Jaki alarmuje o skandalu i oskarża PO. Burmistrz o felernej umowie: Zawarł ją polityk PiS

Mieszkańcy 147 lokali przy ul. Piaskowej na warszawskiej Woli muszą opuścić mieszkania z powodu błędów projektowych. Patryk Jaki na Twitterze zrzucił odpowiedzialność na polityków PO, którzy sprawują w stolicy władzę. Odpowiedział mu burmistrz Woli, Krzysztof Strzałkowski.

Przyczynkiem do twitterowej dyskusji jest problem, z którym mierzą się mieszkańcy bloku przy ul. Piaskowej na Woli w Warszawie. Muszą oni opuścić swoje mieszkania z powodu "błędów projektowych", które wykazała ekspertyza Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Jak poinformował TVN Warszawa, kontrola wykazała pęknięcia w ścianach, ugięcia stropu oraz zawilgocenie bloku. W konsekwencji należy przeprowadzić gruntowny remont budynku, a mieszkańcy 147 lokali będą się musieli czasowo wyprowadzić. 

Sytuację skomentował Patryk Jaki, sugerując zaniedbania politykom Platformy Obywatelskiej, którzy sprawują w Warszawie władzę, m.in. Hannie Gronkiewicz-Waltz. "Po katastrofie z reprywatyzacją, zarządzeniem odpadami, smogiem, wyrzucaniem kawiarni z niepełnosprawnymi, mamy kolejny skandal. 147 rodzin do wykwaterowania. „Błędy projektowe”. Tak metropolią zarządza PO HGW i R.Trzaskowskiego. Wkrótce moja reakcja" - napisał na Twitterze.

Na jego wpis szybko zareagował burmistrz Woli, Krzysztof Strzałkowski. Jak napisał, umowa z projektantem została zawarta i rozliczona w 2009 roku, czyli w czasie, kiedy burmistrzem Woli był Zdzisław Sipiera, należący do Prawa i Sprawiedliwości. 

Krzysztof Strzałkowski poinformował również, że złożył już zawiadomienie do prokuratury w sprawie rzeczonych "błędów projektowych". W oficjalnym komunikacie zapewnił również, że wszystkim mieszkańcom na czas remontu przyznane zostaną mieszkania zastępcze, "świeżo po remoncie".

Kolejna konferencja WOŚP. Owsiak krytykuje Jakiego

Więcej o:
Komentarze (263)
Jaki alarmuje o skandalu i oskarża PO. Burmistrz o trefnej umowie: Zawarł ją polityk PiS
Zaloguj się
 • rybka9915

  Oceniono 125 razy 71

  Jaki jak zwykle trzyma poziom tepego i niedomytego menela.
  Widac, ze mu wiedza, rzetelnosc i nauka zawsze sprawialy problem. Ile jeszcze kompromitacji trzeba, by ten zalosny fircyk wrocil do swojego srodowiska naturalnego tepych dresiarzy, rowniez a moze i przede wszystkim umyslowych dresiarzy.

 • daxx71

  Oceniono 68 razy 62

  No i Jaki załatwił Sipierę : ) jako wiceminister może pogonić prokuraturę :))))

 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 52 razy 48

  I znów nijakitaki dostał w pysk, ale będzie słodkopiertolił, że on nic o Warszawie nie wie, bo on drechol opolski.

 • balubalu1

  Oceniono 67 razy 33

  nijaki jak zwykle celnie-->w pudło!! dresik coś usłyszał,sam sobie reszte dopowiedział i wyszło klasycznie po pisiemu...kolejne dno przebite...

 • dziadekjam

  Oceniono 65 razy 31

  "Na jego wpis szybko zareagował burmistrz Woli, Krzysztof Strzałkowski. Jak napisał, umowa z projektantem została zawarta i rozliczona w 2009 roku, czyli w czasie, kiedy burmistrzem Woli był Zdzisław Sipiera, należący do Prawa i Sprawiedliwości."
  ==========================================
  I co z tego, że decyzja PiSiora.
  Winna HG-W i wina Tuska...
  Upały to bteż wina Tuska, a o pożarach lasów nie wspomnę...... .

 • ryslew2061

  Oceniono 51 razy 29

  Naśladowanie z Tuwima:
  PATRYK
  Był raz głupi Patryk. A wiecie, co robił?
  Kiedy konie żarły, on im owies drobił.
  Sitem wodę czerpał, ptaki uczył fruwać,
  Poszedł do kowala: kozy chciał podkuwać.
  Zimą domek z lodu zbudował przed chatą:
  "Będę miał - powiada - mieszkanie na lato".
  A tatusia pytał, czy mu księżyc kupi...
  Taki był ten Patryk. A Jaki? No, głupi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX