Guma do żucia powodem agresji kierowcy z Wadowic. Efekt? Złamana kość ręki i przedramienia

Policjanci wyjaśniają okoliczności w jakich doszło do awantury pomiędzy dwoma kierowcami w gminie Brzeszcze w Małopolsce. Powodem agresji kierowcy z Wadowic była wyrzucona z samochodu guma do żucia. W efekcie mieszkaniec Oświęcimia ma złamaną rękę, a wobec napastnika wszczęto postępowanie.

Do incydentu doszło w niedzielne popołudnie w miejscowości Zasole w Gminie Brzeszcze w powiecie oświęcimskim.

51-letni mieszkaniec Wadowic, jadąc samochodem marki Toyota, w pewnej chwili dostrzegł, że z poprzedzającego go samochodu marki Fiat Panda, dziecko wyrzuciło zużytą gumę do żucia. Guma uderzyła w szybę toyoty, co wzburzyło wadowiczanina. Znacznie przyspieszył, wyprzedził fiata, a następnie zatrzymał się na środku jezdni. 

37-letni mieszkaniec Oświęcimia, który kierował fiatem, również się zatrzymał. Widząc jednak zmierzającego w jego kierunku, zdenerwowanego mężczyznę, jednym przyciskiem zaryglował drzwi pojazdu, uchylił   jedynie szybę, aby móc dowiedzieć się, co wywołało wzburzenie mężczyzny.

Złamanie kości ręki i przedramienia

Kierowca toyoty zaczął szarpać za drzwi pojazdu i w dosadnych słowach przekazując informację na temat wyrzuconej gumy do żucia, która znalazła się na jego pojeździe. Następnie widząc, że oświęcimianin wyjął telefon komórkowy, aby powiadomić policję, chwycił jego lewą rękę i ją wykręcił powodując złamanie kości ręki i przedramienia.

Policję wezwała podróżująca wraz z 9-letnim dzieckiem znajoma napadniętego kierowcy. Szczegóły sprawy zostaną wyjaśnione w toku prowadzonego dochodzenia. 

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie uruchomiona została specjalna skrzynka kontaktowa: stopagresjidrogowej@malopolska.policja.gov.pl, na którą można przesyłać filmy zawierające rażące naruszenia przepisów kodeksu drogowego, jak również zawierające przejawy agresji ze strony kierowców.

Podobne adresy mejlowe działają w komendach wojewódzkich w całym kraju. 

Miałeś wypadek samochodowy? Nie uciekaj z miejsca zdarzenia

Więcej o:
Komentarze (94)
Guma do żucia powodem awantury na drodze. Kierowca ma złamaną rękę
Zaloguj się
 • masofrev

  Oceniono 23 razy 19

  > Policja przypomina, że sprawców agresywnych zachowań spotkają surowe konsekwencje.

  G. prawda. Kierowca dostawczaka walił w moje okno pięścią, bo ośmieliłem się przyhamować przed kałużą. Sprawa zgłosiłem na Policję, tam stwierdzono, że przecież nic złego nie zrobił...

 • guavajuice

  Oceniono 18 razy 10

  Polski My Naród, Polski Ród, Królewski Szczep Piastowy...

 • krynolinka

  Oceniono 44 razy 10

  Zgadujmy jakby się ta sytuacja mogła zakończyć przy powszechnym dostępie do broni palnej.

 • paruwkowy_skrytobujca

  Oceniono 17 razy 9

  Mnie też wku.rwia wyrzucanie śmieci z samochodu, ale nie trzeba od razu rąk łamać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX