Robert N., adwokat podejrzany ws. reprywatyzacji w W-wie może opuścić areszt. "Milion zł kaucji"

Adwokat Robert N., podejrzany w śledztwie dotyczącym warszawskiej reprywatyzacji, może opuścić areszt pod warunkiem wpłacenia kaucji. Taką decyzję podjął Sąd Apelacyjny we Wrocławiu po rozpatrzeniu zażalenia Roberta N. na przedłużenie aresztu. Adwokat przebywa w areszcie od 18 miesięcy. Jest podejrzany między innymi o współudział w oszustwie przy reprywatyzacji działki na Placu Defilad.

Jak powiedziała rzeczniczka prasowa ds. cywilnych Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu, Małgorzata Lamparska, sąd uznał, że przedłużenie aresztowania do 21 października może być zamienione na poręczenie majątkowe w wysokości miliona złotych. Sąd wprowadził także wobec podejrzanego dodatkowe zabezpieczenia w postaci zakazu opuszczania kraju i kontaktowania się we współoskarżonymi.

- Sąd, umożliwiając zamianę tymczasowego aresztowania na środek wolnościowy, wziął pod uwagę, że tymczasowy areszt jest zastosowany od około osiemnastu miesięcy, wziął także pod uwagę postawę podejrzanego w postępowaniu procesowym, a także rodzaj stawianych mu zarzutów - powiedziała rzeczniczka Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu.

Sąd Apelacyjny nie uwzględnił natomiast zażalenia innych podejrzanych w tym śledztwie: adwokat Aliny D. oraz jej syna Jakuba R., byłego wiceszefa Biura Gospodarki stołecznego ratusza.

- Różnica w ocenie Sądu Apelacyjnego polega na tym, że osoby te mają postawione zarzuty o silniejszym charakterze - dodała Małgorzata Lamparska.

Jaki: Wysokie prawdopodobieństwo popełnienia przestępstwa

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki powiedział, że wysoka kaucja dla Roberta N. oznacza bardzo duże prawdopodobieństwo popełnienia przestępstwa.

Jaki przyznał, że nie zna dokładnych powodów decyzji sądu, ale może to oznaczać, że Robert N. zdecydował się współpracować z wymiarem sprawiedliwości. - Może to być przełom w tym śledztwie, nie mam jednak dostatecznej wiedzy, by to komentować - powiedział Jaki.

Według śledczych Jakub R. miał brać udział w oszustwach dotyczących wydania decyzji administracyjnych dla nieruchomości położonych w Warszawie. Pomagała mu jego matka, Alina D. Prokuratura zapowiada, że chce zamknąć śledztwo w październiku.

Tak zmieniła się Warszawa w ciągu 50 lat. Okolice Arkadii - nie do poznania [WIDEO]

Więcej o:
Komentarze (22)
Adwokat podejrzany ws. warszawskiej reprywatyzacji może opuścić areszt
Zaloguj się
 • burek_polny

  Oceniono 8 razy 6

  A jak tam lesniczowka Ku...kiego, kupiona za 10 tys zl?

 • dymekiwybieralski

  Oceniono 23 razy 5

  GRONKOWIEC posrany po uszy, zacznie się sypanie przed wyborami szambo wybije, czerska oszaleje ...

 • nemo1946

  Oceniono 4 razy 4

  Jaki rząd i minister takie i prawo dziurawe......jak stare rzeszoto.A tak naprawdę to do "0" dodali drugie "0'".Amen,jakby to rzekła brocha.

 • zarliwy

  Oceniono 8 razy 4

  Majątek zabezpieczyć na poczet ewentualnych odszkodowań, kosztów procesowych i dopiero wyznaczyć kaucję.

 • dante_waw

  Oceniono 6 razy 4

  Przeciez nie jest rekinem reprywatyzacji dlaczego nie podajecie jego nazwiska???

  wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/mec-nowaczyk-nie-jestem-rekinem-reprywatyzacji-plotka-tez-nie/llyclj

 • super_benek

  Oceniono 5 razy 3

  Niech facet uważa na siebie, zeby go nie dorwał seryjny samobójca.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 7 razy 3

  Czekam na ten dzień, w którym PKWiN zostanie sprzedany za 4.900 złotych jak domek prezesa i organy ścigania uznają, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem...

 • precz_z_komunia

  Oceniono 9 razy 3

  PiS swojego nie skrzywdzi :-)

 • adalberto3

  Oceniono 3 razy 1

  Podobno zmiękł w areszcie. Czy tylko będzie bezpieczny poza nim ? Następny niewygodny
  świadek ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX