Fundacja Tadeusza Rydzyka pokazała sprawozdania finansowe. 30 mln zł tylko od darczyńców

Fundacja Lux Veritatis ojca Tadeusza Rydzyka od samych darczyńców zgromadziła na kontach 30 mln zł. Darowizny stanowią 75 proc. wszystkich dochodów. Mimo oddanych miłośników o. Rydzyka, fundacja w 2017 r. zanotowała zdecydowanie niższy zysk niż w latach ubiegłych.

Sprawozdania finansowe kierowanej przez o. Tadeusza Rydzyka Fundacji Lux Veritatis, do której należy m.in. Radio Maryja i Telewizja Trwam prześwietlił portal money.pl.

Lux Veritatis z 30 mln od darczyńców

Z danych za 2017 r. wynika, że fundacja zgromadziła 10 mln zł w gotówce i na kontach oraz 30 mln złotych darowizn na działalność. Darowizny to 75 proc. wszystkich przychodów. Pozostałe 25 proc. przychodu pochodzi z działalności gospodarczej, sama telewizja pozwoliła uzyskać 8,9 mln przychodu.

Fundacja o. Rydzyka z niższym zyskiem

Czystego zysku fundacja o. Rydzyka zanotowała 1,5 mln zł. To znacznie niższy wynik niż w latach ubiegłych. W 2016. r. fundacja miała niemal 30 mln zysku, ale, jak zauważa money.pl, 26 mln zł przekazał wówczas Lux Veritatis Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Odszkodowanie przyznano za odebranie dotacji na geotermy. Mimo to można powiedzieć, że 1,5 mln zysku to słaby wynik, w 2015 r. bowiem fundacja miała ponad 7 mln zysku. 

Jak wynika z danych na fundację zarejestrowane są 24 samochody - głównie toyoty i skody - warte łącznie ok. pół miliona złotych. Suma aktywów wynosi z kolei 182 mln zł. Stratę zanotowała kontrolowana przez fundację spółka Geotermy Toruń, natomiast Uzdrowisko Termy Toruńskie zarobiło... 4 zł.

Więcej o:
Komentarze (108)
Fundacja Tadeusza Rydzyka w 2017 r. miała 30 mln zł od darczyńców
Zaloguj się
 • mederith

  Oceniono 25 razy 17

  Teraz juz wiadomo od kogo ida wytyczne dla "wybrancuf naroda" ws. sprawnego rzadzenia panstwem, oraz dotacji dla JEDYNIE SŁUSZNEJ FIRMY.

 • 2majtek1

  Oceniono 37 razy 15

  Jak kraść to miliony a jak p...lić to ciemny lud.

 • alima.zgali451

  Oceniono 22 razy 14

  Z Rydzyka taki ksiądz jak z Kaczyńskiego mąż i ojciec.

 • kristofoser

  Oceniono 22 razy 14

  Za ten rok to będą mieli wreszcie zysk! 100 milionów na muzeum dostali!

 • c.t.k

  Oceniono 31 razy 13

  Tak jak żmija pomaga chłopcu wrócić do domu,tak i ojciec dyrektor przedstawia wiarygodne sprawozdania.To zwyczajna pralnia pieniędzy,tylko że z krzyżem

 • fakiba

  Oceniono 25 razy 11

  Darczyńcy prywatni , koń by się uśmiał

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX