Jerzy Owsiak żegna się z Pol'and'Rock Festival. "Powinien być organizowany przez miasto"

Kilka dni po zakończeniu Pol'and'Rock Festival (dawny Przystanek Woodstock) lider WOŚP Jerzy Owsiak poinformował, że fundacja nie będzie już organizatorem wydarzenia. Owsiak chce, by za festiwal odpowiadało miasto - Kostrzyn nad Odrą.

Pol'and'Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą (wcześniej funkcjonujący pod nazwą Przystanek Woodstock) wkrótce może zmienić organizatora. Dotychczas za wydarzenie odpowiadała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i jej lider Jerzy Owsiak. Na tegorocznym festiwalu w dniach 2-4 sierpnia bawiło się - według organizatorów - ok. 500-700 tys. osób.

Jerzy Owsiak poinformował we wpisie na Facebooku, że przyszedł czas, aby festiwal był już "niesiony" przez kogoś innego, a konkretnie przez władze miasta - Kostrzyna nad Odrą, gdzie odbywają się koncerty.

Chętnie wypracowany system i przepiękny Festiwal oddamy w ręce ludzi, którzy są na miejscu, reprezentują ten kawałek ziemi, których nauczyliśmy bardzo wielu rzeczy i jestem przekonany, że bardzo wielu ludzi, którzy do tej pory współpracowali z nami przy organizacji Woodstock, a teraz Pol’and’Rock, będzie współpracowało razem z miastem przy organizacji kolejnego Festiwalu

- stwierdził Owsiak. Dodał też, że chętnie wziąłby udział w festiwalu jako uczestnik.

Lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zapowiedział, że fundacja zajmie się zamiast festiwalu czymś nowym. Nie zdradził jednak, jaką inicjatywę ma na myśli.

Więcej o:
Komentarze (205)
Jerzy Owsiak żegna się z Pol'and'Rock Festival. "Powinien być organizowany przez miasto"
Zaloguj się
 • slawczan

  Oceniono 123 razy 53

  Udało im się - zdewastowali kolejny kawałek czegoś dobrego...
  Puszcze Białowieska i Karpacka, lasy w Bieszczadach
  Stadniny w Janowie i Michałowie
  Dialog polsko-żydowski
  Stosunki ze sąsiadami
  DOBRA ZMIANA W PEŁNI

 • mezzzai

  Oceniono 95 razy 47

  PIS dopial swego. Ile moglo sie Owsiakowi chciec uzerac z urzedasami i politykami rzucajacymi klody pod nogi. Smutne, na prawde ponuro zaczyna sie robic w tym kraju.

 • fakduck

  Oceniono 79 razy 33

  Szkoda... znaczy się, że już festiwalu nie będzie. Miasto będzie się bało gniewu kaczynescu!

 • rozterka47

  Oceniono 95 razy 27

  Szczerze mówiąc nie bardzo widzę ten festiwal bez Owsiaka . Cyba ,że będzie z organizatorami współpracował .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX