Łódź: Karetka przyjechała do leżącego na ulicy mężczyzny. Ten wyjął nóż i zaatakował ratowników

W sobotę na łódzkich Bałutach doszło do ataku nożownika na ratowników medycznych. Mężczyzna zaatakował załogę karetki, gdy ta... chciała mu pomóc.

Do zdarzenia doszło w sobotę u zbiegu ulic Franciszkańskiej i Wojska Polskiego, gdzie do leżącego mężczyzny przyjechała karetka pogotowia.

Kiedy ratownicy pomagali mężczyźnie ten wyjął nóż i próbował jednego z nich zaatakować - relacjonuje rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej Krzysztof Kopania.
Jak dodał, zatrzymanemu prokurator przedstawił zarzuty dotyczące czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego oraz znieważenia ratowników medycznych i kierowania w stosunku do nich gróźb karalnych.

Podejrzany podczas przesłuchania zasłonił się niepamięcią. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy - w jego organizmie stwierdzono prawie 3 promile alkoholu. W poniedziałek prokurator będzie wnioskował do sądu tymczasowy areszt dla mężczyzny. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Więcej o:
Komentarze (25)
Łódź: Karetka przyjechała do leżącego na ulicy mężczyzny. Ten wyjął nóż i zaatakował ratowników
Zaloguj się
 • kmrp

  Oceniono 18 razy 8

  Skończyć z przyjeżdżaniem karetek do pijanych! Alkoholicy powinni być pozbawieni prawa do opieki lekarskiej!

 • naczelnik_czerpak

  Oceniono 32 razy 8

  Na takie bydlę to nie karetkę ale śmieciarkę.

 • tegepe

  Oceniono 7 razy 7

  Dlaczego właśnie w Polsce jest tylu psychopatów????

 • nuclearsnake

  Oceniono 37 razy 3

  ochlejmorda z kuPiS'15 walcząca z "islamizacją Europy" w której nawet karetki są atakowane?

 • Oceniono 1 raz 1

  Zdecydowanie naganne zachowanie. Ale... Jeżeli to rodowity łodzianin mógł pamiętać ratowników podających Pawulon. Łódzka afera "łowców skór" - kilka lat temu. Też bym się bał zaniemóc w Łodzi!

 • proteusz33

  Oceniono 13 razy 1

  O tej historii mówiło wiele krajowych mediów, w tym ogólnopolskie stacje telewizyjne. Pokazywano ją jako przykład tego, jak bardzo narażeni na bezmyślne ataki są załogi pogotowia ratunkowego zawodowo pędzący z pomocą ludziom w ciężkim kryzysie zdrowotnym. Jadący do nagłego i pilnego wezwania do 2-letniego dziecka ratownik medyczny zabrzańskiego pogotowia, niemal natychmiast po wyjściu z karetki otrzymał silny cios w twarz od 34-letniego wówczas ojca malca – umięśnionego atletycznie mężczyzny. Uderzenie było tak silne, że 38-letni sanitariusz osunął się na ziemię i na kilka minut stracił przytomność. Po ocknięciu się – mimo złamanej szczęki i powybijanych zębów - dokończył interwencję i odwiózł dziecko do Śląskiego Centrum Pediatrii, po czym sam wymagał pomocy. Drugą karetką został odwieziony do szpitala miejskiego w Biskupicach. rehabilitacji. Okazuje się, że za tak brutalny atak na funkcjonariusza publicznego na służbie (bo tak prokuratura zakwalifikowała ten czyn) Aleksander G. został już bez obecności mediów i w trybie nakazowym (a więc zaocznym – bez udziału stron i ofiary) skazany na karę zaledwie prac społecznych, choć realnie groziło mu do 5 lat więzienia. Wyrok równie szybko się uprawomocnił, bo poszkodowanego - przez blisko dwa lata - o nim nie poinformowano

 • chybawierzacy

  Oceniono 1 raz -1

  Popaprany wymiar sprawiedliwosci. Powinno byc od a nie do 10 Lat.

 • mario.wario

  Oceniono 5 razy -3

  znowu Łódź

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX