Pogoda. RCB rozsyła SMS-y z ostrzeżeniem: idą groźne burze. "Zabezpiecz dobytek. Śledź komunikaty"

RCB rozsyła SMS-y z ostrzeżeniami. To oznacza, że niebezpieczna pogoda zawita dziś do Polski. Ostrzeżenia w ramach RCB Alert wysłano po raz pierwszy.

Po upalnych dniach pogoda nagle się zmieni. RCB - Rządowe Centrum Bezpieczeństwa - wysyła SMS-owe alerty pogodowe do mieszkańców Polski. 

"Uwaga! Dziś gwałtowne burze, wiatr i ulewny deszcz. Miejscami grad" - brzmi wiadomość. - "Unikaj otwartych przestrzeni. Zabezpiecz dobytek. Śledź komunikaty pogodowe" - czytamy w ostrzeżeniu RCB.

Takie SMS-y rozsyła w piątek RCB:

embed

- UWAGA!!! Alert RCB dla woj. mazowieckiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Ostrzeżenie przed gwałtownymi burzami, silnym wiatrem i ulewnym deszczem - napisał na Twitterze dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, Marek Kubiak.

Co to jest alert RCB?

Alert RCB to pilotażowy program. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa po raz pierwszy wysłało taki komunikat. 

Alert RCB przewiduje wysłanie krótkiego SMS-a do abonentów wszystkich sieci komórkowych działających na obszarze objętym ostrzeżeniami. 

Ostrzeżenie dla Warszawy

Ostrzeżenia przed burzami wydają też lokalne władze. "Dziś w Warszawie mogą wystąpić burze z gradem. Bądźcie ostrożni, usuńcie zbędne przedmioty z balkonów, nie parkujcie aut pod drzewami. Widzicie połamane drzewo, wodę wylewającą się ze studzienki? Dajcie znać na nr tel. 19115" - ogłosił stołeczny ratusz.

Gwałtowne zmiany w pogodzie dotarły także do Polski. Czy wiesz, jak się zachować podczas burzy z piorunami?

Więcej o:
Komentarze (140)
Pogoda. RCB rozsyła SMS-y z ostrzeżeniem: idą groźne burze
Zaloguj się
 • robert.kwi

  Oceniono 31 razy 11

  Mam nadzieję, że dotrze też do odpowiedzialnych za obozy dzieci, zuchów, harcerzy i nie powtórzy się to co w zeszłym roku. Może RCB powinno pozyskać taką listę obozowisk i zażądać zabezpieczenia podopiecznych w najbliższych szkołach na czas tych anomalii pogodowych??? Dałoby radę? Piszę aby nie było, że na kto mógł przewidzieć, że ich nie ewakuują....

 • fotd

  Oceniono 9 razy 5

  Nie życzę sobie otrzymywania takich wiadomości.

 • 123456789sj

  Oceniono 11 razy 3

  Dobra rzecz ale jak dostanę od wojewody sms-a na kogo mam glosować to się zdenerwuję.

 • primadenko

  Oceniono 2 razy 2

  za chwile dostane SMS by glosowac na PIS

 • jozef1986

  Oceniono 10 razy 2

  Czy ktoś wie, gdzie i jakie komunikaty śledzić ? Sprawdziłem stronę RCB i nie ma żadnego statusu.

 • u0

  Oceniono 1 raz 1

  Dlaczego PiS rozsyła spam wszystkim? Nie możecie się zgłosić do jakieś "bazy idiotów" i między sobą ostrzegać - pytanie do wszystkich uchachanych otrzymaniem SMS.

 • kka69

  Oceniono 1 raz 1

  W Legionowie mieszkam.
  Dostałem takie smsy, zabarykadowałem się w domu, kupiłem zapasy .... a tu nic się nie dzieje, ani wiatru, ani deszczu...
  Czy mogę do tego RCB wystapić o odszkodowanie za zbyt duże zrobione zakupy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX