Anja Rubik na Pol'and'Rock Festival. Ktoś rzucił, by pokazała piersi. Odpowiedziała

- Czy dałaby pani radę pokazać piersi? - z takim pytaniem spotkała się Anja Rubik podczas rozmowy z publicznością festiwalu Pol'AndRock. Modelka, która angażuje się w popularyzację edukacji seksualnej, zdecydowanie ucięła żarciki na temat swojego ciała.

Anja Rubik na Pol'And'Rock mówiła o swojej działalności społecznej, m.in. o akcji "#sexedpl", która promuje edukację seksualną. Rubik opisywała, że najpierw zaczęła chodzić na marsze przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego, zainteresowała się też tematyką edukacji seksualnej.

Edukacja seksualna? "Ja w szkole jej nie uzyskałam"

- W krajach, gdzie aborcja jest legalna, tych aborcji jest dużo mniej. To są zazwyczaj też kraje, które mają solidną edukację seksualną. (...) Zaczęłam patrzyć na naszą edukację seksualną. Ja w szkole jej nie uzyskałam. Mam otwartych bardzo rodziców, ale nie rozmawiali ze mną o seksie - opisywała. Krytykowała przedmiot Przygotowanie do życia w rodzinie. Jak mówiła, do akcji "Sexedpl" zainspirował ją film "120 uderzeń serca", gdzie pokazano edukację seksualną prowadzoną przez wolontariuszy na początku epidemii AIDS we Francji. Rubik zaczęła od kampanii w internecie, teraz planuje m.in. wydanie książki. 

"Czy dałaby pani radę pokazać piersi?"

Uczestnicy spotkania mogli zadać Rubik pytania. Do mikrofonu podszedł mężczyzna i wypalił:

Dzień dobry, tutaj Andrzej z Warszawy. Mam takie pytanie, bo pani pracuje jako modelka i nie ma pani oporów z pokazywaniem ciała. Czy dałaby pani radę pokazać piersi dla wszystkich woodstockowiczów tutaj zgromadzonych?

Anja Rubik: Ja decyduję, kiedy się rozebrać

Część osób wybuchła śmiechem. Do odpowiedzi wyrwał się dziennikarz Bartosz Węglarczyk, który prowadził rozmowę z Rubik. - Słuchaj, słuchaj, ja odpowiem! - powiedziała modelka. Węglarczyk jednak wszedł jej w słowo i zadał pytanie o "granicę nagości w reklamie". 

Ja zawsze decyduję, kiedy się rozebrać, a kiedy nie i to jest moja decyzja. I dla kogo, i dla jakiego projektu. Jeżeli wierzę, że ten projekt ma jakiś artystyczny cel, współpracuję z fotografem, któremu ufam (...) to wtedy się decyduję na to.
To nie jest tak, że ktoś mnie poprosi i ja się zacznę rozbierać, pokażę tobie cycki, że tak powiem. To jest bardzo duża różnica - podkreśliła Anja Rubik. 

Zebrała brawa. Zaznaczyła, że jest "szczęściarą", bo nigdy nie czuła w zawodzie "presji, żeby się rozebrać". Rubik powiedziała też, że wiele jej koleżanek spotkało się z molestowaniem, ale ona sama "zbudowała sobie barierę", a "predatorzy seksualni" się jej boją. 

Węglarczyk zaproponował mężczyźnie, który poprosił Rubik, by pokazała piersi, że kupi mu książkę "#sexedpl". Ta niedługo ukaże się w druku. Przy projekcie #sexedpl Rubik współpracowała m.in. z psycholożką Barbarą Ewą Baran i fotografką Zuzą Krajewską. 

Przemoc seksualna - gdzie szukać pomocy

Pomoc dla siebie lub bliskiej osoby, która padła ofiarą przemocy seksualnej pomoc możesz uzyskać, dzwoniąc na Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" - 801 120 002 lub pod numer 112. Więcej informacji >>>

Nie zareagowali na przemoc, dostali burgera po przejściach

Więcej o:
Komentarze (55)
Anja Rubik na Pol'and'Rock Festival. Ktoś rzucił, by pokazała piersi. Odpowiedziała
Zaloguj się
 • loneman

  Oceniono 4 razy 4

  Wielu tumanow obraza sie a od czasu II RP gdy Boy-Zelenski probowal uczynic ten kraj znosnym dla kobiet i niewierzacych prawie nic sie nie zmienilo a stopien glupoty, dulszczyzny, obludy i dewocji nie zmalal - b wrecz rosnie dzieki dojnej zmianie jaka z tych cech i klamstwa, pochwaly dla chuliganstwa, nazizmu i bezprawia robia wielkie cnoty przy cichej akceptacji kleru.
  Chory jest kraj ktory wtraca sie w zycie osobiste i rozrodcze kogokolwiek bo stosuja to najczesciej panstwa rezimowe jakie nie szanuja praw czlowieka ale od frazesow, samochwalenia sie i wznoszenia modlow parszywe geby az sie zapluwaja, potem smiejac sie z wierzacych im slepo durniow gdy juz nikt nie widzi...

 • 31.februarius

  Oceniono 22 razy 4

  "- Czy dałaby pani radę pokazać piersi?"

  Nie dałaby rady, co chyba każdy widzi!?

 • dexlabor

  Oceniono 5 razy 3

  wizualnie ta pani wogóle mi się nie podoba ale im więcej jej slucham, tym mam o niej lepsze zdanie

 • teresa.b

  Oceniono 4 razy 2

  Zadziwiające komentarze, maluteńkich fiucików, którzy zapewne z rozporka nie mają co wyciągnąć i pokazać nie mówiąc już o postawie na baczność. Pani Anju - brawo.

 • jozbieszczad

  Oceniono 18 razy 2

  A tak na poważnie między mężczyznami .
  Patrząc na panią Rubik chcielibyście widzieć jej piersi ?
  Pamiętając o tym co mówią młodzi > co się zobaczyło to się nie odzobaczy ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX