Ciało młodego mężczyzny odkryli w nocy w centrum Łodzi. Prokuratura: to 10. ofiara dopalaczy

Dopalacze zabijają. W woj. łódzkim już 10 osób w ostatnich dniach straciło życie z powodu tych - jak mówią terapeuci - narkotyków nowej generacji. Ofiarą dopalaczy padł teraz 28-latek.

W nocy w mieszkaniu w centrum Łodzi znaleziono ciało 28-latka, który zatruł się dopalaczami. To dziesiąta ofiara tych uzależniających substancji w regionie w ciągu tygodnia - przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

W mieszkaniu 28-latka służby znalazły torebki z białym proszkiem. Jak ustalili biegli, mężczyzna mógł umrzeć we wtorek lub środę. Planowana jest sekcja zwłok. Przeprowadzone zostaną szczegółowe badania toksykologiczne.

Łódzkie. Powstała jednostka ds. dopalaczy

Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi powołał specjalną grupę, która zajmie się wyjaśnieniem fali zgonów po dopalaczach, a także ściganiem dilerów. W ostatnich dniach zatrzymano 9 osób, zamieszanych w handel używkami; trzy w Łodzi i sześć w Bełchatowie.

Jeszcze w czwartek odbędzie się przesłuchanie zatrzymanego 28-latka - zapowiedział prokurator Krzysztof Kopania. Prawdopodobnie usłyszy zarzut sprowadzenia zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób, następstwem czego była śmierć 25-letniego mężczyzny.

Jeden z zatrzymanych w Łodzi w weekend trafił do tymczasowego aresztu. Drugi usłyszał zarzuty. Obu mężczyznom grozi 12 lat więzienia.

Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Więcej o:
Komentarze (49)
Dziesiąta ofiara dopalaczy. Ciało znaleziono w nocy w mieszkaniu w centrum Łodzi
Zaloguj się
 • sop3

  Oceniono 30 razy 20

  Wystawić w centrum Łodzi kosz z tymi dopalaczami i pozwolić brać każdemu chętnemu ile chce.Za darmo.Problem sam się rozwiąże.

 • zandramus

  Oceniono 19 razy 11

  To się nazywa selekcja naturalna. Kilku idiotów na szczęście nie będzie już przekazywać genów i bardzo dobrze.

 • def11

  Oceniono 24 razy 10

  Jak tam panie Brudziński wyniki w zatrzymywaniu ludzi piszących po chodnikach ? A jak statystyki w legitymowaniu osób z białymi różami ? A podsumowanie wielkiej, ponad dwuletniej policyjnej akcji "barierka +" dla prezesa ?
  Dokonania policji pod pana i Błaszczaka rządami doprawdy imponujące, szkoda tylko młodych ludzi zabijanych przez handlarzy śmiercią..

  ps. I w tym kontekście warto jeszcze zapytać o efekty pracy kryminalnych tajniaków którzy zamiast swojej roboty, śledzą dzieci i młodzież np na spotkaniu np z muzykiem.
  Ale ważne, że prezes dobrze sypia, gdy nad interesem partii kosztem interesu państwa i obywateli czuwa taki dzielny i bezkompromisowy działacz Joachim Brudziński. hura

 • jerrykot1

  Oceniono 11 razy 9

  Handel śmiercią rozkwita.... dopóki jest popyt, będzie i podaż. Nikt tych młodych nie zmusza do zabawy z dopalaczami i innymi dragami. Głupota nie zna granic i powinna być karalna imho.

 • nalesniku

  Oceniono 13 razy 7

  swoista selekcja naturalna trwa

 • 13sw

  Oceniono 13 razy 7

  Od paru lat ludzie umierają od tego syfu, wszystkie media o tym trąbią, a nadal ktoś chce palić trutkę na szczury. No cóż, chcącemu nie dzieje się krzywda.

 • sympatyklewicy

  Oceniono 15 razy 7

  Jak ktoś ma kilkanaście lat to można jeszcze powiedzieć: Nie wiek - nie rozum. Ale jak ktoś ma 28 lat i zażywa takie gó... to ma czego chciał, a chcącemu nie dzieje się krzywda.

 • cezaryk

  Oceniono 19 razy 7

  A za bezpieczną Marysię idzie się na więzienia.
  Może ktoś ma z tego pieniądze?

 • zdziwiony6

  Oceniono 8 razy 6

  Zaraz odezwą się głosy, że facen żyłby nadal gdyby legalna była marycha. Jestem zwolennikiem legalizacji marychy ale niestety ludzie, którzy sięgają po dopalacze szukają mocniejszych wrażeń niż te, które daje trawka. Dla tego kolesia nie było juz ratunku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX