Policja podejrzewa, że przebrał pomnik Lecha Kaczyńskiego. "Przeszukanie o 6.30, płacz 6-latki"

Mieszkaniec Białej Podlaskiej jest podejrzewany przez policję o założenie na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich kamizelki z napisem "Konstytucja". W piątek o godzinie 6:30 rano do jego domu zapukała policja. Później posypały się głosy krytyki, więc głos zabrał szef MSWiA.

W czwartek nad ranem dwóch mężczyzn nałożyło na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich w Białej Podlaskiej banner - kamizelkę z napisem "Konstytucja". Policja podejrzewa, że jednym z nich był Ryszard Filipiuk.

Pomnik Lecha Kaczyńskiego przebrany. Policja wkracza do akcji

W rozmowie z TOK FM mężczyzna powiedział, że „nie potwierdza ani nie zaprzecza”, że odpowiada za powieszenie koszulki na pomniku.

Mężczyzna opowiedział też o przeszukaniu. Relacjonował, że policjanci szukali telefonów i nośników danych. Funkcjonariusze, mimo ostrzeżeń żony, weszli na piętro, gdzie spała synowa mężczyzny, która jest po operacji, oraz jego sześcioletnia wnuczka. Dziecko się obudziło i zaczęło płakać. - Czy naprawdę był powód do takiego działania? - pytał mężczyzna w rozmowie z TOK FM. Dodał, że policjanci krzyczeli do żony, że wyślą za nim list gończy - Filipiuka nie było wtedy w domu. Powiedział, że policja nie miała nakazu rewizji. W takiej sytuacji powinna była go dostarczyć niezwłocznie po rewizji. - Do dziś go nie dostarczyli - powiedział Filipiuk.

Drugi mężczyzna, którego policja podejrzewa o nałożenie koszulki, 67-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej, usłyszał zarzuty ws. znieważenia pomnika.

Tydzień temu w sobotę koszulka z napisem „Konstytucja, Jędrek” pojawiła się na pomniku Lecha Kaczyńskiego w Szczecinie. Z kolei w ubiegły piątek podobne koszulki zawisły na prawie 30 pomnikach i rzeźbach w Polsce, m.in. na warszawskiej Syrence i Smoku Wawelskim.

Komentarze: "Ktoś w PiS upadł na głowę"

Sprawę skomentowała Joanna Augustynowska z PO (wcześniej Nowoczesna).

Przeszukanie o 6:30, płacz 6-latki, a wszystko z powodu koszulki na pomniku. Ministrze Brudziński, czy zastosowane metody były adekwatne do czynu? Czy to nowe standardy Polskiej Policji?

- napisała na Twitterze.

Szef MSWiA odpowiedział posłance. Akcję nazwał "żałosnymi happeningami".

W mojej ocenie Pani Poseł w tym przypadku to działanie nie było adekwatne. Ale powinniśmy pamiętać, że jeżeli nie będzie reakcji na te żałosne „happeningi” dzisiaj, to być może jutro będziemy świadkami niegodnych akcji wobec innych pomników. Np.  Jana Pawła II, Bohaterów Getta czy Józefa Piłsudskiego

- napisał Joachim Brudziński.

Sprawę skomentował też Tomasz Siemoniak, były minister obrony narodowej w rządzie PO-PSL:

Szukali koszulek? Egzemplarzy konstytucji? Ktoś w PiS upadł na głowę.

Zgromadzenie Narodowe bez opozycji. Orędzie wygłaszał prezydent Duda

Więcej o:
Komentarze (558)
Biała Podlaska: podejrzewany o przebranie pomnika Lecha Kaczyńskiego, miał rewizję o 6.30
Zaloguj się
 • normalny1977

  Oceniono 105 razy 95

  Zwolnić 20% policjantów Białej Podlaski. Jak mają czas na takie akcje to na pewno się nudzą. Do tego za bramę prokurator prowadzący sprawę. Też mu się nudzi.

 • cedet

  Oceniono 135 razy 87

  DOJNA ZMIANA STWORZYŁA już PRL - PiS. Policja działa jak milicja, a pisuarowscy ministrowie wypowiadają się jak KOMUNISTYCZNI APARATCZYCY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • tia666

  Oceniono 83 razy 49

  Czarne wolgi, smutni panowie...

 • ucan2

  Oceniono 67 razy 43

  Panie Brudziński, czy te argumenty były dla ludu Rydzyka ?

 • Piotr

  Oceniono 95 razy 43

  Panie Brudziński, myślę, że Jan Paweł II nie miałby nic przeciwko konstytucji i chętnie by założył taką koszulkę.

 • rita.1

  Oceniono 62 razy 40

  Pamięć Lecha Kaczyńskiego obrażają te obrzydliwe pomniki. To autorzy tych "dzieł" powinni być ścigani przez policję.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX