Po wypadku obojczyk wystaje mu przez skórę. Pan Joachim na operację czeka już 2 miesiące

Pan Joachim w kwietniu miał wypadek na budowie. Był w stanie krytycznym, leżał w śpiączce. Po ponad miesięcznym pobycie w szpitalu, ze źle zrośniętym obojczykiem, mężczyzna został wypisany do domu. Jak podaje Polsat News, 55-latek od tamtej pory czeka na operację.

Historię pana Joachima pokazał w programie "Interwencja" Polsat News.  Mężczyzna jest murarzem. W kwietniu pomagał koledze na budowie. W pewnym momencie, w czasie tynkowania ściany, spadł z dwóch metrów na kawałek betonu. O mało nie przypłacił tego życiem. 55-latka w stanie krytycznym przewieziono do szpitala w Częstochowie, gdzie przeszedł operację. Przez miesiąc leżał w śpiączce.

Kiedy pod koniec maja pan Joachim opuścił szpital, rodzina i lekarz rodzinny dosłownie przeżyli szok. Żona pana Joachima, Teresa, przyznała, że widać jak u męża wychodzi kość. - To jest moment, jak mu przebije ta kość skórę i wyjdzie na wierzch - tak w rozmowie z dziennikarzami Polsat News opowiadała kobieta.

Lekarz rodzinny wypisał mężczyźnie skierowanie do ortopedy, ten natomiast stwierdził, że taki przypadek wymaga szybkiej operacji. Tyle że pan Joachim, któremu wychodzący przez skórę obojczyk utrudnia normalne życie, od dwóch miesięcy nie może doczekać się na przyjęcie do szpitala.

Według dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie, winna jest "komunikacja" pomiędzy palcówką a pacjentem.

Na szczęście po nagłośnieniu sprawy przez telewizję Polsat, pan Joachim 5 sierpnia zostanie przyjęty do szpitala.

Korytarz ratunkowy jest przeznaczony dla karetek. Nie blokuj go, bo sam możesz kiedyś potrzebować pomocy

Więcej o:
Komentarze (90)
Obojczyk wystaje mu przez skórę. Pan Joachim na operację czeka 2 miesiące
Zaloguj się
 • plastus82

  Oceniono 48 razy 20

  Za to Szydło matkę zabrała służbową limuzyną z obstawą do szpitala... PISowskie bydło nie czeka na zabiegi. kaczorowi też dyrektor instytutu kule przyniósł.

 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 23 razy 19

  Gdyby to miała być operacja kolana ratująca życie, to sam generał by tyłek mu lizał, żeby tylko ją przeprowadzić. A to tylko obojczyk.

 • porque

  Oceniono 21 razy 17

  Takie sa skutki rzadowej “opieki” zdrowotnej.

 • Moje konto

  Oceniono 18 razy 16

  ale jak to tak ?! bez bakterii na oddział ortopedyczny chciałby ? tam trzeba mieć bakterię i to groźną, gdyby miał to nie tylko zostałby przyjęty do szpitala ale i dyrektor by mu kule doniósł - jestem o tym absolutnie przekonany !

 • mcguirre

  Oceniono 22 razy 14

  O matko, teraz jak coś dolega to trzeba mówić , że kolano. Przyjmują bez kolejki, izolatkę dają i nawet to kolano na gastroenterologii leczą. I może nawet prezydent przyjedzie. Gamoń pan jesteś panie murarz i ciesz się pan, że wypuścili samego a nie pod rękę z gronkowcem ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX