Podejrzewano, że w Lucynowie 33-latek spadł z ogrodzenia. Bieg sprawy zmieniła drobina na bucie

W grudniu w miejscowości Lucynowo w województwie mazowieckim odnaleziono mężczyznę z urazem głowy. Po przewiezieniu do szpitala zmarł. Wiele wskazywało na to, że 33-latek spadł z ogrodzenia. Niewielki szczegół zmienił bieg sprawy.

W Lucynowie w powiecie wyszkowskim w grudniu ubiegłego roku znaleziono nieprzytomnego 33-latka.

Lucynowo. Maleńki ślad lakieru na bucie zmienił bieg śledztwa

Mężczyzna doznał urazu głowy, wszystko wskazywało na to, że było to spowodowane niefortunnym przeskakiwaniem przez ogrodzenie. Jak podaje Polsat News wskazywał na to m.in. but znaleziony za ogrodzeniem. Wersję tę potwierdzał też biegły lekarz.

Sprawa mogłaby na tym się zakończyć, gdyby nie spostrzegawczość jednego z policjantów. Technik kryminalistyki, z którym udało się porozmawiać reporterowi "Wydarzeń", odnalazł na bucie mężczyzny maleńki ślad. Była to drobina lakieru.

Po tym ustaleniu jeden z policjantów z Wyszkowa przez kilka tygodni sprawdzał ogłoszenia z samochodami na sprzedać w internecie. Udało mu się znaleźć ofertę z samochodem ze śladami po kolizji. Lakier z samochodu porównano ze śladem z buta, pasowały do siebie. Policja zatrzymała 30-letniego właściciela pojazdu.

Mężczyzna tłumaczył policji, że bał się odpowiedzialności, dlatego uciekł z miejsca wypadku. Teraz grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Więcej o:
Komentarze (59)
Lucynowo. Podejrzewano, że spadł z ogrodzenia. Okazało się, że został potrącony
Zaloguj się
 • Sza Man

  Oceniono 62 razy 58

  Szacun dla policjanta. Miałem wrażenie, że już mało komu by się tak chciało w tej instytucji, albo że tę chęć uwalililby przełożeni ka dobra statystyki.

 • dyktator_bolandy

  Oceniono 37 razy 29

  trzeba geniuszem zbrodni, by w takiej sytuacji sprzedawać uszkodzony samochód....

 • obeznany

  Oceniono 21 razy 9

  "Nawet " 12 lat więzienia za zabicie człowieka, nieudzielanie mu pomocy i ucieczkę z miejsca wypadku? To państwo to kiepski dowcip.

 • andi.11111

  Oceniono 12 razy 8

  Oczywiście,powinien zostać skazany na 12 lat bezwzględnego więzienia.Bez możliwości wcześniejszego zwolnienia.Może takie kary powstrzymałyby drogowych morderców.

 • furious07

  Oceniono 34 razy 8

  "Wersję tę potwierdzał też biegły lekarz". Bardzo biegły jak widać. Bardzo :-P

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX