów. Temperatura we Wrocławiu wzrośnie do 33 stopni.

W poniedziałek wróci upalna pogoda. Najcieplej będzie w południowo-zachodniej Polsce, gdzie termometry pokażą nawet 33 stopnie.

Pogoda na poniedziałek: wracają upały

Mieszkańcy Wrocławia powinni przygotować się na tropikalną temperaturę. Termometry na Dolnym Śląsku pokażą aż 33 stopnie. W Zielonej Górze, Poznaniu i Katowicach będą z kolei 32 stopnie. W Krakowie i Gorzowie Wielkopolskim - 31 stopni.  W Rzeszowie, Łodzi, Warszawie, Bydgoszczy i Szczecinie termometry pokażą równo 30 stopni. Na Podlasiu i Warmii i Mazurach będzie nieco chłodniej - 28 stopni. Upały oszczędzą mieszkańców Trójmiasta i Suwałk - tutaj termometry pokażą tylko 26 stopni.

Mimo wysokiej temperatury, warunki biometeorologiczne będą neutralne.

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed upałami dla trzech województw: podkarpackiego, małopolskiego i świętokrzyskiego. Instytut wydał także dwa ostrzeżenia przed burzami dla województw dolnośląskiego i opolskiego.

Na poniższej interaktywnej mapie, pochodzącej z serwisu Windy.com, możesz zobaczyć, jaka będzie temperatura w danym regionie Polski. Wystarczy, że suwak na dole mapy przesuniesz w lewo na konkretną godzinę.

Jak dobrym prezenterem pogody mógłbyś być? Quiz ułożony z Jarosławem Kretem
1/10Na zdjęciu widzimy chmurę, która nazywa się:
Zobacz także
  • Upały nie odpuszczają, pijmy dużo wody "W czasie upałów pij dużo wody" - słyszysz to ciągle, ale właściwie czemu to takie ważne?
  • Upały przetrzebiły komary w Finlandii. Ale nie ma powodów do radości, przybyło końskich much
  • Mapa średnich temperatur na świecie. Im ciemniejszy kolor, tym bardziej obecna średnia przekracza średnie standardowe. Świat w szponach upałów. Topią się autostrady i górskie szczyty, a martwych ryb są tony
Komentarze (1)
W poniedziałek wrócą upały. Nawet 33 stopnie [POGODA]
Zaloguj się
  • ps11111ps

    Oceniono 7 razy -3

    Cały naród czeka na informacje czy środa będzie handlowa w Tesco Auchan i Lidu czy nie. Kiedy będzie artykuł na stronie głównej!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje