Kierowca zatrzasnął starszą kobietę w drzwiach autobusu. Pomógł, ale podał fałszywe dane

Kierowca autobusu z Elbląga, który "przyciął" drzwiami starszą kobietę, z początku wydawał się pomocny. Sam zaoferował, że zabierze ją do przychodni. Ale później oszukał pasażerkę, by uniknąć odpowiedzialności.

Starsza pasażerka utknęła zatrzaśnięta w drzwiach autobusu, a kierowca ruszył. Po chwili otworzył drzwi, a kobieta przewróciła się na ziemię. Doznała otarć i lekkiego urazy głowy. 

Do zdarzenia doszło w maju, jednak dopiero po czasie policja ustaliła, kto kierował autobusem. A to dlatego, że kierowca pod pozorem pomocy oszukał poszkodowaną. Mężczyzna nie powiadomił służb i przekonał pasażerkę, by pojechała z nim na pętlę autobusowa - opisuje elbląska policja. 

Kierowca wysadził ją przy przychodni i powiedział, że tam ktoś udzieli jej pomocy. Pasażerka poprosiła o zapisanie danych. Mężczyzna napisał na kartce imię i nazwisko oraz numer boczny autobusu - tyle, że nie swoje, a zmyślone. Sprawą zajęli się policjanci. Najpierw ustalili, że osoba o takim nazwisko nie pracuje w spółkach komunikacyjnych. Ale oszustwo nie pomogło i funkcjonariusze i tak ustali jego tożsamość. 

Mężczyzna od razu przyznał, że chciał uniknąć odpowiedzialności za sytuację. Jednak teraz poniesie jeszcze wyższą karę, której poddał się dobrowolnie. Ukarano go grzywną w wysokości 1000 złotych oraz 6 miesięcznym zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów. 

Pomyśl, zanim wyprzedzisz lub wyminiesz inne auto. Życie człowieka jest cenniejsze niż twój pośpiech

Więcej o:
Komentarze (29)
Elbląg. Kierowca zatrzasnął starszą kobietę w drzwiach, później oszukał
Zaloguj się
 • donek_corleonek

  Oceniono 15 razy 11

  Czekajcie, to ile czasu trzeba, żeby się dowiedzieć, kto kierował autobusem danej linii o danej godzinie?

 • gargamela.mokry.slad

  Oceniono 21 razy 7

  Podziały w społeczeństwie na "prawdziwych Polaków" i resztę, są tak głębokie, że kto wie, co za chwilę będziemy obserwować...

 • drugiepietro

  Oceniono 9 razy 5

  Brawo Policja! Na tym właśnie powinna polegać praca Policji - służba w interesie obywateli, zwłaszcza tych najsłabszych.

 • kuwakaztanowa

  Oceniono 13 razy 5

  Nie dość, że bydlę to jeszcze idiota...... Wcale mi gościa nie żal !

 • Witold Gedymin

  Oceniono 4 razy 4

  Wielki sukces policji.Przecież w firmie wiedzą, kto, kiedy i którym pojazdem kierował.

 • kataryniarski

  Oceniono 41 razy 3

  Polak Polakowi Polakiem!

 • ochujek

  Oceniono 4 razy 2

  Jeśli pani jest z rodziny Rydzyka to duda blada.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX