MPK w Poznaniu ściągnęło tęczowe chorągiewki. Motorniczy: Usłyszałem, że jestem pedałem

Przed Paradą Równości w Poznaniu najpierw pojawiły się, a później zniknęły tęczowe chorągiewki na tramwajach. Jeden z motorniczych wyznał, że jest gejem oraz przyznał, że w pracy wyzywają go od pedałów. I zapowiedział, że z własnej inicjatywy w niedzielę będzie jeździł z tęczowymi flagami.

Parada Równości, która przeszła przez Poznań w sobotę, spotkała się z protestami środowisk prawicowych. Narodowcy próbowali (bezskutecznie) zablokować marsz. Kontrowersje wywołało też ozdobienie tramwajów tęczowymi flagami w przededniu marszu. Grupa Stonewall, która działa na rzecz społeczności LGBT, za komercyjnych zasadach wykupiła możliwość zawieszenia chorągiewek. 

Jednak po jednym dniu zniknęły one z tramwajów. MPK poinformowało, że pojawiły się przez to "przeważająco negatywne opinie" pasażerów i choć chorągiewki miały być na tramwajowych też w sobotę, to zostały zdjęte. Protestować mieli też motorniczy. Jak opisała później poznańska "Gazeta Wyborcza", jeden wręcz omówił prowadzenia tramwaju z flagami. Z notatki służbowej wynika, że motorniczy stwierdził, iż "treści, które reprezentują organizacje skupione wokół symbolu tęczowej flagi, dążą do zalegalizowania pedofilii".

Na całą sytuację zareagował inny motorniczy, Aleksander Gapiński. "Niefajnie słucha się komentarzy kolegi z pracy który z dumą ogłasza że z tęczową flagą jeździł nie będzie i komentarzy pasażera o tym jakim to jestem pederastą i pedofilem. W końcu każdy gej jest, co nie?" - napisał mężczyzna. 

"Do wszystkich mądrych: zastanówcie się czy na pewno osoba która prowadzi wasz tramwaj jest hetero, bo tęczy w MPK nie zabraknie, nawet gdy znikną chorągiewki" - napisał. 

Gapiński wypowiadał się też na scenie przed rozpoczęciem Marszu Równości. "Gazeta Wyborcza" cytuje słowa, w których mówi o "zażenowaniu" zachowaniem niektórych kolegów z pracy. Przytaczał regulamin MPK, w którym mowa jest o wzajemnym szacunku pracowników. - Tymczasem z ust jednego z motorniczych usłyszałem, że jestem pedałem. Mój głos się nie liczy, za to liczy się głos garstki motorniczych, którym nie podoba się tęcza, symbol równości i szczęścia - stwierdził. I zapowiedział, że specjalnie wziął zmianę na liniach 10 i 4 po godz. 15 w niedzielę, by samemu zawiesić tęczowe flagi.

Więcej o:
Komentarze (154)
MPK ściągnęło tęczowe chorągiewki. Motorniczy deklaruje, że i tak zawiesi
Zaloguj się
 • jackmike

  Oceniono 5 razy 5

  Za czasów gumkowego zbrodniarza jp2 w czasie wizyt były flagi watykańskie na tramwajach i nie tylko. Tęczowa tym bardziej może być, bo przynajmniej odzwierciedla coś moralnego i nobliwego!

 • tomasz.rze

  Oceniono 7 razy 5

  Wg prawicowych oszołomów, jedyna dopuszczalna tęcza to ta pod okiem kościelnej żony, bo zupa była za słona.

 • loneman

  Oceniono 8 razy 4

  Niestety ale wyglada na to, ze swiat poganski byl wlasnie tym normalnym gdzie gej ani niezamezna dziewczyna nie stawala sie kozlem ofiarnym dla hipokrytow co to samo robia ale dzis w ukryciu (dzieci panienskie juz nie sa skandalem w miescie i duzym, u moherow nadal sredniowiecze patrzac na wpisy), dzis jakies zdziczenie nastepuje i rozwoj wsteczny co lansuja chamscy i nazistowscy liderzy rownie durnych narodow co nasz skoro patrzy sie na czlowieka pod katem tylka niz jego dokonan, pozytecznosci dla ogolu i niekaralnosci :O!!

 • val_drakul

  Oceniono 26 razy 4

  Jest tylko pracownikiem i jesli nie wykonuje polecen przelozonych won z pracy
  niech kieruje sachochodem z flagami na swojej gejowskiej paradzie

 • lispokis

  Oceniono 5 razy 3

  bo trzeba było wywieszać tęczowe flagi razem z papieskimi. wespół w zespół by żądz moc móc wzmóc. przecież jakby nie było - większość kleru to geje.

 • jackmike

  Oceniono 7 razy 3

  Właśnie takich walecznych i odważnych supergejów nam w Polsce potrzeba!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX