Ozimek: jedenaścioro dzieci z przedszkola zatruło się salmonellą. Sanepid czeka na wyniki badań

Jedenaścioro dzieci w przedszkolu w Ozimku zatruło się salmonellą. Sprawę bada sanepid. Najprawdopodobniej za zakażenie odpowiada ktoś z dorosłych.

W w jednym z przedszkoli w Ozimku w Opolskiem jedenaścioro dzieci zatruło się salmonellą.

Ozimek: jedenaścioro dzieci zatruło się salmonellą

Sprawę bada opolski sanepid. Bogusława Korczyńska-Rożek w rozmowie z Radiem Opole powiedziała, że na miejsce pojechali pracownicy wydziału żywności.

- Pobrali wszelkie wymazy z rąk pracowników i powierzchni. Na badania skierowano dzieci z objawami. Okazało się, że rzeczywiście potwierdziła się salmonella. Pracownicy, u których się potwierdziła, zostaną odsunięci od pracy w kontakcie z żywnością - powiedziała. Dodała, że obecnie sanepid czeka na wyniki badań lekarskich.

„Nowa Trybuna Opolska” informuje z kolei, że zakażenie może dotyczyć nawet 140 osób, dzieci i pracowników przedszkola.

Przypadki zakażenia wystąpiły we wszystkich grupach wiekowych dzieci. - To może sugerować, że źródłem nie było dziecko, ale właśnie osoba z personelu - powiedziała Bożena Korczyńska- Rożek w rozmowie z „Nową Trybuną Opolską”.

Pojawił się także problem organizacji pracy przedszkola. Dyrektorka Gminnego Zakładu Oświaty w Ozimku Dorota Kowalczyk w rozmowie z gazetą powiedziała, że albo przygotowanie posiłków zostanie zlecone firmie cateringowej, albo do pracy w kuchni zostaną zatrudnione osoby na zastępstwo.

Ze słońcem nie ma żartów. Jak radzić sobie z upałami?

Więcej o:
Komentarze (7)
Ozimek: w jednym z przedszkoli 11 dzieci zatruło się salmonellą
Zaloguj się
 • tyfus.wolski

  Oceniono 10 razy 6

  To chyba ta sama salmonella, która wyszła z Najjaśniejszego Kolana - zrzuciła skórę nad Wisłą,
  widziano ją później ponoć w różnych miejscach - i nagle BUM, zaatakowała w Ozimku :(

 • loneman

  Oceniono 1 raz 1

  To niemozliwe, to musi byc jakas "kara boska" bo wg nopowcow szczepionki tez nie dzialaja a maja zmniejszac populacje ludzka ;=D

 • Kasia M

  Oceniono 1 raz 1

  Coś jest na rzeczy ,sama byłam świadkiem jak w piekarni nędąc pracownikiem obserwowałam z koleżanką w socjalnym kto wychodzi z ubikacji i nie myje rąk i wiecie co najgorsze były kobiety!!!fuj na 5 osób jedna tylko myła reszta szła dalej bochenki robic i polewy i posypki sypać.......

 • elegancja_francja

  Oceniono 4 razy -2

  Pamietam taki wierszyk ze szkoly podstawowej ;): Siedzi misiu na kanapie, paluszkami w dupie drapie, co wydrapie to zajada jaka smaczna czekolada!

 • supertlumacz

  Oceniono 4 razy -4

  Wszędzie w świecie służby sanitarne same wykonują badania. Czyżby w stadach pracownic Sanepidu nie było kwalifikowanych laborantek?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX