Strażacy z Niemiec polewali z wozu na Pol'and'Rock. Polska Straż Pożarna odmówiła takiej pomocy

W Kostrzynie nad Odrą trwa ostatni dzień festiwalu Pol'and'Rock 2018. Impreza odbywa się na świeżym powietrzu. Zabawę mogły popsuć upały - w ciągu ostatnich dni IMGW wydawał kolejne ostrzeżenia przed bardzo wysokimi temperaturami. Na pomoc ruszyli m.in. strażacy z Berlina.

W piątek Jerzy Owsiak napisał, że Państwowa Straż Pożarna, która zabezpiecza festiwal Pol'and'Rock 2018, nie zgodziła się polać publiczności festiwalu wodą. Rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie Wielkopolskim kpt. Dariusz Szymura w rozmowie z Gazeta.pl potwierdził informacje szefa WOŚP i tłumaczył:

Organizator zapytał nas, czy wjechalibyśmy ciężkim samochodem gaśniczym w tłum ludzi, a następnie polali ich wodą. Odmówiliśmy, bo mogłoby to stanowić niebezpieczeństwo dla festiwalowych gości. Zaproponowaliśmy w zamian, że użyczymy organizatorowi węży, kurtyn wodnych, które mógłby podłączyć do hydrantów. Organizator odmówił

- powiedział strażak. - Wozy nie miały wjeżdżać w tłum, tylko stanąć przy scenie i polewać ludzi z boku - oponował na Twitterze Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy WOŚP.

Pol'and'Rock Festival: strażacy z Berlina polewali publiczność wodą

W końcu na polewanie wodą publiczności festiwalu Pol’and’Rock zgodzili się, zresztą po raz kolejny, strażacy z Niemiec. Na zdjęciu powyżej widać strażaka z Berlina, który z dachu wozu strażackiego polewa tłum ludzi stojący przed festiwalowym sklepem WOŚP. Do sprawy ponownie odniósł się też Jerzy Owsiak.

Co nie zabije to wzmocni! I zgodnie z tą cudowną, choć momentami bolesna maksymą, wczoraj przyjechała do nas wynajęta straż pożarna z Berlina. Odpaliła fantastyczny strumień wody już na występie zespołu Tabu. Na moje hasło zgłosiło się kilkadziesiąt Ochotniczych Straży Pożarnych i osób prywatnych (sic!), które dysponowały wozami strażackimi. Pisali - „jest potrzeba, ruszamy!” Ostatecznie OSP Żary-Kunice będą z nami do końca Festiwalu Pol'and'Rock Festival.

- obwieścił na Facebooku szef WOŚP. Jednocześnie podkreślił, że Państwowa Straż Pożarna też pomogła, m.in. organizując kilka kurtyn wodnych.

Dzisiejsze upały to duże wyzwanie, ale myślę, że sobie poradzimy, bo wszyscy w gotowości, a także Państwowa Straż Pożarna w ramach swoich możliwości podlała nam trochę glebę i zorganizowała kilka kurtyn wodnych dookoła koncertu. No i dobrze! Po temacie

- podsumował Owsiak. Do wpisu dołączył zdjęcia strażaków z Berlina, którzy polewali publiczność wodą podczas jednego z koncertów.

Ze słońcem nie ma żartów. Jak radzić sobie z upałami?

Więcej o:
Komentarze (321)
Strażacy z Berlina polewali wodą publiczność Pol'and'Rock. PSP odmówiła
Zaloguj się
 • dobrylos

  Oceniono 99 razy 41

  Wozy nie miały wjeżdżać w tłum, tylko stanąć przy scenie i polewać ludzi z boku - oponował na Twitterze Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy WOŚP.......ale komendant strazy pozarnej nie będzie ryzykował swoim dobrze płatnym stanowiskiem za pomaganie Owsiakowi. Takie dziś mamy rządy.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 105 razy 37

  PiS wciela w życie zasadę: nie będzie Niemiec lał nam w twarz i dzieci nam...
  ---
  a tak na marginesie to ta cala wierchuszka Edków z PiSu już jest żałosna w tepieniu Owsiaka, to wywalenie z TV "publicznej", ta próba organizowania kontr-składki na Caritas, te lipne procesy z dudy... a Owsiak czego sie nie dotknie to rekord, powodzenie, mila atmosfera, przyjaźń, miłość i empatia... w porównaniu do Jurka wglądacie jak żałosne kundle, które próbują podgryzać przechodzące tłumy Polaków

 • buraczyk

  Oceniono 69 razy 23

  Komuniści też przeszkadzali w Jarocinie. Teraz kaczyści się wykazują w Kostrzyniu.

 • MACIEKR76

  Oceniono 61 razy 17

  Kulsonizm rozwojowy tym razem w haniebnym wykonaniu wierchuszki PSP.

 • Oceniono 24 razy 14

  Być może Straż Pożarna szykuje się na miesięcznicę... tam nie mieli problemów, żeby służyć prezesowi...

 • Oceniono 19 razy 13

  Ku*wysyńskie zaistne katolskie Pisiory nawet do tego się posunęli, żeby odmówić wody.
  Jurek, nie daj im się! Brawa do OSP!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX