40-letni mężczyzna utonął w jeziorze Ińsko. Należał do grupy nurków

W jeziorze Ińsko w województwie zachodniopomorskim utonął 40-letni nurek. Mężczyzny nie udało się uratować mimo trwającej ponad godzinę reanimacji.

W piątek wieczorem do Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego dotarło zgłoszenie nt. mężczyzny, który nie wypłynął z jeziora Ińsko w województwie zachodniopomorskim. 

Ińsko. 40-latek utonął w jeziorze

- O godzinie 19.19 do Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego w Szczecinie wpłynęło zgłoszenie o zaginięciu nurka na głębokości ok. 40 metrów - wyjaśnia w rozmowie z Gazeta.pl Łukasz Kamiński, kierownik Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego w Szczecinie. - Na miejsce bezzwłocznie zostały zadysponowane jednostki pogotowia ratunkowego, policji, straży pożarnej oraz grupy interwencyjnej WOPR z Ińska, w skład której wchodzą nurkowie specjalistyczni - dodaje Kamiński.

Reanimacja trwała ponad godzinę

Mężczyznę wyciągnięto już po kilku minutach od przybycia na miejsce, od razu przystąpiono do reanimacji, która trwała ponad godzinę. - Po około godzinie lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon mężczyzny - dodaje Łukasz Kamiński. - Sprawą zajmuje się policja i prokuratura - dodaje Kamiński.

Z informacji CKRW w Szczecinie, że mężczyzna należał do grupy nurków. - Osoby te nurkowały rekreacyjnie - dodaje.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o:
Komentarze (56)
Zachodniopomorskie: 40-letni nurek utonął w jeziorze Ińsko
Zaloguj się
 • pab-blo

  Oceniono 19 razy 11

  Ależ prymitywy są na tym forum. Szkoda faceta, fajne hobby, inna klasa niż Janusze grające w karty i chlejące browara w grajdole osłoniętym parawanem.

 • armatasarmata

  Oceniono 8 razy 4

  Nurkowanie to wspaniałe doświadczenie. Wiele mogło zawieść, a woda na tej głębokości może być zabójcza. Szacunek dla wszystkich, którzy realizują swoje pasje nawet te niebezpieczne. Nikomu nie szkodzą. Ci którzy to krytykują, to smutni ludzie i żal mi ich.

 • Kasia Szalabawka

  Oceniono 2 razy 2

  dla mnie to morderstwo partnerzy zostawili go samego na 40m nie wezwali pomocy a teraz moja córeczka niema taty

 • senioryta13

  Oceniono 4 razy 0

  daje sie zauwazyc, ze gazetka nie przez przypadek wylacza komentarze pod niektorymi artykulami, tutaj do woli mozna sobie 'jezdzic' na nurku, na 'burce' juz nie , dlaczego ?

 • byann

  Oceniono 2 razy 0

  Według informacji portalu gs24.pl z powodu problemów w czasie nurkowania kobieta i jeden z mężczyzn postanowili wypłynąć na powierzchnię. Drugi z mężczyzn postanowił w tym czasie zejść jeszcze niżej (jeżeli to prawda, to wszystko jasne). Niestety już nie wypłynął.

 • byann

  Oceniono 4 razy 0

  Dlaczego powstało SSI. Aby PADI też mieli z kogo się śmiać.

 • senioryta13

  Oceniono 1 raz -1

  Jezioro Ińsko jest jednym z najpopularniejszych miejsc do nurkowania w województwie zachodniopomorskim, ze względu na łatwy dostęp, dobrą widoczność pod wodą, bogatą faunę i florę, a także zaplecze techniczne w miejscowych centrach nurkowania. Dodatkowymi atrakcjami są: zatopiony samochód Trabant, Pontiac, choinka, łabędź z panki, anakonda z tworzywa , znaki drogowe, radiostacja wojskowa, garaż blaszany oraz biurko z pełnym sprzętem komputerowym. Od strony kąpieliska miejskiego wielkie głazy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX