Łódzkie: Pijany i bez uprawnień wjechał w dwie dziewczynki na poboczu. 10-latka nie żyje

Łódzkie: pijany wjechał w dwie dziewczynki, które siedziały na poboczu. 10-latka nie żyje

Łódzkie: pijany wjechał w dwie dziewczynki, które siedziały na poboczu. 10-latka nie żyje (Fot. Łódzka policja)

Pijany mężczyzna w Łódzkiem uciekł z miejsca wypadku. Chwilę wcześniej potrącił dwie dziewczynki siedzące na poboczu. Jedna z nich zmarła. Druga jest córką sprawcy.

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę około godziny 18 na drodze gminnej w miejscowości Będzelin pod Koluszkami w Łódzkiem.

Łódzkie: pijany wjechał w dwie dziewczynki siedzące na poboczu

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 44-letni mieszkaniec powiatu łódzkiego Andrzej Ch. potrącił dwie dziewczynki, które siedziały na poboczu drogi. 9-latkę z obrażeniami przewieziono do szpitala. Jej 10-letnia koleżanka, pomimo ponad godzinnej reanimacji, zmarła na miejscu.

Jak podaje TVN24, powołując się na słowa rzecznika Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztofa Kopani, potrącona 9-latka jest córką pijanego mężczyzny.

Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany w domu. Miał 2,8 promila. Sprawca nie miał też uprawnień do kierowania samochodem.

- Na miejscu wypadku pracują policjanci. Zabezpieczają ślady, ustalają świadków. Sprawca jest już w policyjnym areszcie - informuje Joanna Kącka, rzeczniczka prasowa komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi. Na miejscu jest też prokurator.

Mężczyźnie może grozić kara do 12 lat więzienia.

Miałeś wypadek samochodowy? Nie uciekaj z miejsca zdarzenia

Pierwsza pomoc. Quiz, który może uratować ci życie
1/11Numer alarmowy, pod który należy zadzwonić, by wezwać pomoc, to:
Zobacz także
  • Karetka pogotowia Dwie osoby zginęły pod kołami auta w Ploskach. Prawdopodobnie wbiegły na jezdnię
  • Do zabójstwa doszło przy ul. Harcerskiej w Kaliszu Zabójstwo w Kaliszu. Zaatakowana przez partnera kobieta znaleziona martwa w mieszkaniu
  • Do wypadku w Wolicy Pustej doszło w niedzielę Czołowe zderzenie samochodów pod Jarocinem. Zginęła 11-letnia dziewczynka