Lech Kaczyński w kamizelce z napisem "Konstytucja" w Białej Podlaskiej. Policja ma podejrzanego

Biała Podlaska. Założył koszulkę na pomnik Lecha Kaczyńskiego. Sąd: zatrzymanie policji bezzasadne

Biała Podlaska. Założył koszulkę na pomnik Lecha Kaczyńskiego. Sąd: zatrzymanie policji bezzasadne (twitter.com/arekpisarski)

W Białej Podlaskiej na pomnik Lecha Kaczyńskiego nałożono kamizelkę z napisem "Konstytucja". Policja zatrzymała podejrzanego 67-latka. Postawiono mu zarzut znieważenia pomnika.

Kamizelkę na pomniku Lecha Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej zauważyli dzisiaj rano policjanci. Funkcjonariusze od razu przystąpili do działań, mających na celu namierzenie sprawcy.

W Białej Podlaskiej przebrano pomnik Lecha Kaczyńskiego

-  Na nagraniach widać, że banner zawieszają dwaj mężczyźni. Obecnie ustalamy ich personalia - mówiła przed południem "Dziennikowi Wschodniemu" Barbara Salczyńska–Pyrchla z bialskiej policji.

W ciągu dnia Radio Lublin podało informację, że policja dzięki nagraniu z monitoringu ustaliła tożsamość sprawców. W sprawie zatrzymano już 67-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej. Postawiono mu zarzut znieważenia pomnika.

Sprawę ubranego w kamizelkę z napisem "konstytucja" poruszył na konferencji prasowej nawet prezydent Białej Podlaskiej, Dariusz Stefaniuk. - To jest początek jakiejś eskalacji konfliktu politycznego, którego w Białej Podlaskiej nigdy nie było. Myślę, żadna z sił politycznych go nie chciała - powiedział prezydent, którego cytuje "Dziennik Wschodni".

Przypomnijmy, że kilka dni temu w podobny sposób "przyozdobiono" pomnik prezydenta Kaczyńskiego w Szczecinie. W związku z tym Komitet Społeczny Budowy Pomnika Lecha Kaczyńskiego w Szczecinie złożył zawiadomienie dotyczące znieważenia pomnika.

Zgromadzenie Narodowe bez opozycji. Orędzie wygłaszał prezydent Duda

Lato. Quiz wiedzy ogólnej
1/20"Lato, laaato / Lato wszędzie / Zwariowało oszalało moje serce" śpiewała ____ Nieżywych Schabuff.
Zobacz także
 • Jarosław i Lech Kaczyńscy, 13 sierpnia 2007 r. Uczestniczka Powstania o ojcu Kaczyńskich. "Powiedział: moim dzieciom nie wolno dać władzy"
 • Mateusz Morawiecki podczas odsłonięcia pomnika Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku Spór o rzeźby Lecha Kaczyńskiego. Doktor z ASP: To nie jest łatwa twarz, typu Piłsudski
 • Szczecin. Pomnik Lecha Kaczyńskiego przebrany Szczecin. Ktoś w nocy przebrał pomnik Lecha Kaczyńskiego. Sprawcy już szuka policja
Komentarze (326)
Biała Podlaska. Lech Kaczyński w kamizelce z napisem "Konstytucja"
Zaloguj się
 • odczynnik_chemiczny

  Oceniono 81 razy 77

  Trzeba będzie ścigać też gołębie. One najbardziej znieważają pomniki. Dużo roboty przed policją i prokuraturą.

 • dziadekjam

  Oceniono 125 razy 75

  Czyżby słowo KONSTYTUCJA już stało się obraźliwe?
  Kurne! Muszę swojej sąsiadce wygarnąć TY KONSTYTUCJO..

 • acoristis

  Oceniono 78 razy 54

  Nie znieważają pomnika Mikołaja Kopernika w Toruniu studenci, który przebierają naszego astronoma a to w czapkę świętego Mikołaja, a to w ciuchy czarodzieja, a to zakładają mu szalik kibica (co mi się zresztą bardzo podoba!). Za to zniewagą jest powieszenie na figurze prezydenta "koszulki" z napisem "Konstytucja"! W jakim kraju my żyjemy??? Ludzie, naprawdę was to nic nie obchodzi i macie to w d.? Za chwilę będziemy mieć znów czasy najmroczniejszego autokratyzmu albo nas wcale nie będzie, bo ci młodzi i mądrzy wyjadą i przestaną się przyznawać skąd pochodzą, starsi wymrą (w tym ja) i zostanie garstka biernych, miernych i wiernych. A nasi drodzy i przyjaźni od wieków sąsiedzi (bliżsi i dalsi) na pewno tego nie wykorzystają, no jakże by mogli...? O to wam chodzi? Taką przyszłość wymarzyliście sobie dla siebie albo swoich dzieci i wnuków?

 • szaja25

  Oceniono 100 razy 42

  Nie przymierzając, Lech dzięki Jarkowi i Adrianowi, stał się słupem ogłoszeniowym.

 • pobene

  Oceniono 61 razy 39

  Znieważenie pomnika... Czyli pomnik może czuć się obrażony. W ciekawej rzeczywistości przyszło nam żyć. Dziękuję tej 50% części społeczeństwa, która zamiast wyborów woli placki.

 • Jan Janusz

  Oceniono 55 razy 27

  Pamiętajcie. Jeśli nałożycie koszulkę z napisem konstytucja na pomnik wielkiego wodzą, to jest to znieważanie. Jednak jeśli podobiznę wodzą powiesicie na szubuenicy, to nic nie zrobią. To jest happening...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje